This site cannot be reached چیست و حل مشکل آن

گاهی به اشتباه یا غفلتی سایتی از دسترس خارج می شود( This site cannot be reached ) اما کاربرانی که به امید خواندن یک مطلب مهم به آن سایت رسیده بودند در این زمان بسیار تاسف می خورند که نتوانستند به نتیجه جستجوی خود برسند. در ادامه ترفندی را اشاره می کنیم که در چنین مواقعی یعنی خارج شدن آن سایت از دسترس شما باید استفاده کنید تا به مطلب مورد نظرتان برسید. با BigETek همراه باشید.

هیچ صفحه وبی در اینترنت هیچ گاه به صورت کامل حذف نخواهد شد. اگر ۱ دقیقه، ۱ ساعت، و یا ۱ سال پیش از دسترس خارج شده باشد باز هم امکان مشاهده آن وجود دارد. در این مقاله ترفندی به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید صفحات وبی که از کار افتاده اند را مشاهده کنید.
برترین مطالب جذاب مرتبط بر اساس انتخاب کاربران:

This site cannot be reached و حل مشکل آن

روش اول: کش گوگل

گوگل و دیگر موتور های جستجوگر وب، یک کپی از صفحات وب ایندکس (Index) شده نگه میدارند. اگر یک صفحه وب از کار افتاده باشد میتوانید نسخه ای که توسط گوگل اخیرا از آن صفحه کپی شده است را مشاهده کنید. اگر میخواهید یک نسخه کپی شده یک صفحه وب صفحه را که توسط گوگل کپی شده است را تماشا کنید، نام سایت مورد نظر را جستجو کنید. سپس بر روی علامت فلش کنار لینک سبز رنگ آن کلیک کنید و بر روی گزینه “Cached” کلیک کنید.
This site cannot be reached
This site cannot be reached 
اگر مدت زمان زیادی طول کشید تا صفحه بالا بیاید بر روی گزینه “Text-only Version” که در بالای صفحه است کلیک کنید. با این کار تنها متون موجود در صفحه بالا میایند و عکس ها و… لود نخواهند شد و به همین علت صفحه سریع باز خواهد شد. همچنین تاریخ تهیه کپی از این صفحه وب توسط گوگل در بالای صفحه درج شده است.
This site cannot be reached
This site cannot be reached
برای مشاهده نسخه کپی شده صفحه وب بدون جستجو کردن هم راهی وجود دارد. برای انجام این کار، آدرس زیر را در مرورگر اینترنت خود تایپ کنید.
(به جای نام سایت bigetek.com نام سایت یا صفحه وب مورد نظر خود را بنویسید) :
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.bigetek.com
موتور جستجوگر بینگ هم دقیقا همین قابلیت را دارد و در آن هم اگر میخواهید یک نسخه کپی شده مشاهده کنید در کنار لینک های سبز رنگ بر روی فلش کلیک کنید و گزینه “Cached Page” را انتخاب کنید.

روش دوم: استفاده از WayBack Machine

قابلیت WayBack Machine که در سایت Archive.org است این امکان را به شما میدهد تا چند کپی از یک صفحه وب ببینید. با استفاده از گوگل و بینگ تنها میتوانستید یک نسخه کپی شده مشاهده کنید، اما با استفاده از این قابلیت میتوانید چندین نسخه کپی شده در تاریخ های مختلف را مشاهده کنید. در این سایت، آدرس سایت مورد نظر خود را وارد و دکمه “Browse History” را کلیک کنید.
This site cannot be reached
This site cannot be reached 
همچنین اگر میخواهید جدید ترین کپی از صفحه وب مورد نظر را ببینید از طریق بالای صفحه بر روی آخرین تاریخ کلیک کنید. اگر هم یک نسخه قدیمی تر میخواهید، میتوانید این کار را با وارد کردن تاریخ مد نظر خود انجام دهید.
This site cannot be reached
This site cannot be reached

You May Also Like

3 thoughts on “This site cannot be reached چیست و حل مشکل آن

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد