کاهش حجم ترافیک اینترنت مصرفی درPCو اندروید

حتما از کاهش چشمگیر دیتا یا ترافیک مصرفی توسط مرورگر کروم در گوشی های هوشمند مطلع هستید.(در ادامه می توانید آن را نیز مطالعه کنید.) این بار می خواهیم راهی را برای کاهش حجم ترافیک اینترنت به وسیله مرورگر کروم ارائه دهیم. سرور های پرقدرت گوگل با الگوریتم های پیچیده ای که از آنها بهره می برند می توانند حجم اینترنت مصرفی شما را علاوه بر موبایل در کامپیوتر نیز کاهش دهد. برای اعمال تغییرات لازم با ادامه مطلب رجوع کنید.

کاهش حجم ترافیک اینترنت مصرفی امکانپذیر شد. متاسفانه فعلا این افزونه برای آیفون و آیپد تهیه نشده است. اما اندروید و کامپیوترهای شخصی و کروم بوک ها از این مزیت بهره مند هستند. همچنین فعلا فایرفاکس و دیگر مرورگرها از این مزیت بی بهره اند. در واقع گوگل با این افزونه تمامی کاربران اینترنت را به سمت مرورگر کروم دعوت می کند. ظاهرا شرکت مووزیلا و دیگر رقبا از نحوه رقابت با گوگل جا مانده اند.

مطلب مرتبط: جلوگیری و کاهش مصرف اینترنت در اندروید و افزایش سرعت آن (۳ روش)

مطلب مرتبط: کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت با برترین نرم افزار اندرویدی

کاهش حجم ترافیک اینترنت

زمانی که از دیتا سیور گوگل استفاده می کنید، سرور های گوگل میزان حجم دیتای دانلودی شما از یک سایت را کاهش می دهد. اما توجه داشته باشید که حتی با فعال بودن دیتا سیور، میزان حجم دیتای دانلودی شما در صفحاتی که با https شروع می شوند یا حالت incognito (ناشناس) یا secure pages (صفحات ایمن)، فشرده نمی شوند.

در حالت روشن بودن دیتا سیور گوگل

  • برخی صفحات نت قادر به شناسایی مکان شما نیستند.
  • برخی عکس ها امکان دارد کمی کدر بارگذاری شوند.
  • صفحات شبکه های داخلی مانند اینترانت شرکت ها امکان دارد قابل بارگذاری نباشند.
  • تنظیمات محلی ممکن است نادیده گرفته شوند.

از لینک زیر می توانید این افزونه را به مرورگر کروم خود اضافه کنید.

Data Saver Extension

کاهش حجم ترافیک اینترنت pc و اندروید
کاهش حجم ترافیک اینترنت pc

پس از نصب برنامه آیکنی به بالای مرورگر کروم اضافه می شد(شماره 1). شما پس از مرور و گشت و گذار در نت می توانید علاوه بر دیدن حجم دیتای ورودی یا همان حجم دانلودی که به PC وارد شده است، میزان دیتای ذخیره یا فشرده شده توسط سرورهای گوگل را مشاهده کنید. برای مثال میزان 221 مگابایت حجم دیتای مصرفی بوده در یک روز ما بوده که 17 مگابایت آن را توانستیم با این افزونه ذخیره یا کاهش دهیم. برای دیدن جزئیات بیشتر ذخیره سازی می توانید روی Details کلیک کنید تا سایت هایی که گوگل  توانسته آنها را به فشرده کردن مطالب مجبور کند(برای مثال سایت BigETek.com) را مشاهده کنید.

کاهش حجم ترافیک اینترنت pc و اندروید
کاهش حجم ترافیک اینترنت pc

2 thoughts on “کاهش حجم ترافیک اینترنت مصرفی درPCو اندروید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد