آموزش وصل دو کامپیوتر به هم توسط گوگل کروم

شاید برخی از شما بدانید با چه روش هایی می توان دو کامپیوتر یا موبایل یا کامپیوتر را به موبایل  متصل کرد اما وصل دو کامپیوتر به هم توسط گوگل آنهم در ایران! بله امکان پذیر است. به شما نحوه اتصال دو سیستم عامل را برای مواقع ضروری ارائه می دهیم (مثلا زمانی که سیستمتان عیب پیدا کرده است و نیاز به دیدن یک متخصص دارید.) هر چند محدودیت هایی وجود دارد اما دستیابی به جدید ترین تکنولوژی ها و تجربه آنها لذتبخش است. با ما همراه باشید.

بی مقدمه به سراغ آموزش می رویم.

وصل دو کامپیوتر به هم با کروم

1- به آدرس زیر بروید و chrome remote desktop را جستجو و دانلود کنید. روی لینک زیر کلیک کنید و اگر پیغامی ظاهر شد گزینه تایید را بزنید.

chrome.google.com/webstore

bigetek.com-وصل-دو-کامپیوتر-به-هم-با-کروم

2- پس از نصب  وارد صفحه زیر شوید و Chrome Remote Desktop را اجرا کنید. اگر پیغامی ظاهر شد گزینه تایید را بزنید. برنامه ای نصب خواهد شد.

chrome://apps

bigetek.com-وصل-دو-کامپیوتر-به-هم-با-کروم-1

3- حال به کنترل پنل رفته و فایر وال خود را خاموش کنید(برای احتیاط) جهت خاموش کردن آن به آدرس زیر بروید

start>control panel>windows firewall>turn windows firewall on or off

سپس تیک های turn off windows firewall not recommended را بزنید. و نهایتا ok.

bigetek.com-وصل-دو-کامپیوتر-به-هم-با-کروم-2

4- سپس آنتی فیلتر خود را اجرا کنید(اگر در ایران هستید و این مقاله را می خوانید). زیرا این سرویس فعلا توسط گوگل در ایران اجازه فعالیت ندارد.

اما بزودی فراگیر خواهد شد بدلیل این که توسط این پروتکل می توان سیستم عامل اندروید را نیز به ویندوز متصل کرد.

اپلیکیشن آن در گوگل پلی موجود است و توسط کارشناسان ما تست شده اما همچنان در ایران پاسخگو نیست. شاید زمانی که شما این مطلب را می خوانید اتصال اندروید به PC نیز در ایران راه اندازی شده باشد پس بهتر است از لینک زیر برای دانلود آن استفاده کنید.

Download-on-Google-Play

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه یااین صفحه  قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

5- حال که برنامه باز شده است دو گزینه داریم.

اگر شما Share را بزنید(طرف مقابل باید Access را بزند) یعنی به طرف مقابل اجازه دسترسی به کامپیوتر خود را داده اید پس رمزی ظاهر خواهد شد که این رمز را باید به طریقی به طرف مقابل بدهید.(مثلا با تلفن یا SMS یا هر روشی دیگر.)

bigetek.com-وصل-دو-کامپیوتر-به-هم-با-کروم-4

اما اگر گزینه Acces را بزنید(طرف مقابل باید Share را بزند)  یعنی شما از طرف مقابل می خواهید که اجازه دسترسی به سیستم خود را بدهد. پس او باید به شما رمز را بدهد. دوست ما از طریق تلگرام اینترنتی جهت تست برنامه رمز را ارسال کرد.

bigetek.com-وصل-دو-کامپیوتر-به-هم-با-کروم-3

و ما موفق به اتصال شدیم. در ادامه تصویر وصل دو کامپیوتر به هم توسط گوگل کروم را می بینیم.

bigetek.com-chrome-remote-desktop

شاید فکر کنید که TeamViewer راه حل مناسبتری باشد اما بنظر می رسد گوگل روی این برنامه حساب ویژه ای باز خواهد کرد. نظر شما چسیت؟ آیا قابلیت های این دو را با هم یکی می دانید؟

نکته : همچنین می توانید مقاله زیر را نیز مطالعه کنید :

کنترل کامپیوتر از طریق گوشی اندرویدی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد