گذاشتن رمز روی فایل در اینترنت بصورت آنلاین

گاهی اوقات پیش می آید فایلی را که می خواهید به دست دوستی برسانید باید رمز داشته باشد تا فقط خود آن شخص به محتوی فایل دسترسی داشته باشد. اما اگر بخواهیم اینترنت را دور بزنیم چطور باید عمل کنیم! یعنی بدون این که فایل را دانلود کنیم و از نرم افزار های رمزگذاری استفاده کنیم، یکراست فایل را در اینترنت رمزگذاری کنیم. برای گذاشتن رمز روی فایل در اینترنت یعنی بصورت آنلاین با ما همراه باشید.

اگر خاطرتان باشد قبلا پیشنهاد کردیم که GOOGLE DRIVE و DROPBOX خود را فعال کنید تا بیشتر با خدمات این دو سرویس آشنا شویم. امروز هم یکی از این خدمات را خدمت شما ارائه خواهیم کرد. در واقع ما می توانستیم این روش را بسیار ساده تر خدمت شما ارائه کنیم اما مطمعن هستیم شما که به این مطلب علاقه نشان داده اید بدنبال ترفند های جالبتری هستید پس این ترفند را با گوگل درایو تر کیب کردیم. اگر به ساده بودن ترفند نیاز دارید از گام 3 به بعد را ملاحظه بفرمایید.

گذاشتن رمز روی فایل بصورت آنلاین

1- برای اولین دفعه یک اپلیکیشن را باید به این فضای مجازی اضافه کنید. به درایو مجازی خود در گوگل بروید با کلیک روی لینک زیر

GOOGLE DRIVE

2- طبق تصویر زیر در جای خالی صفحه کلیک راست کنید و برای افزودن یک افزونه به گوگل درایو خود روی connect more apps کلیک کنید.

BIGETEK.COM-CONVERT-CLOUD-2

2- در صفحه باز شده عبارت cloudconvert را جستجو می کنیم به شکل توجه کنی سپس روی connect بزنید.BIGETEK.COM-CONVERT-CLOUD-3

3- پس از اتصال برنامه به درایو مجازی گوگل حال فرض کنید می خواهیم رمز گذاری یک فابل را انجام دهید. فرقی ندارد این فایل در اینترنت باشد یا در درایو مجازی شما یا در کامپیوتر شما. اگر در درایو مجازی شماست روی فایل کلیک راست کنید و cloudconvert را انتخاب کنید. در غیر این صورت روی لینک زیر کلیک کنید.

cloudconvert.com

BIGETEK.COM-CONVERT-CLOUD-4

4- حال وارد سایت مد نظر شده ایم. که قسمت های متفاوت آن تصویر زیر نشان داده شده است.

در شماره 1 فایل را معرفی می کنید (از اینترنت، از Dropbox یا از Google Drive و …)

در شماره 2 فرمت فایل خروجی را انتخاب می کنید (7zip, rar یا …) پس از انتخاب فرمت خروجی یک آچار جلوی همان فرمت ظاهر خواهد شد که معنی تنظیمات بیشتر است با کلیک بر روی آچار پنجره Conversion Options در بالای تصویر ظاهر می شود که می توانید رمز خود را روی فایل قرار دهید و OKay را بزنید.

در شماره 3 نیز می توانید محل ذخیر شدن فایل مد نظر خود را انتخاب کنید.

 نهایتا برای اعمال تغییرات روی فایل خود روی Start conversion کلیک کنید.

BIGETEK.COM-CONVERT-CLOUD-5

5- نتیجه را با برگشت به محل ذخیره (که ما گوگل درایور را انتخاب کردیم) قابل مشاهده است. توجه کنید همانطور که قبلا سایت هایی برای فشرده کردن فایل ها در BigETek.com پیشنهاد کرده بودیم، از این ترفند برای فشرده کردن فایل ها در اینترنت بهمراه رمزدار کردن آنها نیز می توان استفاده کرد.حال می توانید این فایل رمزدار را برای دوستانتان ارسال کنید.

BIGETEK.COM-CONVERT-CLOUD-6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد