چگونه صفحه pdf را حذف کنیم ، اضافه یا جابجا کنیم

مطمعنا اگر با فایل های PDF سرو کار داشته باشید حتما به این سوال که چگونه صفحه pdf را حذف کنیم ، برخورد کرده اید. چون معمولا برای پرینت نیاز خواهید داشت که صفحات کمتری داشته باشید تا هزینه کمتری بپردازید. این سوال گاها برای جابجایی و یا کلا خارج کردن یک صفحه از PDF برای ما بسیار پیش آمده است. در این مطلب از سایت BigETek.com قصد داریم با استفاده از ادوب اکروبات و همچنین یک ابزار آنلاین دیگر، شما را با نحوه اجرایی کردن این کارها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بی مقدمه به سراغ آموزش خواهیم رفت.

انتقال صفحه های فایل پی دی اف

در جدیدترین نسخه Adobe Acrobat Standard و Pro امکان مدیریت و کنترل صفحات یک فایل پی دی اف فراهم شده است. بدین منظور می توانید فایل موردنظر خود را باز کرده و سپس بر روی گزینه Tools کلیک کنید.

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم (اضافه یا جابجایی)

در زیر بخش Create & Edit بر روی دکمه Organize Pages کلیک کنید. هم اکنون لیستی از تصاویر کوچک تمام صفحات فایل موردنظر مشاهده می کنید.

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم (اضافه یا جابجایی)

جهت چرخاندن صفحه می توانید به راحتی بر روی آیکون چرخش به راست یا چرخش به چپ کلیک کنید. حذف یک صفحه هم به همین سادگی است و می توانید بر روی علامت سطل زباله ای که بر روی صفحه نمایان می شود کلیک نمایید. اگر هم قصد دارید مکان صفحه ها را تغییر دهید کافیست بر روی صفحه موردنظر کلیک کرده و آن را به سمت دلخواه خود بکشید. لازم به ذکر است محل انتقال صفحات با سایه ای آبی رنگ نمایان می شود.

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم

تمام چیزهایی که می توان درباره انتقال صفحات مطرح کرد همین ها بود. در همین صفحه شما می توانید صفحاتی از یک فایل پی دی اف دیگر را نیز به فایلی که هم اکنون باز است، اضافه یا جایگزین نمایید. اگر با مشکل محدودیت های ادوب اکروبات مواجه هستید و اشتراک آن را در اختیار ندارید می توانید از این ابزار آنلاین استفاده نمایید. کافیست فایل موردنظر خود را آپلود کرده و همچون ادوب اکروبات به ویرایش فایل پی دی اف بپردازید. تنها موردی که وجود دارد این است که فایل های شما نباید بیشتر از ۵۰ صفحه و همچنین ۵۰ مگابایت باشند که البته یک محدودیت واقعاً جدی است!

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم

استخراج صفحات فایل PDF

در همان صفحه ای که در قسمت اول به آن مراجعه کرده ایم همچنین قادر خواهیم بود صفحات موردنظر خود را بصورت جدا استخراج نماییم. بدون منظور می توانید بر روی دکمه Extract در بالای صفحه کلیک کنید تا ابزارهای بیشتری را جهت استخراج صفحات مشاهده کنید.

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم

اول از همه باید صفحات موردنظر خود را انتخاب نمایید. جهت انتخاب بیشتر از یک صفحه می توانید کلید Ctrl یا Shift را نگه داشته و بر روی صفحات کلیک کنید. تفاوت نگه داشتن این دو کلید در این است که با دکمه Shift می توان تنها چندین صفحه متوالی را انتخاب نمود اما با کلید Ctrl می توانید هر صفحه ای در هر جایی را انتخاب کنید. بعد از اینکه صفحه یا صفحات موردنظر خود را انتخاب کردید می توانید گزینه های اضافی دیگر همچون حذف صفحات بعد از استخراج (Delete Pages after extracting) یا استخراج صفحات بصورت فایل های جداگانه (Extract pages as separate files) را نیز فعال نمایید. اگر به این گزینه ها دست نزنید، صفحات انتخاب شده بصورت یک فایل جداگانه ذخیره خواهند شد و همانطور در فایل اصلی نیز باقی می مانند. همانطور که در قسمت اول نیز ذکر کردیم اگر می خواهید این کارها را بصورت رایگان انجام دهید می توانید از سایتی که توسط کمپانی Sejda ساخته شده است استفاده نمایید. اینبار جهت استخراج صفحات پی دی اف می توانید به این لینک مراجعه کرده و بعد از آپلود فایل و انتخاب صفحات موردنظر، بر روی دکمه Extract Pages کلیک کنید.

چگونه صفحه pdf را حذف کنیم
چگونه صفحه pdf را حذف کنیم

محدودیتی که در این قسمت از سایت مربوطه وجود دارد، عدم پشتیبانی از فایل هایی با بیش از ۲۰۰ صفحه و همچنین حجم بالای ۵۰ مگابایت می باشد. توجه داشته باشید که همچنین در این سایت قادر نخواهید بود تا هر صفحه را بصورت جداگانه ذخیره نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد