موارد استفاده از تبلت های قدیمی (و گوشی های قدیمی)

هیچ میدانستید که همان گوشی یا تبلت قدیمی که گوشه ای از خانه ممکن است خاک بخورد یا بصورت کلی استفاده خاصی برایتان نداشته باشد، آن قدر ها هم که فکر می کنید بی مصرف نیست؛ و تنها به دلیل این که دیگر آخرین یا بهترین مدل بازار نیست، بدین معنا نیست که نمیتواند استفاده ای جز خاک خوردن یا بازیافت شدن داشته باشد. در ادامه به موارد استفاده از تبلت های قدیمی (و گوشی های قدیمی) اشاره خواهیم داشت.

در اینجا ۱۱ نمونه جایگزین برای استفاده از گوشی یا تبلت اضافه ای که در خانه دارید آورده ایم. البته تمام این کارها را خواهید توانست با همین دستگاه فعلی و جدیدتان نیز انجام دهید، اما ما حدس میزنیم که شما می خواهید آنها را برای استفاده از اپلیکیشن های روزمره و کار های روزانه خود بکار ببرید.

استفاده از تبلت های قدیمی : کتابخوان اختصاصی

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

حتی اگر گوشی یا تبلتتان خیلی کند و قدیمی شده باشد، به احتمال زیاد خواهید توانست یک اپ کتابخوان را در آنها اجرا کنید. اگر هم دستگاه کتابخوان مخصوص جدایی داشته باشید و یا اینکه از دستگاه های گوناگون استفاده می کنید، پروسه خواندن شما میان همه آنها همگام سازی خواهد شد.

استفاده از تبلت های قدیمی : رادیو دیجیتال

در حال حاضر رادیوهای آنلاین زیادی در اینترنت وجود دارند، شامل رادیوهای سنتی و رادیوهای اختصاصی اینترنتی که هر سلیقه و سبکی را پوشش می دهند. پس اگر اپلیکیشنی مانند TuneIn Radio را نصب کنید خواهید توانست گوشی یا تبلت از کار افتاده خود را به رادیویی دیجیتال تبدیل کرده و بروی میز خود قرار دهید.

استفاده از تبلت های قدیمی : دوربین امنیتی خانه

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

اگر گوشی یا تبلت اضافه ای را در خانه دارید میتوانید آنرا در محلی ثابت مانند دوربین مدار بسته قرار دهید تا امنیت خانه یا اتاقتان را تامین کنید. برای این کار اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که به شما امکان اتصال به دوربین از طریق اینترنت را خواهد داد. یکی از بهترین اپ ها برای این کار Perch و Salient Eye برای اندروید و Manything برای آی او اس در دسترس قرار دارند.

استفاده از تبلت های قدیمی : واژه پرداز ساده

کار واژه پردازی نیز یکی از همان کار های نه چندان سنگین است که میتوانید وظیفه آنرا به عهده گوشی یا تبلت قدیمی خود واگزار کنید. تنها کافیست اپلیکیشن مایکروسافت ورد و یا iA Writer را نصب کنید و با یک کیبورد بلوتوث به دستگاه خود متصل شوید.

استفاده از تبلت های قدیمی : دستگاه پخش موسیقی

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

اغلب ما از گوشی و تبلت های خود برای پخش موسیقی بصورت روزمره استفاده می کنیم، اما اگر دستگاهی اضافه داشته باشید می توانید وظیفه اصلی آنرا به پخش موسیقی تبدیل کنید. تنها کافیست Spotify و یا Sonos را نصب کنید و یا از موسیقی خود بصورت لوکال در حافظه یا رم دستگاه استفاده کنید. حتی میتوانید دستگاه خود را در خودرو قرار دهید تا مخصوص پخش موسیقی در خودرو شما باشد.

استفاده از تبلت های قدیمی : برقراری تماس صوتی

یکی دیگر از وظایفی که هر گوشی یا تبلتی میتواند انجام دهد برقراری تماس است. میتوانید گوشی یا تبلت بلا استفاده خود را در اتاق نشیمن مخصوص برقراری تماس های معمولی و یا با نصب Skype یا FaceTime تلفن را در جهت استفاده عمومی اعضای خانه در گوشه ای قرار دهید.

استفاده از تبلت های قدیمی : اسکنر

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

از آنجایی که کیفیت لنز دوربین های دستگاه های هوشمند در سال های اخیر پیشرفت بالایی داشته، گوشی ها و تبلت های هوشمند میتوانند اسکنر های خوبی نیز باشند – البته نه برای اسکن تصاویر با کیفیت بالا بلکه اسکن نوشته برای استفاده های روزمره. برای این کار میتوایند برنامه هایی مانند CamScanner، Google Drive، Office Lens یا Evernote را برای این کار مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از تبلت های قدیمی : مشاهده پیشبینی وضع هوا

خواهید توانست تنها با چسباندن گوشی یا تبلت خود به دیوار و یا به سادگی قرار دادن آن به روی قفسه، و نصب یک اپلیکیشن آب و هوای مناسب، یک دستگاه برای مشاهده و پیش بینی آنی وضع آب و هوا داشته باشید. با این کار میتوانید برای مثال هنگام خروج از خانه و یا بیدار شدن از خواب به راحتی از وضع آب و هوا مطلع شوید. از بهترین اپلیکیشن های آب و هوا میتوان به Dark Sky، WeatherBug و AccuWeather اشاره کرد، البته اپ های بسیاری برای این منظور وجود دارد.

استفاده از تبلت های قدیمی : ساعت هشدار

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

چک کردن مداوم گوشی یا تبلتتان قبل از خواب برای سلامتی شما ضرر دارد، پس هنگام خواب تلفن روزمره خود را در کشو میز قرار داده و از تلفن یا تبلت قدیمی خود برای تنظیم ساعت هشدار استفاده کنید. اپلیکیشن های زیادی مخصوص  بیدار کردن شما در صبح وجود دارد، البته بجز برنامه پیش فرض موجود در هر گوشی Wake و Timely جزو بهترین ها برای اندروید و آی او اس هستند.

استفاده از تبلت های قدیمی : کنترل از راه دور

می توانید گوشی یا تبلت قدیمی خود را به دسته مبل بچسبانید و از آن به عنوان کنترل از راه دور تلویزیون استفاده کنید، مخصوصا اگر از Apple TV یا Android TV استفاده می کنید به راحتی خواهید توانست آنرا راه اندازی کنید. در غیر این صورت می توانید به دنبال اپلیکیشن های مخصوص دستگاه خود و یا اپلیکیشنی که با هر دستگاهی کار کند بگردید.

استفاده از تبلت های قدیمی : قاب عکس دیجیتال

bigetek.com - استفاده از تبلت های قدیمی - use of your old tablets

اگر جایی را پیدا کنید که بتوانید تبلت یا گوشی هوشمند خود را دائما به شارژ متصل کنید، خواهید توانست از دستگاه خود بعنوان قاب عکس دیجیتالی استفاده کنید. میتوانید تصاویر را در حالت تغییر خودکار قرار داده و یا آنها را دستی در زمان دلخواه تغییر دهید. برای این کار نیز هر اپلیکیشن نمایش دهنده تصویر اعم از برنامه پیش فرض گوشی یا تبلت جوابگو خواهد بود. اما اپلیکیشن هایی مانند Dayframe و Picmatic به صورت اختصاصی برای این کار ساخته شده اند.

One thought on “موارد استفاده از تبلت های قدیمی (و گوشی های قدیمی)

  • March 18, 2016 at 5:08 pm
    Permalink

    سلام
    مطلب خیلی خوبی بود

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد