کوچک کردن سیم کارت (پانچ کردن سیم کارت)

تکنولوژی هر روزه با پیشرفت های جدیدی روبرو می شود که موجب سهولت استفاده از امکانات می گردد. برای مثال کوچک کردن سیم کارت ها یکی از عواملی برای سبک سازی و افزایش فضا برای به کارگیری از آپشن هایی جدیدتر در گوشی های هوشمند است.  اما عده ای از سودجویان حتی برای پانچ یا کوچک کردن سیم کارت نیز هزینه هایی را از ما می گیرند. امروز نحوه کوچک کردن سیم کارت را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

 امکان تولید تراشه های در حد نانو با قابلیت پردازش هایی چندیدن برابر تراشه های مرسوم، حاصل تلاش های بی وقفه دانشمندان در زندگی امروزی است. یکی از این دستاوردها بصورتی ساده در موبایل ها قابل ارائه است. برای مثال قابلیت پشتیبانی از حافظه هایی تا 128 گیگا بایت و بیشتر را در پیش رو داریم.

کوچک کردن سیم کارت

فرض کنیم می خواهیم یک سیم کارت رایتل را به یک مینی سیم در بیاوریم. برای این کار سه روش پیشرو داریم.

روش 1: دادن سیم کارت اصلی به یکی از دارندگان دستگاه پانچ در موبایل فروشی ها. البته این روش با هزینه همراه خواهد بود.

روش 2: استفاده از اندازه های معین مانند تصویری که در زیر می بینید. اندازه هر نوع سیم کارت مشخص شده است. و فقط کافیست از یک خط کش و خودنویس و قیچی استفاده کنید.

کوچک کردن سیم کارت

روش 3: استفاده از یک مینی یا نانو سیم کارت. ما این روش را بصورت تصویری ارائه می دهیم.

خودمان آن را روی یک سیمکارت ایرانسل تست کرده و به نتیجه رسیده ایم پس حتما شما نیز می توانید با استفاده از گامهای زیر به نتیجه دلخواه خود برسید.

کوچک کردن سیم کارت

گام اول:  قرار دادن دو سیم کارت روی هم بطوری که قسمت فلزی آن دو در یک راستا باشند تا بتوان قسمت بالا و پایین سیم کارت را برش زد.

image3

گام دوم: حال نوبت به چپ و راست می رسد. اگر به سیم کارت آبی رنگ در شکل قبل نگاه کنید می بینید که از سمت چپ آن دقیقا باید کنار فلز را برش یزنیم. حالا که فقط سمت راست باقی می مانده که آنهم براحتی بعد از انداختن سه قسمت دیگر روی هم قابل برش است. در آخر نیز علات مثلث را از گوشه بالا سمت راست برش میزنیم که نشان دهنده سمت قرار گیری سیم در گوشی می باشد مانند تصویر زیر :

کوچک کردن سیم کارت

تنها مشکلی که این روش دارد این است که اگر نیاز به سیم کارت معمولی داشته باشید مجبور به پیداکردن یک پوکه سالم برای جازدن سیم کارت در گوشی هستید. اما با پیشرفت رو به جلویی که در این زمینه داریم سیم کارتها در گوشی های جدید کوچکتر می شوند و حتی احتمال حذف شدن هم وجود دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد