گوگل اینباکس چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

در حال حاظر اگر به دستیار جیمیل احتیاج داشته باشید، اپلیکیشن مد نظر شما اینجاست. اما در آینده ای نزدیک شاید دگرگونی هایی عجیب را شاهد باشیم. گوگل اینباکس چیست ؟ گوگل به جای پیچیده تر کردن صفحه جیمیل شما تصمیم به راه اندازی سرویسی همراه برای مشتریان خود کرد تا امکانات اضافه تر را در این سرویس در اختیار بگذارد. مانند اعلام یادآوری پیغام ها، اخبار جدید گوگل، کنار هم نگه داشتن ایمیل های مشابه و … . اپلیکیشن ایمیل اینباکس گوگل به اندازه کافی باهوش است که بتواند کارهایتان را سازماندهی کند. در این مطلب می‌خواهیم چند مورد از ویژگی‌های مهم این سرویس را به شما معرفی کنیم. در ادامه مطلب با Bigetek همراه باشید. (موزیک هدیه مجید: چند وقته احمد سعیدی)

 

آیا امکان دارد بقدری پیشرفت را در این سرویس ببینیم که جیمیل کاربردش را از دست بدهد؟

گوگل اینباکس چیست ؟

این سرویس در سال 2014 در اندروید، iOS و وب راه اندازی شد و تا 2015 همراه با دعوت نامه از جیمیل امکان بهره برداری داشت و امروزه امکان استفاده برای کاربرانی که اکانت جیمیل دارند، آزاد است. در واقع این اپلیکیشن قرار است درآینده ای نزدیک جای اپلیکیشن جیمیل گوگل را بگیرد.

گوگل اینباکس چیست
گوگل اینباکس چیست ؟ تصویر سرویس وب اینباکس

مجموع ایمیل‌ها به صورت دسته‌بندی شده

در سرویس اینباکس می‌توان ایمیل‌هایی که مشابه یکدیگر هستند را در پوشه‌هایی به شکل مجموعه‌وار قرار داد. از جمله این مجموعه‌ها می‌توان به ایمیل‌های مرتبط به خرید، ایمیل‌های راهنما، اسناد مالی و برزورسانی‌های شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. اینکه کدام ایمیل‌ها در کدام مجموعه قرار بگیرند را می‌توانید خود تعیین کنید. در این حالت ایمیل‌های خود را آنطور که می‌خواهید در اینباکس مشاهده خواهید کرد.

ذخیره لینک‌ها برای مراجعات بعدی

فرض کنید مطلب جذاب را در وب یافته‌اید اما زمان کافی برای خواندن آن ندارید. با اپلیکیشن کروم در گوشی‌های هوشمند یا افزونه مربوطه برای مرورگر تحت دسکتاپ کروم، می‌توان لینک‌های مورد نظر را برای مراجعات بعدی ذخیره کرد.

تقویم و لیست وظایف در اینباکس

اینباکس شما را قادر می‌سازد تا یادآورهای خود را در این اپلیکیشن تنظیم کنید. همچنین حالا می‌توانید با این سرویس از رویدادهای آتی آگاهی یابید. علاوه بر این می‌توان ایمیل‌های مرتبط با هر رویداد را نیز به صورت دسته‌بندی شده در اختیار داشت.

زمانبندی برای نمایش مجدد ایمیل‌ها

اگر نیاز به تایید ایمیل برای رزور هتل داشته باشید، و لازم نباشد که تا چند هفته دیگر این ایمیل را ببینید، می‌توانید با استفاده از اینباکس زمان مورد نظر را برای نمایش مجدد ایمیل تنظیم کنید. می‌توانید تعیین کنید که هر ایمیل در چه زمانی و حتی در چه مکانی برایتان نمایش یابد.

کارت‌های اطلاعاتی

برای برخی از ایمیل‌های خاص، مانند تاییدیه‌های مسافرتی، اطلاع‌رسانی‌های خریدها و بلیط‌ها، در سرویس اینباکس کارت‌هایی ساخته می‌شود که باعث می‌شود با یک نگاه مختصر بتوانید از کلیت همه آن‌ها آگاه شوید. حتی می‌توان بدون باز کردن پیام‌ها محتوای این کارت‌ها را مشاهده کرد.

خبرنامه‌ها در یک نگاه

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که روزانه خبرنامه‌های زیادی دریافت می‌کنید؟ اینباکس مهم‌ترین بخش هر کدام از این گونه ایمیل‌ها را برایتان نمایش خواهد داد و در صورت نیاز می‌توانید براحتی به متن کامل آن‌ها دسترسی داشته باشید.

یادآورها و پاسخ‌های هوشمند

زمانی که یک یادآور می‌سازید، گوگل به صورت خودکار نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید را حدس می‌زند و همچنین اطلاعات کاربردی‌ را در مورد آن به شما نشان خواهد داد که از جمله این اطلاعات می‌توان به شماره تلفن‌ها و یا لینک‌‌ها اشاره کرد.

گوگل اینباکس چیست
گوگل اینباکس چیست ؟ تصویر ایجاد یادآور

 با استفاده از اپلیکیشن مورد بحث همچنین می‌توانید پاسخ ایمیل‌ها را با پاسخ‌های پیشنهادی، سریع‌تر ارسال کنید.

معرفی آهنگ (آزمایشی)

همانطور که می دانید هر موزیکی ارزش دانلود و خرج ترافیک را ندارد چه برسد که گوش و هواس خود را به آن معطوف کنید. بنابراین تصمیم گرفتیم در انتهای خبرهای خاص BigETek.com یک آهنگ زیبا را تقدیم شما کنیم تا در کنار آموزش دنیای تکنولوژی، زمان های فراقت خود را نیز با سرگرمی هایی جذاب سپری کنید. و مطمعن باشید با دانلود موزیک هایی که معرفی می کنیم، لذت کافی را خواهید برد. از اعتماد شما کمال تشکر را داریم.

موزیک زیبا و پر احساس و آرام” احمد سعیدی “ با نام ” چند وقته ” هدیه مجید با دو حجم دانلود 2 و 4 مگابایت

برای دانلود کلیک کنید

شما نیز موزیک لذت بخشی را معرفی کنید تا در خبر بعدی با نام شما در سایت ثبت شود.

از طرف تمامی خوانندگان سایت از شما سپاسگذاریم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد