نه ترفند برای افزایش سرعت ویندوز

ویندوز در گذر زمان کمی کند میشود. این نظری است که بسیاری از کاربران ویندوز با مقایسه سرعت عمل کار ویندوز در روزهای اول نصب سیستم عامل و عملکرد آن بعد از گذشت زمانی نسبتا طولانی به آن رسیده اند. میتوان با انجام چند کار کوچک، سرعت را به سیستم عامل بازگرداند که در ادامه به ارائه آن ها خواهیم پرداخت .

ترفند های افزایش سرعت ویندوز

 

افزایش سرعت ویندوز:برنامه های پرمصرف را حذف کنید

با مراجعه به Task Manager میزان مصرف پردازش، هارددیسک و رم برنامه ها را بررسی کنید. برنامه هایی که به شکل نامناسبی از منابع استفاده میکنند، یکی از دلایل کند شدن سیستم عامل هستند. در صورت امکان، برخی از آنها را حذف کنید.
افزایش سرعت ویندوز:برنامه های مقیم را از کار بیندازید

برنامه های مقیم در هنگام شروع سیستم عامل فعال میشوند، بدون آنکه همیشه مورد استفاده قرار گیرند. در Task Manager با مراجعه به Startup برنامه های غیرضروری را در وضعیت Disable قرار دهید.
افزایش سرعت ویندوز: برنامه های System Tray را ببندید

روی فلش کوچک سمت چپ نوار وظیفه کلیک کنید. برنامه هایی را که فعال هستند اما به آنها نیازی ندارید، ببندید.
افزایش سرعت ویندوز: انیمیشن ها را از کار بیندازید

اگر چه کمی از زیبایی ویندوز کاسته میشود اما میتوان با کاهش زیبایی های گرافیکی به راندمان افزود. برای این کار، با راست کلیک روی دکمه استارت و عبور از مسیر
System>Advanced System Setting> Advanced> Performance
تنظیمات انیمیشن ها را تغییر داد. با برداشتن تیک ها، سرعت ویندوز افزایش می یابد.

افزایش سرعت ویندوز: افزونه های مرورگر را کاهش دهید

با کاهش تعداد افزونههای مرورگرتان، در هنگام کار در اینترنت، میتوان تا مقدار قابل ملاحظهای از مصرف بیش از حد منابع توسط مرورگر جلوگیری نمود.

افزایش سرعت ویندوز: مراقب بدافزارهاباشید

همیشه این طور نیست اما گاهی بدافزارها دلیل اصلی کاهش راندمان رایانه هستند. مراقب باشید که رایانه شما به بدافزار مبتلا نشده باشد.

افزایش سرعت ویندوز: هارددیسک را کنترل کنید

هارددیسک های کاملا پر یا مملو از فایل های چند پاره شده باعث کاهش راندمان ویندوز میشوند. بخشی از فضای هر درایو را خالی نگه دارید و رایانه را به شکل مرتب Defragment نمایید.

افزایش سرعت ویندوز: برنامه های غیرضروری را Uninstall کنید

به فهرست برنامه ها نگاهی بیندازید. برخی از آنها هرگز به کار شما نمی آیند و دلیلی برای نگه داشتن آنها وجود ندارد. با حذف آنها، ساختار رجیستری سبکتر شده، حافظه بیشتری در اختیار خواهید داشت و شاید حتی از دست برخی از سرویس ها یا Startupها نیز راحت شوید

افزایش سرعت ویندوز: دسکتاپ خود را خلوت نگه دارید

به آیکون ها و میانبرهای دسکتاپ کاری نداشته باشید اما نگه داری فایل های سنگین بر روی دسکتاپ باعث کند شدن سیستم عامل خصوصا در هنگام بالا آمدن سیستم و یا خاموش کردن آن می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد