مشاهده و بازیابی پسورد گوگل کروم

حتما می دانید گوگل کروم امکانی برای کاربران قرار داده است که دیگر نیازی به حفظ این پسوردهای دست و پا گیر نباشد. از رمز ایمیل یاهو و گوگل یا رمز سایت های مختلف گرفته تا شماره کارت های عابر بانک شما. در این میان گاهی نیاز به بازیابی پسورد گوگل کروم خواهیم داشت مثلا برای دادن این پسورد به دوستانتان در ایمیل های گروهی یا در جابجایی بین سیستم لپتاپ یا سیستم خانگی. برای دیدن رمز های ذخیره شده در حافظه گوگل کروم با ما همراه باشید.

به طور پیش فرض پسورد گوگل کروم در حالت ذخیره کردن است. یعنی اگر وارد سایتی بشوید و برای ثبتنام در آن سایت اقدام کنید. مثل سایت اپل برای ساختن اپل آیدی، بعد از اتمام کار ثبتنام گوگل یک پنجره کوچک نمایش می دهد که آیا پسورد شما ذخیره شود یا خیر. مانند شکل زیر یا چپ یا راست بستگی به ورژن کروم شما دارد.

Chrome-remember-your-passwords-bigetek.com-1

اگر گزینه Save Password را بزنیم رمز شما در حافظه گوگل کروم ذخیره می شود. 

بازبینی پسورد گوگل کروم

1- برای دیدن پسورد های ذخیره شده در کروم ابتدا مرورگر گوگل کروم را باز کنید. سپس روی لینک زیر کلیک کنید.

chrome://settings/search#pass

یا کلید های ترکیبی Ctrl+E را بزنید و بعد حرف S را بزنید تا به Setting کروم برویم سپس عبارت Pass را جستجو کنید تا هر آنچه به پسورد مربوط می شود نمایان شود.

2- سپس روی Manage Passwords کلیک کنید که در شکل زیر با دست نشان داده شده است.

Manage_Passwords_in_google_chrome_02

3- پس از باز شدن صفحه زیر به دنبال سایت یا رمز مد نظر خود بگردید. مثلا ما بدنبال پسورد اپل آیدی خود می گردیم. می توانیم به سمت پایین اسکرول کنیم یا در باکس بالای پنجره هر عبارتی را که به پسورد ما نزدیک است (مثلا کلمه Apple) را جستجو کنیم. سپس روی علامت Show کلیک کنید و رمز را ببینید.

Manage_Passwords_in_google_chrome_03

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد