پشت خطی تلفن ثابت و همراه را چگونه فعال کنیم ؟

بهتر است همیشه در دسترس باشید. گاهی تماس های ضروری با شما گرفته می شود که در صورت پاسخ ندادن عواقبی جبران ناپذیر خواهد داشت. حال این سوال پیش می آید که پشت خطی تلفن ثابت و همراه را چگونه فعال کنیم؟ برخی از دوستان فکر می کنند این امکان فقط از طریق مخابرات صورت می گیرد اما در اینجا خواهید دید که گوشی های هوشمند قابلیتی جدید را تجربه خواهند کرد. با BigETek همراه باشید.

هنگام مکالمه شخص دیگری به شما تلفن می زند صدای بوق ضعیفی به گوشتان می رسد و شما را آگاه می کند، شما می توانید با کمک این سرویس مکالمه اول خود را موقتا قطع و با شخص ثالث صحبت کنید پس از خاتمه مکالمه یا حین مکالمه می توانید مجددا با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید، برای انجام این کار شما باید قبلا سرویس پشت خطی را در تلفن خود فعال کرده باشید. این سرویس تنها مختص به تلفن های همراه نیست بلکه مخابرات مناطقی مانند تهران، مرکزی، خلیج فارس و… این سرویس را برای تلفن های ثابت هم راه اندازی کرده است. استفاده از این سرویس برای همه مشترکان فراهم شده است. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه با یک فرد، از تماس فرد دوم نیز مطلع شده و در صورت تمایل با او صحبت نماید.

مطالب مرتبط: کاهش مصرف اینترنت در اندروید و هزینه شارژ دیتا در موبایل با روش های موثر

با وجود کاربردی بودن این امکان برخی از کاربران دوست ندارند هنگام مکالمه صدای بوق و فهمیدن نفر دوم پشت خط توسط شخصی که در حال گفتگو با آن هستند فعال باشد که در ادامه نحوه غیرفعال سازی آن در گوشی های اندروید و آیفون و اپراتورهای ایرانسل ، همراه اول ، رایتا و تلفن ثابت را به شما آموزش میدهیم.

پشت خطی تلفن ثابت و همراه

مشترکان تلفن ثابت می توانند با تنظیم دستی قابلیت پشت خطی را روی خط تلفنشان اعمال کنند. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یا یک فرد، از تماس فرد دوم نیز مطلع شده و در صورت تمایل با او صحبت نماید. روش فعال سازی این سرویس #۴۳*می باشد. در این سرویس هرگاه مشترکی پشت خط باشد با یک بار فشار روی قلاب گوشی یا فلاش به مشترک پشت خط پاسخ داده می شود.

در برخی مراکز مخابراتی برای پاسخ به مشترک پشت خطی در تلفن ثابت معمولی از قلاب گوشی و عدد ۲ یا Flash و عدد ۲ استفاده می شود. لازم به ذکر است که هرگاه مشترک به طور موقت نیاز به استفاده از این سرویس را نداشته باشد می تواند با گرفتن #۴۳* سرویس را غیرفعال کند. شماره گیر دستگاه مشترک حتما باید از نوع TONE باشد.

نحوه فعال کردن و قطع کردن پشت خطی در گوشی های اندروید ۶ به بالا

فرض کنید در حال صحبت با تلفن همراه خود هستید و فرد دیگری هم با شما تماس گرفته است. اگر شما منتظر تماس مهمی باشید مسلما دوست ندارید که تماس های خود را از دست بدهید برای حل این مشکل شما باید سرویس پشت خطی را در تلفن های همراه خود فعال کنید. این ویژگی دقیقا همان چیزی است که سامسونگ و اپل در تلفن های خود قرار داده اند. گام های زیر را دنبال کنید تا ویژگی انتظار مکالمه در دستگاه اندروید ۶ به بالا برای شما فعال شود.

به شماره گیر تلفن خود بروید و روی سه نقطه تپ کنید و تنظیمات یا settings را انتخاب کنید.

پشت خطی تلفن ثابت
پشت خطی تلفن ثابت

در داخل تنظیمات روی تماس یا calls تپ کنید. حالا روی تنطیمات دیگر یا Additional settings تپ کنید. هنگامی که روی این گزینه ضربه می زنید یک پیام پاپ آپ دریافت خواهید کرد. منتظر بمانید.

پشت خطی تلفن ثابت
پشت خطی تلفن ثابت

حالا انتظار تماس یا call waiting را علامت بزنید و کار تمام است.

sdf

به جای مراحل بالا شما می توانید با شماره گیری *۴۳# انتظار تماس را فعال کنید و برای غیر فعال کردن انتظار تماس#۴۳# را شماره گیری کنید. همچنین برای چک کردن وضعیت *#۴۳# را شماره گیری کنید. اگر در هنگام وارد کردن این کد پیغام Call Waiting Active ظاهر شد بدین معنا است که سیستم پشت خطی برای گوشی فعال شده است.

در اندروید قدیمی تر مسیر زیر را طی کنید:

Settings > More > Settings > Call settings > more settings > Call waiting

آموزش فعال و غیر فعال کردن پشت خطی همراه اول، ایرانسل، رایتل در گوشی های آیفون

هنگامی که شما با یک شخص در حال مکالمه هستید با بوق های مکرر به شما اطلاع داده می شود که شما یک پشت خطی دارید. وقتی شما نمی خواهید یک تماس مهم را از دست بدهید انتظار تماس یک مزیت است.

به تنظیمات یا settings در آیفون بروید و سپس بر روی phone تپ کنید. حالا گزینه call waiting را انتخاب کنید و صبر کنید تا لودر، سوئیچ را نشان دهد سپس کلید سوئیچ تماس را به حالت ON تغییر دهید.

پشت خطی تلفن ثابت
پشت خطی تلفن ثابت

اما گاهی این بوق های مکرر آزار دهنده می شود که شما می توانید مراحل بالا را دوباره طی کنید و به جای ON کردن نوار لغزنده OFF را فعال کنید. استفاده از این سرویس چه در تلفن ثابت و چه در تلفن همراه مقداری هزینه دارد که در قسمت خدمات قبض اضافه می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد