مسدود کردن مزاحمان در جیمیل

گــوگل همــواره امکانــات جدیــدی را در اختیــار کاربــران خــود قــرار می دهــد و یکــی از جدیدتریــن این امکانــات قابلیت مســدود کردن آدرس های ایمیل در ســرویس جیمیل اســت. بــه کمک ایــن قابلیت می توانیــد آدرس های ایمیل موردنظرتان را مســدود کنید تــا ایمیل های ارســالی از ایــن آدرس هــا به طور خــودکار به بخش اســپم (Spam) ارســال شــده و صندوق دریافت های شما را اشغال نکند. در ادامه روش مسدود کردن مزاحمان در جیمیل را در جاهای مختلف آموزش می دهیم.

مسدود کردن مزاحمان در جیمیل یکی از راه های صرفه جویی در زمان و کاهش حجم ایمیل های روزانه است
مسدود کردن مزاحمان در جیمیل یکی از راه های صرفه جویی در زمان و کاهش حجم ایمیل های روزانه است

به این ترتیب به محض دریافت ایمیل های مزاحم، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس فرستنده ایمیل را مسدود کنید تا برای همیشه ایمیل های دریافتی از او در پوشه هرزنامه ها قرار گیرد. مسدودسازی آدرس های ایمیل در نسخه تحت وب و اندروید نرم افزار جیمیل امکان پذیر بوده و روش اجرای آن به شرح زیر است:

مسدود کردن مزاحمان در جیمیل : در مرورگر

1ـ با استفاده از مرورگر، به حساب کاربری خود در سرویس جیمیل وارد شوید.

2ـ ایمیلی را که قصد دارید فرستنده آن در فهرست مسدودی ها قرار گیرد، باز کنید.

3ـ روی آیکون کوچک پیکان که در ســمت راســت گزینه Reply قرار دارد کلیک کرده و از منوی به نمایش درآمده گزینه [ Block [sender’s email address را کلیک کنید.

توجـه: به جــای عبــارت sender’s email address نــام فرســتنده ایمیــل به نمایش درمی آید.

مسدود کردن مزاحمان در جیمیل : در اندروید

1ـ روش کار در اندروید نیز بسیار ساده است. از فهرست برنامه ها اپلیکیشن جیمیل را اجرا کرده و ایمیلی که قصد دارید فرستنده آن را در فهرست مسدودشده ها قرار دهید باز کنید.

2ـ از بالا ســمت راست روی آیکون منو که به شکل سه نقطه عمودی به نمایش درآمده است فشار داده و گزینه [Block [sender’s email address را انتخاب کنید.

3ـ در این مرحله هشــداری شامل مسدود شدن آدرس مورد نظر در کادری زردرنگ برای شما به نمایش درمی آید.

مسدود کردن مزاحمان در جیمیل : رفع مسدودی

ممکن است مدتی پس از مسدود کردن یک ایمیل پشیمان شوید و بخواهید دوباره ایمیل های ارسالی از آن فرستنده را در صندوق دریافت های خود مشاهده کنید. برای رفع مسدودی آدرس های ایمیل در ســاده ترین روش کافی اســت به پوشه اسپم مراجعه کرده و یکی از ایمیل های ارســال شده از سوی فرستنده مورد نظر را باز کنید.

در ادامه مراحل مشابه با مسدودسازی را طــی کــرده و به جــای کلیــک روی گزینــه ،Blockگزینــه [Unblock [sender’s email address را از منــوی به نمــاش درآمــده انتخاب کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد