ویرایش فیلم در مک (بدون نرم افزار)

اگر فایل های تصویری با حجم بالا در مک خود داشته باشید و بخواهید آنها را به آیپد یا آیفون منتقل کنید می توانند به راحتی فضای خالی این دستگاه ها را پر کنند. بنابراین نیاز است که اقدام به تبدیل آنها کنید اما هیچ نیازی به استفاده از نرم افزارهای دیگر نیست. درادامه نحوه ویرایش فیلم در مک را آموزش می دهیم.

اگر مدت زیادی با کامپیوتر سر و کار داشته باشید به احتمال زیاد برنامه QuickTime شرکت اپل را می شناسید. این برنامه از اوایل دهه ۹۰ عرضه شده و تاکنون نیز به عنوان یکی از نرم افزارهای موردنیاز بازی هایی ویدیویی مورد استفاده قرار میگیرد.

QuickTime از فرمت های مختلفی پشتیبانی می کند اما نمی تواند همه چیز را پخش کند. به عنوان مثال این پلیر قادر به پخش یکی از رایج ترین فرمت های تصویری یعنی MKV نیست و کاربران مجبور هستند برای پخش این فایل های تصویری از برنامه هایی همچون KMPlayer یا VLC استفاده نمایند. اما برای فایل هایی که این پخش کننده پشتیبانی می کند می تواند آنها را جهت کاهش سایز و استفاده در آیپد و آیفون تبدیل کند. بنابراین در ادامه به آموزش کامل تبدیل فرمت در این برنامه می پردازیم …

برای شروع فایل موردنظر خود را در برنامه QuickTime باز کنید.

سپس بر روی فهرست “File” کلیک کرده و نشانه گر موس را روی بخش “Export” قرار دهید. پس از این شما شش گزینه برای تبدیل در اختیار خواهید داشت: ذخیره با کیفیت های ۱۰۸۰p و ۷۲۰p و ۴۸۰p ، تنها ذخیره صدا، یا ذخیره ویدیو در آیتونز که سازگار با همه دستگاه های اپل نظیر اپل تی وی است. با این حال اگر شما آیفون، آیپد و یا اپل تی وی دارید می توانید گزینه “iPad, iPhone, iPod touch, & Apple TV…” را انتخاب کنید تا مناسب ترین کیفیت برای این دستگاه ها انتخاب شود و ما نیز در طول آموزش از این قسمت استفاده خواهیم کرد.

bigetek.com - ویرایش فیلم در مک - convert video on mac

در صفحه بعد شما سه گزینه در اختیار خواهید داشت که (حداقل در این مثال) تنها دوتای آن فعال هستند. ما می خواهیم گزینه “iPad, iPhone 4 & Apple TV” را انتخاب نماییم.

bigetek.com - ویرایش فیلم در مک - convert video on mac

هنگامیکه این گزینه را انتخاب کردید بر روی دکمه “Save” در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید. در پنجره جدید گزینه های مختلفی را برای تبدیل ویدیوی موردنظرتان در اختیار خواهید داشت.

bigetek.com - ویرایش فیلم در مک - convert video on mac

پس از اعمال تنظیمات دلخواه برای ذخیره نهایی بار دیگر بر روی دکمه “Save” کلیک کنید، سپس در پنجره “Export Progress” می توانید شاهد پیشرفت پردازش ویدیو باشید. اگر به دلایلی قصد داشتید که تبدیل را قطع کنید می توانید بر روی آیکون ضربدری که در سمت راست فایل قرار دارد کلیک نمایید.

bigetek.com - ویرایش فیلم در مک - convert video on mac

علاوه بر این شما می توانید بیش از یک ویدیو را تبدیل کنید و با این کار ویدیوها فهرست بندی شده و پس از اتمام هرکدام دیگری شروع به تبدیل شدن می کند. همچنین این تبدیل ها می توانند بصورت پس زمینه پردازش شوند و در طول این امر شما به سایر کارهای خود بپردازید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد