چسباندن عکسها به هم بدون فتوشاپ

برای دوستانی که نیاز به قرار دادن عکس ها یا چسباندن عکسها به هم دارند اما در قرار دادن آنها کنار هم کمی مشکل دارند، چند روش مختلف ارائه خواهیم کرد. این روش ها معمولا برای ظاهر کردن عکس ها روی شاسی یا قاب عکس ها روی میز خاطره و … کاربرد زیادی دارد. هر چند می توانید این دستورات را به خود فتوشاپیست در هنگام ظاهر کردن عکس نیز بدهید اما شاید زمان کافی برای این کار نداشته باشد. پس به این ترفند لازم خواهید داشت. با ما همراه باشید.

این کار را با نرم افزارهایی که در تمامی کامپیوترها نصب است انجام می دهیم. چون می دانیم امکان دارد برای همچین کار ساده ای نخواهید از فتوشاپ سنگین استفاده کنید.با این مقدمه به سراغ این آموزش می رویم.

روش اول چسباندن عکسها به هم با استفاده از Paint

1- ابتدا نرم افزار paint را بروش زیر باز می کنیم. بر روی Start یا علامت ویندوز کلیک کنید و در باکس جستجو بنویسید paint و با موس برنامه را کلیک کنید.

bigetek.com-open-paint-1

2- حال یک عکس را می کشیم و روی نرم افزار paint رها می کنیم.عکس وارد نرم افزار می شود از ذره بین پایین (که با علامت + و _ نشان داده شده ) نرم افزار Paint، اندازه مناسب برای دیدن عکس را انتخاب کنید. سپس برای اضافه کردن عکس دوم نیاز به فضای کافی داریم. به دست شماره یک توجه کنید. یک مربع کوچک وجود دارد. آنرا با موس به سمت راست بکشید و رها کنید.bigetek.com-paint-1

3- برای اضافه کردن عکس بعدی نمی توانیم مانند شماره یک عمل کنیم. Paint اجازه نمی دهد. پس مانند تصویر زیر روی clipboard کلیک کنید. سپس paste و بعد paste from را بزنید و عکس بعدی را از آدرس مد نظر خود فراخوانی کنید.

bigetek.com-open-paint-2

4- حال که عکس دوم خود را به paint وارد کردید. با موس آنرا کشیده و در جای مناسبی قرار دهید. بعد در فضای بیرون عکس ها یک کلیک کنید(تا عکس از حالت انتخاب خارج شود.) سپس فضای اضافی را مانند گام 2 با کشیدن صفحه سفید به چپ حذف کنید. مثل شکل زیر. و نهایتا کلید های Ctrl+S را می زنیم و عکس خود را در مکانی مانند دسکتاپ ذخیره می کنیم.

bigetek.com-open-paint-3
پایان چسباندن عکسها به هم توسط paint

روش دوم چسباندن عکسها به هم با استفاده از Power Point

1- یکی دیگر از امکانات پاورپوینت تبدیل اسلایدها به تصاویر است. پس چرا از این ویژگی برای هدف خود بهره نبریم. یک فایل پاورپوینت باز کنید مانند گام 1 روش قبل منتهی اینبار در باکس بنویسید Powerpoint و نرم افزار را باز کنید. و عکس بکشید و روی صفحه پاور پوینت رها کنید. اگر عکس از اسلاید شما بزرگتر بود آنرا با موس از گوشه گرفته و فشرده کنید(شماره یک تصویر زیر). یا از قسمت بالای صفحه در تب Design > Slide Orientation> Portrait  را بر گزینید تا فضای عمودی بیشتری داشته باشید.(توجه کنید شاید فضای افقی برای عکس شما مناسبتر باشد پس این عمل به انتخاب عکس شما بستگی دارد.)

bigetek.com-open-power-point

2- حال پس از قرار دادن عکس و تنظیم اندازه دلخواه آنها نسبت به هم دکمه کنترل + S را می زنیم و در پنجره باز شده در قسمت Save as type فرمت JPEG را انتخاب می کنیم و یک مکان برای ذخیره متن(مثلا دسکتاپ) و دکمه save را می زنیم. در پنجره هشداری که باز می شود بغیر از گزینه Cancel هر کدام را خواستید بزنید. و نتیجه بصورت زیر خواهد بود.

Presentation1
توجه کنید که زیر عکس فضای سفید قرار دارد که باید حذف شود.
bigetek.com-open-power-point-5
پایان چسباندن عکسها به هم توسط پاورپوینت

3- حال برای حذف فضای زاید سفید زیر عکس می توانیم به گام 4 روش قبل یعنی رجوع کنیم. یعنی عکس را با نرم افزار paint باز می کنیم و سپس با موس قسمت سفید آنرا به سمت بالا می کشیم. مانند تصویر.

4 thoughts on “چسباندن عکسها به هم بدون فتوشاپ

 • January 9, 2018 at 3:06 am
  Permalink

  سلام ممنون بسیار مفید بود فقط عکسها لود نمیشن

  Reply
 • September 29, 2017 at 9:48 am
  Permalink

  سلام
  ممنون خیلی کارم راه افتاد. کلی دنبال نرم افزار گشتم تا بتونم دو عکس را به هم بچسبانم.
  ممنون

  Reply
 • April 24, 2017 at 12:19 am
  Permalink

  بسیار عالی بود روش ساده که فراموش کرده بودم
  سپاس فراوان

  Reply
 • January 11, 2017 at 8:58 am
  Permalink

  واقعا عالی بود من تا الان واسه اسکن هر برگه A3 چهار هزار تومن میدادم ولی با روش شما مشکلم حل شده بازم ممنون

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد