پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز – حفظ حریم خصوصی

در ویندوز ۱۰ اگر موس را روی آیکون یک برنامه ببرید لیست فایل های بازشده در ویندوز که اخیرا آنها را مشاهده کردید به شما نمایش داده می شود. این ایده برای برخی افراد ضروریست زیرا از جستجوی فایل های اخیر و صرف وقت زیاد جلوگیری می کند اما گاها پیش می آید که نمی خواهیم این فایل ها در دسترس دیگران قرار گیرد (حریم خصوصی) و می خواهیم رد پای خود را از ویندوز حذف کنیم. یکی از این ترفند ها یعنی پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز را امروز با BigETek همراه باشید.

ترفندی که قصد شرح دادن آن را داریم با یک تغییر کوچک در رجیستری یا گروپ پالیسی ویندوز اجرایی می شود و با این کار ویندوز بصورت خودکار در هنگام خاموش شدن، لیست فایل هایی که اخیراً باز کرده اید را پاکسازی می کند. این ترفند، لیست اسناد فایل اکسپلورر و همچنین اپلیکیشن های موجود در استارت یا پین شده بر روی تسک بار را شامل می شود. لازم به ذکر است که در صورت خروج از حساب ویندوز خود نیز عمل پاکسازی اتفاقی می افتد و حتماً لازم به خاموش کردن سیستم نیست.

پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز

جهت شروع نیاز است تا قسمت ویرایشگر رجیستری ویندوز را باز کنید. بدین منظور در قسمت سرچ ویندوز عبارت regedit را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز
پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز

در پنل سمت جپ صفحه ای که باز می شود به ترتیب از چپ به راست، شاخه های زیر را دنبال کنید :

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\
پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز
پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز

هم اکنون نیاز است که در شاخه ی Explorer یک مقدار جدید را ایجاد کنید. بدین منظور بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. نام آن را ClearRecentDocsOnExit قرار دهید.

پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز
پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز

بر روی گزینه جدید ساخته شده دوبل کلیک کرده تا پنجره مشخصات آن باز شود. مقدار نوشته شده در قسمت Value data را از عدد ۰ به ۱ تغییر دهید. در آخر بر روی دکمه OK کلیک کنید.

پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز

هم اکنون می توانید پنجره ویرایشگر رجیستری را بسته و دفعه بعدی که از حساب خود خارج شوید یا ویندوز را شات دان یا ریستارت کنید، لیست اسناد اخیر پاکسازی خواهد شد. اگر به هر دلیلی قصد داشتید تا این لیست را به حالت پیش فرض خود باز گردانید کافیست همین مراحل را تکرار کرده و اینبار در آخر عدد ۱ را به ۰ تغییر دهید.

دانلود برنامه ویرایش رجیستری با یک کلیک

اگر حوصله ندارید تا این ترفند را خودتان بصورت دستی انجام دهید مشکلی نیست. ما یک فایل ویرایش رجیستری را برایتان آماده کرده ایم که می توانید تنها با یک کلیک قابلیت پاکسازی آخرین اسناد باز شده در هنگام خروج از ویندوز را فعال یا غیر فعال کنید.

یکی از این فایل ها جهت فعال کردن این ترفند(… Enable) و دیگری جهت برگرداندن آن به حالت پیش فرض(… Disable) استفاده می شود. هر دوی این فایل ها در فایل فشرده ای که می توانید از لینک زیر دانلود کنید، قرار گرفته است. کافیست بعد از باز کردن فایل مربوطه، یکبار ویندوز خود را ریستارت کنید. لازم به ذکر است که این فایل ها برنامه خاصی نیستند و فقط همان مراحل ذکر شده در بالا را بصورت خودکار انجام می دهند.

دانلود فایل رجیستری هک پاکسازی لیست اسناد اخیر

2 thoughts on “پاکسازی لیست فایل های بازشده در ویندوز – حفظ حریم خصوصی

 • December 13, 2016 at 3:44 pm
  Permalink

  عالی و کاربردی ممنون

  Reply
 • November 25, 2016 at 2:12 am
  Permalink

  بسیار متشکر هم مفید هم اموزنده

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد