نحوه پیدا کردن IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS

دستگاه iOS شما دارای چندین هویت عددی مرتبط با آن است. دوتا از مهم‎ترین‎های آن‎ها عبارت‌اند از سریال نامبر دستگاه و عدد شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل (IMEI). شما می‎توانید از هردو به‌منظور شناسایی گوشی خود زمانی که قصد فرستادن برای تعمیر، فعال‎سازی یا غیر فعال‎سازی دستگاه‎ها را دارید یا حتی می‎خواهید گزارش گم‌شدن یا سرقت دستگاه‎ خود را بدهید، استفاده کنید. در ادامه نحوه پیدا کردن IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS را آموزش می دهیم با BigETek همراه باشد.

روش پیدا کردن IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS

در ابتدا به قسمت Settings دستگاه وارد شوید.

IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS

در صفحه‎ی تنظیمات General آهسته روی گزینه‎ی About ضربه بزنید.

IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS

در صفحه‎ی باز شده، اندکی به سمت پایین اسکرول کنید تا عدد سریال نامبر و عدد IMEI دستگاه خود را مشاهده کنید. در دستگاه‎های دارای صفحه‎ی نمایش 6 اینچی و بزرگ‌تر، شما کل عدد IMEI را لیست شده خواهید دید. در دستگاه‎های دارای صفحه‎ی نمایش کوچک‌تر، این عدد ممکن است در سمت راست به‌صورت نصف و نیمه باشد، ولی با ضربه زدن روی آن به‌صورت آهسته کل عدد شناسه را مشاهده خواهید کرد.

IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS

به‌دنبال پیدا کردن آن‎ها، این اعداد را برای رجوع کردن در آینده به آن‎ها یادداشت کنید و یادداشت خود را در جای امنی بگذارید. حتی بهتر است که از این صفحه (با ترکیب کلید‎های پاور و home) تصویری بگیرید و آن را به دستگاه دیگری ارسال کنید تا حتی اگر گوشی شما آسیب دید یا گم شد آن را داشته باشید.

برای دستگاه های اندرویدی می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید :

مقاله مرتبط : پیدا کردن گوشی اندرویدی دزدیده شده (با استفاده از شماره سریال (IMEI) )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد