نشان دادن آدرس روی نقشه گوگل به دیگران – اشتراک گذاری محل

نشان دادن آدرس روی نقشه گوگل به دیگران یکی از مهمترین مسائلیست که اگر وارد یک سفر دسته جمعی شده باشید به احتمال زیاد به کارتان خواهد آمد. خوشبختانه با دردسترس بودن موبایل های هوشمند و اینترنت در مسیر ها دیگر نگران پیدا کردن دوستان و یا گم کردن آنها نیستید. می توانید در گوگل یک محل را انتخاب کنید (مثلا محل استقرار شما) و ارسال آن محل به دیگر همسفران شما، تا براحتی بدون آدرس های جانبی و گمراهی، یکراست با طی کردن مسیر آبی رنگ گوگل به شما برسند. برای این ترفند با BigETek همراه باشید.

شما می توانید در کمتر از چند ثانیه موقعیت لحظه به لحظه ی خود را برای مدت معینی با مخاطب موردنظرتان به اشتراک بگذارید. با این قابلیت جدید، موقعیت دقیق شما بر روی نقشه ی گوشی مخاطب نمایش داده می شود و حتی حرکت شما را نیز رویت می کند. همچنین در مقابل شما نیز می توانید از دوست خود تقاضا کنید که موقعیت اش را به اشتراک گذاشته و اینبار شما از روی نقشه به سراغ وی بروید.

Google Map

مطالب جذاب:

ارسال آدرس از روی نقشه در تلگرام ( آموزش تصویری)

تور مجازی با گوگل در خیابان

نشان دادن آدرس روی نقشه گوگل به دیگران

اول از هر چیزی همانطور که می دانید نقطه ی آبی رنگ محل کنونی شما را بر روی نقشه نشان می دهد(شماره1). بر روی همین دایره ی آبی رنگ ضربه بزنید تا گزینه های مرتبط با محل شما ظاهر شود. مشاهده خواهید کرد که یک گزینه ی جدید به نام Share your location به این لیست اضافه شده و نیاز است جهت شروع به اشتراک گذاری موقعیت خود، بر روی آن ضربه بزنید(شماره2).

نشان دادن آدرس روی نقشه
نشان دادن آدرس روی نقشه گوگل

هم اکنون می توانید مدت زمانی که قصد دارید موقعیت خود را به اشتراک بگذارید تنظیم نمایید. این مدت زمان بصورت پیش فرض بر روی ۱ ساعت تنظیم شده است. بعد از تعیین مدت زمان می توانید با ضربه زدن روی دکمه ی Select People، مخاطبینی که قصد به اشتراک گذاری موقعیت خود با آنها را دارید انتخاب نمایید. لیست ظاهر شده شامل مخاطبین گوگل خواهد بود و اگر شخص موردنظر را در میان آن مشاهده نمی کنید قادر خواهید بود لینک مربوطه را از طریق اس ام اس یا سایر اپلیکیشن های پیام رسان برای وی ارسال کنید. اشخاص موردنظر شما اطلاعیه ای شبیه به تصویر زیر را بر روی اسمارت فون خود مشاهده خواهند کرد(تصویر سمت راست).

نشان دادن آدرس روی نقشه

وقتیکه آنها بر روی نوتیفیکیشن دریافتی ضربه بزنند، موقعیت کنونی شما را تا زمان تعیین شده بر روی نقشه مشاهده خواهند کرد. و می توانند تا آنجا شما را ردیابی کنند.

One thought on “نشان دادن آدرس روی نقشه گوگل به دیگران – اشتراک گذاری محل

  • May 9, 2017 at 1:02 am
    Permalink

    مرسی خیلی کاربردی بود… ???

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد