درج مکان – زمان و ثبت تاریخ روی عکس و ویدئو در اندروید

در این روز های تحویل سال نو حتما مایلید عکس و فیلم هایی را توسط گوشی خود به ثبت برسانید که در آینده بعد از دیدن آن خاطرات از آن لذت ببرید. حال افرادی دوست دارند با درج مکان – زمان و ثبت تاریخ روی عکس و ویدئو لذت این خاطرات را بیشتر نمایند. این تنها دلیل برای استفاده از این برنامه نیست. شاید در برخی پروژ ها نیاز دارید مکان و ساعات دقیق بازرسی و عکسبرداری از یک مکان را با سند و مدرک به همراه داشته باشید. با این دلیل حتما به همچین برنامه هایی نیاز خواهید داشت. پس با ما برای معرفی این برنامه همراه باشید.

برحی دوربین های شرکت ها می توانند نسبت به ثبت اطلاعات اقدام کنند اما به جای نشان دادن تمامی این تنظیمات تصمیم گرفتیم اپلیکیشن دوربینی را معرفی کنیم که این عملیات برای تمامی گوشی ها یا تبلت ها یکسان باشد. Timestamp Camera اپلیکیشنی برای اندروید است که هم‌زمان با ثبت تصاویر، تاریخ و ساعت، مکان را نیز روی آن‌ها ثبت می‌کند.

درج مکان – زمان و ثبت تاریخ روی عکس و ویدئو

عکس‌ها و تصاویر یکی از بهترین روش‌های ثبت خاطرات‌ هستند و به لطف گوشی‌های موبایل، این روزها تمام خاطراتمان توسط لنزهای عکاسی به ثبت می‌رسد. تماشای این عکس‌ها بعد از مدت‌زمان‌ طولانی بسیار لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است. اما موضوعی که شاید جذابیت این خاطرات را حتی از قبل هم بیشتر کند، آگاهی از روز و زمان دقیق ثبت عکس است. قطعا وقتی بعد از ۱۰ سال به عکسی از گذشته‌ی خود نگاه می‌کنید، خیلی جالب‌تر خواهد بود که از روز و ساعتی که آن عکس را ثبت کرده‌اید هم باخبر باشید. Timestamp Camera اپلیکیشنی کاربردی برای گوشی‌های اندروید است که در زمینه عکاسی و فیلم‌برداری فعالیت دارد و با ارائه‌ی امکان ثبت ساعت، تاریخ، لوکیشن و نوشته‌ی دلخواه روی تصاویر ثبت‌شده، توجه بسیاری از کاربران را به‌سوی خود جلب کرده است. نوشته‌ی دلخواهی که به آن اشاره شد می‌تواند موارد مختلفی را در بر بگیرد. برای مثال افراد بسیاری وجود دارند که به کپی‌رایت عکس‌های ثبت‌شده اهمیت زیادی می‌دهند. این افراد می‌توانند با قرار دادن نام خود در باکس نوشته‌ی دلخواه، اسم خود را نیز روی تمامی عکس‌ها ثبت کنند تا در صورت پخش عمومی تصاویر، نام عکاس نیز روی تصویر وجود داشته باشد.

ثبت تاریخ روی عکس
ثبت تاریخ روی عکس

در تنظیمات برنامه می‌توانید محل قرارگیری تاریخ و ساعت را مشخص کنید. علاوه بر این، قابلیت انتخاب رنگ و فونت دلخواه نیز برای نوشته‌ها تعبیه شده است تا بتوانید مطابق با سلیقه‌ی خود، فونت و رنگ نوشته‌های خود را مشخص کنید. بخش نوشته‌ی دلخواه و موقعیت مکانی نیز به‌صورت امکانات پیشنهادی در اختیار شما قرار خواهند گرفت؛ به این معنا که در صورت تمایل نداشتن، می‌توانید ثبت آن‌ها روی تصاویر را غیرفعال کنید. مورد دیگری که در تنظیمات برنامه مشاهده کردیم، امکان تغییر سایز ساعت و تاریخ است. امکانات مربوط به دوربین Timestamp Camera نیز در حد قابل قبولی قرار دارد و تمام موارد لازم را در خود جای داده است.

این برنامه به دو صورت پولی و رایگان منتشر شده است که خوشبختانه امکانات اصلی برنامه در نسخه‌ی رایگان نیز قابل دسترس هستند. Timestamp Camera با دارا بودن ۳ مگابایت حجم، برای اجرا به اندروید 4.2 یا بالاتر نیاز دارد و می‌توانید از لینک‌ زیر نسخه‌ی رایگان آن را دانلود کنید.

ویژگی‌ها

  • ثبت تاریخ و ساعت روی تمام عکس و ویدیوها
  • امکان ثبت موقعیت مکانی با کمک GPS
  • وجود چندین فونت مختلف برای نوشته‌ها
  • امکان ثبت نوشته‌ی دلخواه
دانلود اپلیکیشن  Timestamp Camera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد