مدیریت زمان اینترنت برای ترک دنیای وب

مدیریت زمان اینترنت به چه صورتی امکان پذیر است؟ چگونه می توان با یک ترفند از زمان حداکثر بهره برداری را برد؟ در ادامه اپلیکیشنی آنلاین را به شما معرفی می کنیم که با ایجاد محدودیت زمانی به ذهن شما تلقین می کند که باید تا زمان دارید، به سمت هدفتان بروید در غیر اسن صورت اینترنت شما در هر سایتی که هستید بسته می شود. این محدودیت برای فرزندانمان ضروریست. این ویژگی را می توانید به یک سایت یا چند سایت یا تمامی سایت ها اختصاص دهید و یا در روز های خاصی اعمال کنید یا … . برای بررسی این اکستنشن مدیریت زمان اینترنت با BigETek همراه باشید.

هر عملی که از تکرارش به انسان ضرری برسد، لفظ اعتیاد را به خود می گیرد. اعتیاد به شبکه های مجازی یکی از مضرترین ها برای بدن انسان است. سلامتی از هر نعمتی با ارزشتر است پس با سهل انگاری خود این نعمت باارزش را مخصوصا برای فرزندانمان به مخاطره نیاندازیم.

لطفا به جملاتی از قبیل این که ما هر زمان بخواهیم می توانیم از پای سیستم بلند شویم و یا اینکه مگر ما سست اراده و عنصر هستیم توجه نکنید. این نرم افزار تنها برای یادآوری این است که شما یا فرزندانتان کارهایی مهمتر از گشت و گذار در نت هم دارید. بسیاری از اوقات برای بررسی یک موضوع مهم به نت می آییم اما بعد از مدتی کوتاه  خود را در پیج های بازیگران می یابیم. در نتیجه لطفا تعصبی با این ترفند برخورد نکنید. قسمت های با این مقدمه به ادامه بررسی توجه کنید.

مدیریت زمان اینترنت با کروم

از برترین اکستنشن های کروم این روزها هوشیارباش یا Stayfocusd است برای افزودن این اکستنشن باید حتما از مرورگر کروم روی لینک زیر کلیک کنید و سپس مثل شکل زیر روی Add to chorme سپس در صفحه ای که باز شد Add extension را بزنید.

Stayfocusd

مدیریت زمان اینترنت
مدیریت زمان اینترنت (افزونه)

بعد از نصب بطور اتوماتیک افزونه نمایش داده می شود اگر ظاهر نشد یکبار کروم را ریست کنید. سپس روی آیکون افزونه کلیک کنید و روی Nuclear Option بزنید. این گزینه یک حالت خاص است که تمامی گزینه ها را بطور خلاصه در یک صفحه جانمایی کرده است.

مدیریت زمان اینترنت
مدیریت زمان اینترنت

همانطور که در تصویر زیر می بینید در شماره 1 مستطیلی از تنظیمات مختلف برنامه را بصورت نواری قرار داده اند. شما با انتخاب مثلا Max Time Allowded می توانید بیشترین زمانی که فرزندتان اجازه دارد از اینترنت استفاده کند را بدهید. مثلا دو ساعت و بیشتر از این زمان اینترنت دیگر به دستورات فرزندتان پاسخ نمی دهد. بررسی این گزینه ها را به شما می سپاریم و جامعترین صفحه و ضروری ترین آن را که Nuclear Option است بصورت تصویری بررسی می کنیم.

در شماره 2 شما می توانید تمامی سایت ها را بلاک کنید یا سایت هایی که اجازه ورود داده شده بلاک شوند یا فقط سایت هایی که خودتان در بلاک لیست قرار داده اید، بسته شوند. در شماره 3 از شما می خواهد که نشان دهید فقط آن آدرس را بلاک کند یا تمام زیر شاخه هایش را نیز بلاک کند.

در شماره 4 می پرسد چند ساعت وبسایت ها را بلاک کند. (توجه کنید که تنظیمات Nuclear Option ساعتی سایت را بلاک می کند. شما با انتخاب Active days و Active hours می توانید هر روز ساعات مشخصی را به بلاک کردن تمامی یا تعدادی از سایت ها اختصاص دهید.) در شماره 5 زمان شروع این عملیات را از شما می پرسد. ما گزینه همین الان را انتخاب می کنیم.

در شماره 6 شما با زدن دکمه Nuke EM حالت فعال را برای تنظیمات Nuclear Option فعال می کنید. ما نیز این دکمه را زدیم. سپس باید ok ظاهر شده در صفحه جدید را بفشارید.

مدیریت زمان اینترنت
مدیریت زمان اینترنت

حال می بینید که تا یک ساعت(در گام شماره 4 یک ساعت را تنظیم کرده بودیم) هر سایتی را که بخواهید باز کنید با یک اخطار مواجه می شوید.

البته برای راه در رو از این وضعیت راه حلی وجود دارد. و فرض را بر این می گذاریم که شما والدین هستید که این مطلب را می خوانید، بنابراین همانطور که تنظیمات ساعت برای بلاک کردن سایت های مد نظر بمدت یک ساعت بود، شما نیز با تغییر ساعت به سمت جلو می توانید اثر این افزونه اینترنتی را  خنثی کنید. و سخن آخر اینکه اگر از این نرم افزار برای مدیریت زمان اینترنت خود استفاده می کنید سعی کنید خود را گول نزنید.

آموزش تغییر زمان ویندوز به یک ساعت جلوتر

مدیریت زمان اینترنت
مدیریت زمان اینترنت

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد