آموزش قدرتمند ترین نرم افزار برگرداندن اطلاعات پاک شده – فرمت شده – قفل شده

موضوعاتی چون برگرداندن اطلاعات فلش ویروسی ، برگرداندن اطلاعات پاک شده فلش، برگرداندن اطلاعات هارد باعث شد تا این مطلب را ارائه دهیم. گاهی برگرداندن اطلاعات پاک شده به یک دنیا می ارزد. اما آیا هر نرم افزاری ارزش تست کردن دارد؟ یا بهتر است بهترین را در اختیار بگیریم تا از همان ابتدا بدانیم که کارمان بی نقص انجام خواهد شد. آیا تا به حال با پیغام هایی چون you need to format the disk before you can use it روبرو شده اید؟ امروز بهترین و قدرتمند ترین نرم افزار برای برگرداندن اطلاعات پاک شده در فلش یا هارد داخلی و یا هارد اکسترنال را آموزش می دهیم.

 اگر مشکل در باز کردن هارد دارید یا مشکل دیدن اطلاعات یک فلش را دارید و مطمعن هستید که فلش یا هارد شما ویروسی نشده است(هر چند اگر فلش ویروسی شما فرمت شده باشد می توانید اطلاعاتش را بازگردانی کنید اما قبلش یک آنتی ویروس قوی نصب کنید)، چند دقیقه ای را با ما سپری کنید تا به شما نشان دهیم چگونه از یک هارد ۱۰۰۰ گیگی بیش از ۱ ترابایت اطلاعات را باز گردانی می کنیم.

واقعیت را بخواهید این مشکل برای خود نویسنده اتفاق افتاده است و بعد از بررسی نرم افزار های متعدد به یک جمع بندی رسیدیم و نتیجه موضوع قدرتمند ترین نرم افزار برگرداندن اطلاعات پاک شده را در اینجا ارائه می کنیم.

با ارسال ۴۰۰ گیگ اطلاعات به یک هارد ۱۰۰۰ گیگی که تازه خریداری شده بود، متاسفانه متوجه شدیم که هارد ۱ ترابایتی اطلاعات را نشان نمیدهد. و اطلاعات تازه قبول کرده را قفل کرده است و پیغام زیر را می دهد. لطفا در هنگام دیدن این پیغام Format disk را نزنید. زیرا برگرداندن اطلاعات شما را با سختی مواجه می کند.

you need to format the disk before you can use it

bigetek.com-1-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده

برای نویسنده که برای انتقال اطلاعات در حدود ۴ ساعت صبر کرده است این پیغام شک آور است. پس به سمت نرم افزار های ریکاوری رفتیم و از کم حجم ترین ها شروع کردیم مانند Recovery My Files، iCare.Format.Recovery و … تا رسیدیم به قدرتمند ترین ها مانند EaseUS Data Recovery Wizard و MiniTool Power Data Recovery  که با قدرت عجیب این نرم افزار ها روبرو شدیم. هر چند زمانی بیشتر از دیگر نرم افزار ها برای برگرداندن اطلاعات پاک شده می طلبد اما ویژگی هایی که به ما نشان می دهد (در ادامه آموزش به آنها اشاره می کنیم) واقعا ارزش این زمان را دارد.

دانلود نرم افزار EaseUS Data Recovery

DB2

پسورد soft98.ir

در صورت دانلود نشدن به اینجا رجوع کنید.

آموزش برگرداندن اطلاعات پاک شده

۱- ما نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard را برای برگرداندن اطلاعات پاک شده انتخاب کردیم. اما تا حدودی شیوه و مراحل کار  حتی پوسته و کرک نرم افزار برای هر دو یکسان است. پس از دانلود آن از لینک و نصب نرم افزار زیر باید آن را کرک کنید. کرک آن به این صورت است که وارد فایل Cracked  می شوید که داخل آن ۳ فولدر است. یکی از فولدر ها را بدلخواه انتخاب کنید و باز کنید فایلی که درون آن قرار دارد را با توجه به نوع سیستم ۳۲ یا ۶۴ بیتی خود Copy کنید و در محلی که نرم افزار نصب شده است پیست کنید. (اگر مشکلی در این پروسه داشتید می توانید از ما سوال کنید.)

bigetek.com-0-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده
برای بزرگ نمایی روی عکس کلیک کنید

۲- پس از کرک برنامه را باز می کنیم. صفحه اول از شما می خواهد که اطلاعاتی را که می خواهید درون فلش یا هار خود جستجو کنید تیک بزنید. اگر کل اطلعات را می خواهید همه باید تیک بخورند اما این باعث می شود بسته به حجم اطلاعات شما چندیدن ساعت را منتظر بمانید. گاهی مثلا بندبال یک عکس هستیم که ناگهانی پاک شده است. پس فقط Graphics را تیک می زنیم. در انتها روی Next کلیک می کنیم.

bigetek.com-2-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده

۳- در این گام تمامی هارد ها یا فلش هایی که به سیستم شما نصب باشند دیده خواهند شد. و شما هارد یا فلشی را که می خواهید آنرا بازیابی کنید انتخاب می کنید و دکمه Scan را می زنید. همانطور که میبینید ما اطلاعات خود را از هارد اکسترنال ۵۰۰ گیگ به هارد ۱ ترا انتقال دادیم و حجم اطلاعات باقی مانده در هارد اولیه ۱٫۹۶ مگابایت مانده ولی حجم اطلاعات درون هارد مقصد نا معلوم است (اطلاعات قابل خواندن نیست). پس هارد دوم را انتخاب می کنیم تا اطلاعاتش را باز گردانیم.

bigetek.com-3-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده

۴- پس از گذشت بیش از ۴ ساعت اطلاعات فراخوانی شدند اما همانطور که انتظار داریم اطلاعاتی که قابل برگشت هستند باید کمتر از ۵۰۰ گیگ باشند ولی در شکل مستطیل قرمز زیر می بینید مقدار آن ۱۱۸۲ گیگ یهنی بیش از دو برابر اطلاعاتی که ما می خواهیم. اما دلیل آن چیست؟ نوع دسته بندی اطلاعات دلیل اصلی آن است. شمابا برداشتن تیک More lost Files به اطلاعات اصلی هارد خود می رسید(در سمت چپ شکل زیر می بینید که تمامی فولدرهای هارد بازیابی شده اند و هر کدام را بخواهیم می توانیم تیک بزنیم و برگردانیم) در غیر این صورت می توانید با داشتن فضای کافی کل ۱۱۸۲ گیگ را ذخیره کنید. حال طبق شمارش ها عمل کنید.

نکته قابل توجه اینکه هیچ وقت فایل ها را در هارد یا فلشی که دارید از آن برای برگرداندن اطلاعات از دست رفته استفاده می کنید، ذخیره نکنید. مثلا من هارد J را برای بازیابی انتخاب کرده ام. باید فضایی را برای ذخیره اطلاعات بازیابی شده انتخاب کنم و این مکان باید هر جایی به غیر از همان هارد J باشد. مثلا My Passport مقدار ۴۶۵ گیگ خالی دارد و آن را انتخاب می کنیم.

bigetek.com-4-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده

۵- مهمترین ویژگی را بخاطر بسپارید. اگر فضا برای برگرداندن کل اطلاعات را ندارید و نمی خواهید که با صرف این همه زمان حدود ۴ ساعت را دوباره به ریکاوری اطلاعات برگردید، این نرم افزار قدرتمند اجازه ذخیره کردن این پروسه بصورت یک فایل چند کیلو بایتی را می دهد. بطور مثال من هارد ۵۰۰ دارم اما می خواهم ۱۰۰۰ گیگ را ریکاوری کنم. پس باید دو بار این مراحل را انجام دهم. اما می توانم بعد از یکبار جستجوی اطلاعات خام (یعنی پایان گام ۴ اما قبل از زدن Recover) این مراحل را در یک فایل ذخیره کنم و ۵۰۰ گیگی را بازیابی کنم تا برای استفاده مجدد ۴ ساعت دیگر را منتظر جستجوی تمامی فایل ها نمانم بلکه از فایل ذخیره شده استفاده کنم.

bigetek.com-5-برگرداندن-اطلاعات-پاک-شده

در توضیح شکل بالا باید بگوییم که برای ذخیره کردن پروسه جستجوی اطلاعات روی علامت نشان داده شده می زنیم و کار را در فایلی ذخیره می کنیم. و در استفاده مجدد برای برگرداندن اطلاعات باز همین آیکن را می زنیم تا برنامه فایل ذخیره شده را بخواند و نسبت به برگرداندن باقی اطلاعات پاک شده اقدام کنیم.

مطالب مرتبط

 1. ممنون.شرمنده این همه سوال می پرسم.با این نرم افزار اکثر فیلم ها اوکی شدن.ولی مشکلی که دارن اینه که مثلا فیلمی که ۱۰ گیگ بود رو به صورت سه پارک جداگانه سه گیگ و اندی داده!!

 2. سلام دگر بار. دوست من شرمنده دوباره سوال و کمک لازم شدم. برنامه دریکاوری اکثر فیلمها رو آورده ولی مثلا فیلمی که ۶ گیگ بود رو به دو پارت با فرمت kmplayer یا فیلمی که ۱۰ گیگ بوده رو تو سه پارت جداگانه داده.به نطر شما میشه کاری کرد که فیلمها رو بصورت تک پارت ریکاوری کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   از حضور شما دلگرم میشیم. اگه فیلم های هر سه پارت پشت سر هم هستند، نرم افزار برای اتصالشون به هم وجود داره که یک فیلم کامل بشن.
   لطفا چک کنید ببینید که آیا هر قسمت بصورت عادی و بدون مشکل پخش(پلی) میشن یا خیر؟ و به ما اطلاع بدین
   مشکل شمارو در فروم سازنده نرم افزار(لینک پایینی) چک کردیم و متاسفانه اکثر برنامه های ریکاوری با این مساله دست و پنجه نرم می کنن.
   http://forum.easeus.com/viewtopic.php?p=25617&sid=3d37f095cc9ac031e4683e009a5db33c
   راهی برای بازیابی مجدد ارائه شده اما توسط ما تست نشده. اگر بازیابی اطلاعات برای شما بسیار اهمیت دارد می توانید گامهای ۱ تا ۴ را انجام دهید.
   Sometimes files recovered by Data Recovery Wizard could not open normally. This is because these files are badly damaged or corrupt. Overwriting, disk fragmentation, virus infection. All these factors may cause the lost data unrecoverable. MS Office files (word, excel, power point) and large file (video files) may have this problem most.
   In your case, we suggest you try this:
   As there is only one partition on your disk, please connect the disk to another computer as slave and then run our product again. Please try “RAW” mode to retrieve the files. Here is the method for you to adopt:
   ۱٫A device list will pop up after you run ‘Complete Recovery’;
   ۲٫Click the “Option” button above, and then switch to the “RAW” page;
   ۳٫Tick the two checkbox “Recover RAW files” and “Recover RAW files only”;
   ۴٫Click “OK” to ensure, program will return to device list page, select the partition or device which you want recover from, click “Next” to continue.
   در نهایت اگر باز هم جواب نگرفتید از نرم افزار زیر به عنوان آخرین گزینه بهره ببرید.
   http://dl2.soft98.ir/soft/a/Active.File.Recovery.Professional.15.0.7.rar
   موفق باشید.

  1. سلام سرکار خانوم
   اگر به آدرس زیر تشریف ببرید و می تونید انواع مختلف همین نرم افزار رو دانلود کنید.
   http://soft98.ir/software/recovery-data/2455-EASEUS-Data-Recovery-Wizard-Professional.html
   مثلا برای دانلود کرکر این برنامه بصورت جداگانه در قسمت فعال ساز، لینک زیر قرار داده شده(که شما باید همین رو دانلود کنید)
   http://dl2.soft98.ir/soft/e/EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Technician.Patch.rar
   و یا اگر می خواهید برنامه نیازی به نصب یا کرکر نداشته باشد برنامه را بصورت پرتابل (یا حالت قابل حمل در فلش مموری ها) باشد می تونید از لینک زیر دانلود کنید. حجمش نسبت به حالت نصبی کمی بیشتره.
   http://dl2.soft98.ir/soft/e/EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Pro.10.0.0.Portable.exe
   سربلند و پیروز باشید.

 3. سلام خسته نباشید
  من یه هارد my passport یک ترابایتی دارم که تقریبا ۸۰۰ گیگش پر بود
  الان یه مشکلی پیدا کرده که نمیتونم به اطلاعاتش دسترسی داشته باشم ولی نمیدونم مشکلش چیه و وقتی وصلش میکنم هم پیغام فرمت کردن نمیده
  میخواستم ببینم با این نرم افزار میشه اطلاعاتشو ریکاوری کرد ؟
  مشکلی براش پیش نمیاد ؟ یعنی امکانش نیست خود نرم افزار بهش آسیب دیگه ای برسونه یا فرمتش کنه ؟
  یه چیز دیگه من اگه بخوام میتونم با نسخه ی رایگان نرم افزار همه ی اطلاعاتمو برگردونم یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   این مشکلیه که برای بعضی ها پیش میاد. بله هاردی که نتونه اطلاعات رو بالا بیاره با این روش میشه کل اطلاعاتو برگردوند. منتهی مشکلی که هست اینه که آیا فضا برای برگردوندن اون اطلاعات توی PC دارین؟ اگه نه بهتره یه هارد دیگه تهیه کنید.
   تمامی اطلاعاتتون بر میگرده خیالتون راحت.
   اما در مورد نرم افزار حتما مطمعن باشید که نرم افزار رو کرک کردین. بدون کرک نرم افزار کار نخواهد کرد.
   نیازی به خرید یا هزینه نیست. لینکی که برای دانلود گذاشته شده داخلش کرک خود نرم افزارو داره. کافیه اون فایل اصلی داخل پوشه کرک رو بردارین و بگذارین توی قسمتی که نرم افزار اونجا نصب شده. اگر مسلط به کرک کردن نیستین از دوستی کمک بگیرید.
   موفق باشید.

 4. سلام خسته نباشید.من تمام اطلاعاتم ریکاوری شد ولی هیشکدوم رو نمیخونه نه عکس نه فیلم نه اهنگ نه word
  ولیتمام پوشه ها و فایلامو اورد بالا.ممن.ن میشم بگین مشکل چیه و چکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد