پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید : موبایل و تبلت

تا به حال همه شما میدانستید که میتوان صفحه نمایش دستگاه های اندرویدی را در ویندوز مشاهده کرد. اما آیا میدانستید که میتوان عکس این عمل، یعنی مشاهده صفحه ویندوز در اندروید را نیز انجام داد؟ انجام این کار در بسیاری از مواقع میتواند بسیار کارامد باشد. بسیاری از اوقات پیش میاید که بخواهید به موزیک ها و فیلم های ویندوزتان در دستگاه اندرویدی تان دسترسی داشته باشید.

با انجام این کار برای مثال میتوانید یک فیلم موجود در ویندوزتان را در تبلتتان در تخت خواب تماشا کنید، و یا به آهنگ هایتان در یک اتاق به جز اتاقی که کامپیوترتان است گوش دهید. در این مقاله نحوه پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید را به شما آموزش میدهیم.

روش های پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

نکته: روشی که در این مقاله آموزش میدهیم به شرطی کار میکند که گوشی و کامپیوتر شما به یک مودم متصل باشند.

مراحل انجام کار:

1. دانلود برنامه VLC

شما باید نسخه دسکتاپ برنامه پلیر VLC را برای کامپیوترتان، و نسخه اندروید آن را برای گوشیتان دانلود کنید. پس از اینکه این دو نسخه را دانلود کردید آنها را در گوشی و کامپیوتر نصب کنید.

2. فعال کردن اجرای برنامه VLC در پس زمینه

اگر شما با استفاده از گوشی اندریدیتان به آهنگ گوشی میدهید، میدانید که زمانی که از یک برنامه پخش موسیقی خارج میشود و موسیقی متوقف میشود تا چه حد آزار دهنده است.

برای اینکه برنامه VLC بتواند در پس زمینه در گوشی شما اجرا شود و پس ازخارج شدن از آن، بسته نشود، باید یک سری تنظیمات را در آن تغییر دهید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

برنامه VLC را اجرا کنید و علامت سه خط در سمت چپ را لمس کنید و سپس گزینه Preferences را لمس کنید. تیک گزینه “Play Videos in Background” را بزنید. با این کار دیگر پس از خارج شدن از VLC موسیقی قطع نخواهد شد.

3. اشتراک گذاری فایل ها

هم اکنون باید در ویندوزتان قابلیت اشتراک گذاری فایل را فعال کنید. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار استفاده از HomeGroup است. اگر تا به حال از قابلیت HomeGroup استفاده نکرده اید، در این بخش به شما استفاده از آن را آموزش میدهیم:

ساخت یک HomeGroup

در بخش جستجوی منوی استارت عبارت “HomeGroup” را جستجو کنید و سپس اولین نتیجه را کلیک کنید. گزینه Create a HomeGroup را کلیک کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

در این بخش ویندوز از شما خواهد پرسید که چه پوشه هایی را میخواهید به اشتراک بگذارید. منوی مقابل هر پوشه ای که فیلم ها و موزیک هایتان در آن موجود است و میخواهید آن را به اشتراک بگذارید را کلیک کنید و گزینه “Shared” را انتخاب کنید و سپس Next را انتخاب کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

چند دقیقه صبر کنید تا HomeGroup ساخته شود. سپس ویندوز به شما رمز HomeGroup را نشان خواهد داد. گزینه Finish را کلیک کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

4.  دسترسی دادن به گوشی

حالا که یک HomeGroup ساخته اید، باید دسترسی به فایل های اشتراک گذاری شده تان را به گوشیتان بدهید. زمانی که در مرحله قبل که HomeGroup میساختید گزینه Finish را در آخر کلیک کردید، ویندوز باید شما را به صفحه تنظیمات HomeGroup در Control Panel منتقل میکرد.

البته اگر آن صفحه را بسته اید باز هم مشکلی نیست. Control Panel را باز کنید و از بخش View By که در بالا سمت راست پنجره کنترل پنل است گزینه Icons را انتخاب کنید و سپس HomeGroup را کلیک کنید.

در این بخش با کلیک بر روی گزینه “Change What You’re Sharing From This Computer” میتوانید پوشه های اشتراک گذاری شده را تغییر دهید. پس از انتخاب پوشه های مورد نظرتان، گزینه”Allow All Devices On This Network Such as TVs and Games Concoles to Play My Shareed Content” را کلیک کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

در این بخش بر روی “Allow All” که در بالا سمت راست پنجره است کلیک کنید و سپس Next را کلیک کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

هم اکنون یک پیغام اخطار همانند عکس زیر به نمایش درخواهد آمد که باید چند لحظه صبر کنید تا خودش ناپدید شود.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

5. پخش فیلم و موسیقی در گوشی

برنامه VLC را در گوشیتان باز کنید و سه خط در بالای صفحه را لمس کنید و سپس گزینه Local Network را انتخاب کنید.

 

پخش فیلم کامپیوتر بر روی اندروید

 

هم اکنون نام HomeGroup کامپیوترتان را در این بخش خواهید دید. البته ممکن است باقی دستگاه های متصل به مودم خانه تان را نیز در این بخش ببینید. نام HomeGroup کامپیوترتان را لمس کنید تا وارد پوشه های اشتراک گذاشته شده کامپیوتر شوید. هم اکنون با انتخاب هر موسیقی و فیلمی که در کامپیوتر است میتوانید آن را پخش کنید.

6. روش استفاده از Chrome Remote Desktop

برای آشتایی با ایت ابزار مقاله زیر را مطالعه کنید :

راه اندازی Chrome Remote Desktop

 

نکته: تا زمانی که کامپیوتر روشن است به این فایل ها دسترسی خواهید داشت، و به محض این که کامپیوتر خاموش شود، دسترسی شما به فایل ها قطع خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد