نمایش پسوند فایل ها در ویندوز 7 8 10

چندی پیش فایلی را از اینترنت دانلود کردم و متوجه شدم فایل پسوند ندارد، از آنجایی که فرمت فایل را می دانستم با اضافه کردن آن توانستم فایل را توسط کامپیوتر به نمایش در بیاورم. اما چرا نباید پسوند فایل ها در ویندوز پنهان باشد.  هر فایل جهت اینکه نوع فرمت خود را به ویندوز اطلاع دهد دارای یک پسوند سه یا چهار حرفی است. اگر نیاز به نمایش پسوند فایل ها در ویندوز 7 8 10 دارید بهتر است با ما چند دقیقه همراه باشید.

فرض کنید که فایلی دریافت کرده اید که دارای آیکونی به شکل پی دی اف است اما وقتی آن را اجرا می کنید با یک فایل نصبی و شاید ویروسی مواجه می شوید. اما اگر نمایش پسوند فایل ها در ویندوز شما فعال باشد قادر خواهید بود تا به راحتی نوع فایل را با خواندن نام آن تشخیص دهید.

همانطور که می دانید ویندوز بصورت پیش فرض پسوند فایل ها را نمایش نمی دهد اما شما قادر خواهید با استفاده از روش هایی که برای هر نسخه از این سیستم عامل وجود دارد، نسبت به نمایش این پسوندها اقدام نمایید. شاید بهتر باشد در ابتدا منظور خود را از پسوند فایل ها روشن کنیم.

برای مثال فایل های ورد با پسوند .doc و .docx شناسایی می شوند. بنابراین اگر به عنوان مثال نام فایل شما Example.docx باشد، ویندوز با استفاده از پسوند آن متوجه خواهد شد که باید این فایل را با استفاده از نرم افزار مایکروسافت ورد اجرا نماید.

ظاهر کردن پسوند فایل ها در ویندوز 8 و 10

دسترسی به این قابلیت در ویندوز ۸ و ۱۰ بسیار راحت تر شده است. بدین منظور می توانید در داخل فایل اکسپلورر ویندوز وارد تب View شده و در داخل باکس Show/hide، تیک گزینه یFile name extensions را فعال نمایید. فایل اکسپلورر این تنظیم را تا وقتیکه خودتان دوباره غیرفعال نکنید، حفظ خواهد.

پسوند فایل ها در ویندوز
پسوند فایل ها در ویندوز

ظاهر کردن پسوند فایل ها در ویندوز 7

این گزینه در ویندوز ۷ اندکی پنهان تر است و بدین منظور نیاز است در ابتدا وارد قسمت تنظیمات پوشه ها شوید. بدین منظور در داخل ویندوز اکسپلورر بر روی دکمه ی Organize و سپس گزینه ی Folder and search options کلیک کنید.

پسوند فایل ها در ویندوز
پسوند فایل ها در ویندوز

در پنجره ی تنظیمات فولدرها وارد تب View شده و سپس در زیر قسمت Advanced settings تیک گزینه ی Hide extensions for known file types را غیر فعال کنید. هم اکنون می توانید جهت ذخیره تنظیمات روی دکمه ی OK کلیک کنید.

پسوند فایل ها در ویندوز
پسوند فایل ها در ویندوز

در ویندوز ۸ یا ۱۰ نیز قادر خواهید بود از طریق دکمه ی Options در نوار وظیفه ی View نیز به این گزینه دسترسی داشته باشید اما روش ذکر شده بسیار راحت تر و سریعتر خواهد بود.

همچنین شما قادر خواهید بود از طریق کنترل پنل ویندوز نیز پنجره ی تنظیمات پوشه ها را باز کنید. بدین منظور کافیست مسیر Control Panel > Appearance and Personalization > Folder Options را دنبال نمایید. البته توجه داشته باشید که در ویندوز ۸ و ۱۰، از نام File Explorer Options استفاده شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد