مخفی کردن کانال تلگرام ، گروه و چت، اینبار در ورژن دسکتاپ

پیش از این ترفند هایی را برای پنهان کردن عکس ها در تلگرام تحت افزونه وب و همچنین پنهان کردن گروه ها یا کانال ها در تلگرام گوشی و تبلت ارائه دادیم. اینبار نوبت به این رسیده تا این آموزش را در تلگرام دسکتاپ نیز آموزش دهیم. مخفی کردن کانال تلگرام ترفندیست که به عنوان یک ویژگی در آپدیت جدید نسخه دسکتاپی وارد شده. پس اگر آموزش های قبلی BigETek را نخواندید با این مطلب همراه باشید.

در برخی موارد نیاز است برخی از چت ، گروه و کانال هایی که در آن عضو هستیم را از دید دیگران مخفی کنیم تا از دیده و خوانده شدن چت ، گروه و.. که در آن عضو هستیم جلوگیری نماییم. در آخرین آپدیت تلگرام قابلیت مخفی به آن اضافه شده است که به کاربران اجازه میدهد با یک کلیک چت و گروه ها و.. را پنهان کنند.

مخفی کردن کانال تلگرام ، گروه و چت

از طریق ترفندی که در ادامه به معرفی آن مپیردازیم میتواند محیط تلگرام را در جاهایی مثل محیط کار به صورت تفکیک شده به دو حالت Work Mode یا Normal Mode تغییر دهید و با یک کلیک از شر جاسوسی و بررسی های بی مورد تلگرام خود توسط دیگران خلاص شوید.

قبل از شروع آموزش مخفی کردن چت ها در تلگرام باید به این نکته توجه کنید این قابلیت فعلا به صورت آزمایشی در تلگرام کامپیوتر (Telegram PC) فعال است و احتمالا در نسخه های بعدی به تلگرام گوشی نیز اضافه خواهد شد.

آموزش مخفی کردن کانال تلگرام ، گروه و چت توسط قابلیت Work Mode

برای شروع ابتدا تلگرام کامپیوتر خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. سپس بر روی منوی همبرگری بالای پیام راسان کلیک کنید. از منو باز شده گزینه Settings را انتخاب نمایید.

مخفی کردن کانال تلگرام
مخفی کردن کانال تلگرام

در قست تنظیمات یعنی صفحه زیر، بدون اینکه در جایی کلیک کنید و یا صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید از روی کیبورد عبارت workmode را تایپ کنید.

sdf
sdf

 

در صورت درست بودن کلمات وارد شده بلافاصله پس از تایپ آخرین کلمه پنجره ای برای تایید فعال کردن قابلیت Work Mode تلگرام تحت عنوان Enable work mode نمایش داده میشود که باید آن را OK کنید. پس از اینکار تلگرام کامیپوتر شما یکبار ریستات میشود و در هنگام شروع دوباره ، گزینه Hide Muted Chats به آن اضافه شده است.

مخفی کردن کانال تلگرام

اگر بر روی این گزینه کلیک کنید متوجه خواهید شد که تمامی چت ، گروه و کانال ها بلافاصله از صفحه اصلی محیط برنامه مخفی میشوند و یک عدد که نماینگر تعداد کل پیام های بی صدا شما در چت ، گروه و.. است تنها نشان داده میشود. برای بازگشت به حالت معمولی تلگرام تنها کافیست بر روی گزینه Show all chats کلیک کنید تا کلیه چت ، گروه و کانال ها در حالت عادی نمایش داده شود.

مخفی کردن کانال تلگرام

برای مخفی کردن گروه ، چت و کانال های تلگرام کافیست در محیط کار بر روی آنها کلیک راست و گزینه Disable Notification انتخاب کنید تا بلافاصله به بخش Muted Chats منتقل و مخفی شود.

مخفی کردن کانال تلگرام
مخفی کردن کانال تلگرام

برای بازگشت به حالت عادی در محیط خانه و.. مجددا بر روی پنجره چت کلیک راست و گزینه Enable Notification را انتخاب کنید.

مخفی کردن کانال تلگرام
مخفی کردن کانال تلگرام ، چت و گروه ها

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد