نمایش همزمان دو صفحه اکسل در کنار هم (ورژن 2007 – 2010)

اگر از پوسته کاغذی آفیس 2013 خوشتان نیامده باشد حتما با ورژن های قدیمی آن مشغول به کار هستید و این ورژن ها در جداسازی و نمایش همزمان دو صفحه اکسل نیاز به ترفندی دارند که هر کسی با آن آشنا نیست. امروز این مشکل را از سری آموزش های آفیس حل خواهیم کرد. با BigETek همراه باشید.

گاهی اوقات نیاز داریم دو یا چند صفحه اکسل را با هم و در کنار هم ببینیم تا سرعت کارمان بیشتر شود. همانطور که می دانید اکسل 2007 و 2010 فقط یک فایل اکسل را در عین واحد نمایش می دهد و برای اینکه بخواهیم فایل ها را بصورت مستقل ببینیم باید از دو ترفند زیر استفاده کنیم. البته چندین روش دیگر نیز وجود دارد اما ما آسانترین آنها را در اینجا نشان خواهیم داد.

مطالب مرتبط: نکات کاربردی اکسل  , فایل ورد خراب شده را چگونه بازیابی کنیم؟

نمایش همزمان دو صفحه اکسل

روش اول:

فرض کنیم دو فایل اکسل بنام BigETek-1 و BigETek-2 داریم. هر دو را باز کنید.(در شکل زیر می بینید که دو فایل باز هستند ولی اکسل یکی را در حال حاضر نشان می دهد.)

نمایش همزمان دو صفحه اکسل
نمایش همزمان دو صفحه اکسل

در گام بعدی به تب view رفته و روی Arrenge All کلیک کرده و سپس Vertical را از پنجره باز شده انتخاب کنید و ok را بزنید تا دو صفحه در کنار هم به نمایش در بیایند.

نمایش همزمان دو صفحه اکسل
نمایش همزمان دو صفحه اکسل

با این کار نمایش همزمان دو صفحه اکسل در کنار هم امکان پذیر می شود اما اگر می خواهید علاوه بر نمایش در کنار هم این دو فایل کاملا از هم جدا باشند به روش دوم توجه کنید.

روش دوم:

یک شورتکات از برنامه اکسل در دسکتاپ بروش زیر بسازید. ابتدا روی start ویندوز نام excel را بنویسید و روی برنامه کلیک راست کرده و سپس از send to گزینه Desktop را بزنید.

نمایش همزمان دو صفحه اکسل
نمایش همزمان دو صفحه اکسل

حال روی شورتکات اکسل ساخته شده در دسکتاپ کلیک کنید و به تعداد اکسل هایی که می خواهید در کنار هم باز باشند روی این شورتکات کلیک کنید. سپس فایل اکسل خود را روی هر کدام از این اکسل های باز شده فراخوانی کنید(مثلا یک روش فراخوانی این است که کلید های کنترل Ctrl و کلمه O را از روی کیبورد با هم بزنید و بدنبال فایل اکسل بگردید.)

نمایش همزمان دو صفحه اکسل
نمایش همزمان دو صفحه اکسل

One thought on “نمایش همزمان دو صفحه اکسل در کنار هم (ورژن 2007 – 2010)

  • February 14, 2018 at 9:52 pm
    Permalink

    خیلی ممنون از راهنماییتون

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد