پیغام مرورگر را برای تلگرام و ایمیل و … غیر/فعال کنید

آیا می دانید که مرورگر کروم شما می تواند پیغام های ایمیل یا تلگرام یا … شما را در قسمت پایین سمت راست به صورت بصری و سمعی به شما اعلام کند. گاهی منتظر ایمیلی ضروری هستید اما در صفحات دیگر اینترنت به کار مشغولید و نیاز به با خبر شدن از ایمیل ارسال شده به محض رسیدن دارید، کروم چاره کار است. در ادامه نشان خواهیم داد که چطور می توان پیغام مرورگر را غیر فعال یا فعال کرد.

علاوه بر ایمیل ضرورت دیگری را ارائه می کنیم. اگر با تلگرام اینترنتی آشنا هستید حتما به این مساله برخواهید خورد. بدین معنی که با ارسال بیش از اندازه پیغام ها در کانال ها و گروه هایی که در آن عضو هستید، مطمعنا کلافه خواهید شد یا می خواهید این اعلانات را کسی که نزدیک شما ایستاده است نتواند ببیند. هرچند تلگرام خود گزینه ای برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها دارد(برای فعال یا غیر فعال کردن هشدار یا اعلانات گروه،کانال، یا دوستان خود می توانید روی نام آن در بالای صفحه تلگرام ضربه بزنید و در پنجره باز شده تیک Notifications را فعال یا غیر فعال کنید.) اما برای اعمال این عملکرد روی تمامی گروه ها و کانالها کاری زمانبر خواهد بود. بنابراین بهتر است بدانید این پیغام ها را چطور در مرورگر غیر فعال یا مخفی کنید.

مطالب مرتبط: با تلگرام اینترنتی نیازی به نصب برنامه در گوشی، تبلت یا ویندوز ندارید

پیغام مرورگر را فعال یا غیر فعال کنید

در ابتدا بدانید که این ترفند مختص مرورگر کروم است. شرط دیدن و شنیدن اعلانات مرورگر کروم باز بودن تب یا صفحه ایمیل یا تلگرام و … است. به شکل زیر که از گوشه دسکتاپ گرفته شده است توجه کنید.

پیغام مرورگر متوقف شده
پیغام مرورگر کروم فعال است

برای فعال یا غیر فعال کردن این پیغام ها در مرورگر کروم خود به ادرس زیر بروید. برای آدرس زیر ابتدا منوی همبرگر (بالا سمت راست) را کلیک کرده و Settings را انتخاب و در صفحه باز شده Content را در باکس تایپ و جستجو کنید. و یا آنرا در نوار آدرس بالا تایپ کنید و Enter را بزنید.

chrome://settings/content

سپسپنجره زیر باز خواهد شد و می توانید سه گزینه را برای فعال یا غیر فعال کردن پیغام های کروم انتخاب کنید. حالت میانه توصیه شده توسط کروم است.

پیغام مرورگر متوقف شده
پیغام مرورگر متوقف شده

نهایتا با زدن دکمه Done می توانید از صفحه خارج شده و با یک بار ریست یا خارج شدن و وارد شدن به مرورگرم کروم از اعمال تنظیمات اطمینان حاصل کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد