نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر: کشیدن اثر انگشت بجای یافتن دکمه اندروید

استفاده از برنامه هایی که کار را با گوشی شما یا تبلت های اندرویدی راحت تر کند بسیار لذت بخش است. اگر به تصویر بالا توجه کرده باشید حتما یکی از کارهای این برنامه را حدس زدید. یعنی با کشیدن اثر انگشت خود روی صفحه می توانید عمل دکمه Back را انجام دهید. این فقط مختص سه دوکمه Home , Back , Recent App نیست. شما حتی می توانید با کشیدن دست خود آن برنامه یا تمامی برنامه های باز در دستگاه اندرویدی خود را ببندید، فضای اشغال شده را باز کنید یا حتی یک برنامه را با کشیدن اثر انگشت خود از چپ به راست باز کنید. برای آشنایی بیشتر با نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر با BigETek همراه باشید.

All In One Gestures اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با آن می‌توانید عملکرد دکمه‌های لمسی گوشی را تغییر دهید.

نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر

چه از گوشی‌های سامسونگ که دارای دکمه‌های لمسی سخت‌افزاری هستند استفاده کنید و چه از گوشی‌هایی همچون Sony یا HTC که منوی لمسی آن‌ها به صورت نرم‌افزاری طراحی شده است، در هر صورت ممکن است تمایل به تغییر عملکرد یا حتی غیرفعال‌سازی آن‌ها داشته باشید. برای مثال ممکن است که به دلیل چپ یا راست دست بودن کاربر، دکمه‌های Back و Recent Apps نیاز به تغییر مکان داشته باشند، یا در مواردی که منوی نرم‌افزاری به گوشی‌های دارای دکمه‌های سخت‌افزاری اضافه می‌شود ممکن است نیاز به غیرفعال‌سازی دکمه‌های لمسی سخت‌افزاری داشته باشید. در هر دو صورت نیاز به اپلیکیشنی خواهید داشت که این امور را برای شما به انجام برسانند. روشی که در این پست قصد معرفی آن را داریم، استفاده از اپلیکیشن All In One Gesturess است که به صورت رایگان در پلی‌استور گوگل منتشر شده است و می‌توانید با استفاده از آن تمامی موارد گفته شده را انجام داد.

موارد پشتیبانی شده در All In One Gestures در دو بخش Actions و Gestures تقسیم بندی شده‌اند. در بخش Action می‌توانید عملکرد دکمه‌ها را همانطور که در بالا اشاره شد، تغییر دهید. با فعال‌سازی این بخش، سه دکمه‌ی لمسی گوشی به شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید برای لمس کوتاه و لمس طولانی آن‌ها تعریف وظیفه کنید. برای مثال می‌توانید مشخص کنید که با لمس کوتاه گزینه‌ی برگشت هیچ اتفاقی در گوشی نیفتد اما با لمس طولانی آن، از صفحه‌ی گوشی اسکرین شات تهیه شود. به این ترتیب می‌توانید عملکردهای جدید و متفاوتی برای سه دکمه‌ی لمسی خود (سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری) تعریف کنید. اما در بخش دوم که به اشاره‌های حرکتی مربوط است می‌توانید با توجه به نوع لمس، عملکردهای جدیدی را برای گوشی تعریف کنید. برای مثال حتما مشاهده کرده‌اید که در اپلیکیشن تلگرام با کشیدن انگشت خود از چپ به راست می‌توانید به صفحه‌ی قبل بازگردید. این عملکرد در دیگر بخش‌های گوشی اندرویدی تعریف نشده است، اما با کمک اپلیکیشن All In One Gestures می‌توانید چنین وظایفی را برای گوشی خود تعریف کنید. بعد از فعال‌سازی این امور از این پس در هر برنامه‌ای و هر بخش از گوشی اندرویدی خود که باشید می‌توانید با کشیدن صفحه از سمت چپ به سمت راست، به صفحه‌ی قبلی برگردید. All In One Gestures دارای ۷ مگابایت حجم است و برای اجرا به نسخه‌ی ۴.۴ یا بالاتر اندروید نیاز خواهد داشت. برای دانلود این برنامه و پیوستن به ۵۰۰ هزار کاربر این برنامه می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

بررسی نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر

نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر
نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر

در شکل بالا نشان داده شده که بعد از نصب آن باید جهت فعال سازی (ٍEnable) ابتدا روی ۱ بزنید. سپس برای ON کردن All in one Gesture را نصب کنید و در تنظیمات گوشی خود باید دسترسی برنامه را روی گوشی باز کنید(شماره۳) و با Ok خارج شوید.

نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر
نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر

حال وارد برنامه شوید. در شماره ۱ می بینید که در چهار طرف گوشی لکه سفید رنگی دیده می شود. در واقع محدوده ای که این برنامه با اثر انگشت شما در تماس خواهد بود را نشان می دهد. می توانید در شماه ۴ با ۰% کردن Opacity این سفیدی را بی رنگ کنید تا از صفحه نمایش خود نهایت لذت را ببرید. این تنظیمات و گزینه های بیشتر با زدن شماره ۳ به نمایش در می آید. پیشنهاد می کنیم برای جابجایی، تغییر اندازه محل اثر انگشت خود تمامی درصد ها را جابجا کنید.

در ضمن علاوه بر ۴ سمت اصلی به چهار گوشه نیز دسترسی خواهید داشت. یعنی جمعا ۸ امکان جهتی برای اکشن های جدید دارید. برای انتخاب عمل هر اثر انگشت تیک آن را بزنید سپس عمل یا برنامه یا شورتکات را با چپ و راست کردن صفحه انتخاب کنید.

ویژگی ها

  • جایگزینی عملکردهای دکمه‌های لمسی
  • امکان تعریف اشاره‌های لمسی
دانلود اپلیکیشن  All In One Gestures

You May Also Like

One thought on “نرم افزار کاربردی اندروید اشاره گر: کشیدن اثر انگشت بجای یافتن دکمه اندروید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد