مخفی کردن برنامه ها در iPad یا iPhone

اپل همچنان به اضافه کردن برنامه های از پیش نصب شده در آیفون و آیپد خود مبادرت دارد. بطوری که حتی برنامه هایی را در محصولات خود قرار می دهد که فقط جنبه تبلیغاتی دارند مثل Apple Watch ، اما چگونه می توان از شر این برنامه ها خلاص شد؟ توانایی حذف این برنامه ها بدلایل سیستم عامل قوی و امنیتی که در مقاله پیشین بدان اشاره کردیم، امکانپذیر نیست بنابراین تنها مخفی کردن برنامه ها باقی می ماند.

روی یک آیکون انگشت خود را بمدت چند ثانیه نگه دارید تا به محیط ویرایشی وارد شوید جایی که براحتی با زدن روی هر ضربدر نشان داده شده مثل شکل زیر آن برنامه حذف خواهد شد. اما آن ضربدر روی برنامه های ضروری شرکت اپل ظاهر نخواهد شد. برنامه را با انگشت خود نگه دارید و روی برنامه دیگر در صفحه ای دیگر بکشید اما آنرا رها نکنید تا مبادا باهم در فولدری ترکیب شوند (مانند شکل زیر)

Making-App-Folders

در اینجا یک باگ نرم افزاری اپل مشخص می شود. یعنی سیستم عامل فکر می کند شما می خواهید فولدری بسازید اما همانطور که برنامه را داخل فولدر نگه داشته اید به سمت پایین بکشید یعنی سمت داک (در شکل پایین برنگ زرد مشخص شده) بکشید و رها کنید.

Making-App-Folder-2

در انتها نگران از دست دادن برنامه هایتان نباشید زیرا که با یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه همه چیز به روز اول باز خواهد گشت.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد