پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده (با استفاده از شماره سریال (IMEI) )

شکی نیست یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر کدام از ما بیفتد گم شدن یا به سرقت رفتن گوشیمان است. با از دست دادن ناگهانی گوشی همواره دو موضوع ذهن صاحب آن را مشغول میکند. اول اینکه شخص مجبور است با صرف هزینه نه چندان کم یک گوشی دیگر بخرد و مورد دوم و به احتمال زیاد مهمتر، اطلاعاتیست که با از دست دادن گوشی از دست میدهد و در اختیار دیگران قرار میگیرد. این موضوع که دسترسی دیگران به این اطلاعات تا چه اندازه می‌تواند خطر آفرین باشد بر کسی پوشیده نیست. در ادامه درباره نحوه پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده توضیح خواهیم داد با BigETek همراه باشید.

برای بازیابی اطلاعات باید از اپلیکیشن Android Device Manager کمک بگیرید. در صورتی که به این برنامه دسترسی ندارید از طریق وسیله اندرویدی دوستانتان میتوانید اطلاعاتتان یا حداقل بخشی از آن را بازیابی نمایید. البته خود اینکار نیاز به یک شرح مفصل دارد که در این مقال نمی‌گنجد.

نحوه پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده

در مورد مشکل دوم شما چاره‌ای جز مراجعه به اداره پلیس ندارید. اما خود این این اقدام سلسله مراتبی دارد که اولین و مهمترینش ارایه کدی پانزده رقمی موسوم به شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل (IMEI) است. این کد برای هر گوشی منحصر بفرد بوده و به واسطه آن مراجع مربوطه می‌توانند ارایه سرویس به گوشی را قطع و یا اگر گوشی به سرقت رفته آن را جزو اموال مسروقه قرار داده و پیگیری نمایند.

حال سوال این است که وقتی گوشی در دسترستان نیست باید این کد را از کجا بیاورید؟ در وهله اول باید این کد را بر روی جعبه گوشی جستجو کنید اما در صورتی که جعبه را دور انداخته‌اید باید مطابق مراحل زیر عمل کنید.

پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده
پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده
 • ابتدا با حساب کاربری اندرویدتان (آدرس جیمیل و رمز عبور) وارد حسابی آدرس http://www.google.com/setting شوید.
 • در میان لیست تنظیمات، بخش مربوط به Account Tools را بیابید و از آنجا بر روی Dashboard کلیک کنید و بار دیگر جیمیل و رمز عبورتان را وارد نمایید.
 • پس از وارد شدن به صفحه‌ی تنظیمات حساب بر روی گزینه Android کلیک کنید تا IMEI گوشی و سایر وسایل انرویدیتان را یکجا ببینید.

اکنون با استفاده از این کد در اسرع وقت به پلیس مراجعه کنید تا اقدامات لازم را برای یافتن گوشی دلبندتان انجام دهند!

2 thoughts on “پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده (با استفاده از شماره سریال (IMEI) )

 • March 22, 2017 at 2:29 am
  Permalink

  کارایی دیگر این کد چیه؟اگه میشه توضیح بدین

  Reply
  • March 22, 2017 at 2:41 am
   Permalink

   درواقع نویی‌ شناسنامه برای دستگاه هستش

   و‌ها آنتنت باید این مشخصات رو از دستگاه بدونه

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد