مخفی کردن برنامه های اندروید حتی منوی صفحه Home!

آنچه امروز ارائه می کنیم ترفندی جالب برای مخفی کردن و یا بهتر بگوییم غیر قابل دسترس بودن هر آنچه است که در اندروید خود دارید. قبل از این آموزش مخفی کردن فایل ها را در BigETek.com دیده بودیم اما آیا می توانیم حتی صفحه Home را از برنامه ها پاک کنیم(مخفی کنیم!) جواب مثبت است. برای مخفی کردن برنامه های اندروید کافیست چند دقیقه با ما همراه باشید.

غیرقابل دسترسی کردن اطلاعات در گوشی های شخصی امری ضروری به نظر می رسد، در غیر این صورت برنامه نویسان بی جهت روش ها و برنامه های متنوعی را برای این امر تخصیص نمی دادند. ما نیز در چندین مطلب راه ها و برنامه های متنوعی را به همین منظور ارائه کردیم که در زیر می بینید.

مقاله مرتبط : آموزش مخفی کردن فایل ها در اندروید (Hidden کردن)

مخفی کردن برنامه های اندروید حتی صفحه Home

برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن Lightning Launcher را دانلود کنید که در انتهای این مطلب لینک دانلود آن آمده است.

پس از دانلود لانچر هوشمند Lightning را باز کنید. با صفحه زیر(چپ) روبرو می شوید. روی دکمه تنظیمات گوشی بزنید تا نوار ابزار نارنجی رنگ در زیر صفحه نمایش داده شود حالا روی settings برنامه بزنید سپس در پنجره ظاهرشده قسمت Desktop وبعد System bars را انتخاب کنید(تا شکل سمت راست مشاهده شود) حال تغییرات را مانند شکل سمت راست تغییر دهید. تا نوار وضعیت نیز به صورت مخفی در آید.

bigetek.com - مخفی کردن برنامه های اندروید - Hide icons in Android

حال که نوار وضعیت بالای صفحه از حالت نارنجی رنگ به بی رنگ و مخفی تبدیل شد برای مخفی کردن آیکون ها صفحه Home اقدام می کنیم.

برای این کار کافیست دست خود را روی هر آیکون یا المان درصفحه اصلی برای چند ثانیه نگه دارید و در پنجره باز شده علامت زباله دان را انتخاب کنید.(شکل زیر چپ) اما 3 قسمت دارای زباله دان نیستند. برای نمایش زباله دان و حذف این سه قسمت می توان مانند شماره های زیر عمل کرد.

bigetek.com - مخفی کردن برنامه های اندروید - Hide icons in Android

اما آنچه توصیه می کنیم این است که بجای حذف منو برنامه آنرا بروش زیر مخفی کنید. کافیست شماره ها را بترتیب بزنید. در واقع ما با بزرگتر کردن چهارچوبی که آیکون منو در آن واقع است آن را بروش زیر مخفی می کنیم و در آخر باید چهارچوب منوی مخفی را به مکانی دیگر انتقال بدهید تا دیگران با زدن مکان قبلی منو وارد محل برنامه ها نشوند.(به روش معکوس می توانید منو را برگردانید.)

bigetek.com - مخفی کردن برنامه های اندروید - Hide icons in Android

حال که نتیجه را در صفحه Home دیدید روی مکان مخفی آیکون منو بزنید بزنید تا روش مخفی کردن برنامه ها را هم با هم ببینیم.در زیر هم روش مخفی کردن برنامه Zapya (در تصویر چپ) و هم روش دیدن برنامه های مخفی(تصویر وسط و راست) را می بینیم.

bigetek.com - مخفی کردن برنامه های اندروید - Hide icons in Android

از دیگر امکانات دیگر این لانچر بزرگ و کوچک کردن آیکون برنامه هاست که به راحتی تمام انجام می گیرد. کافیست با زدن علامت زوم (کنار ذره بین در) بالای صفحه تمامی ایکون ها راکوچک یا بزرگ کنید. حتی با نزدیک یا دور کردن دو انگشت خود روی صفحه لمسی گوشی این کار امکان پذیر است(در شکل بالا ما آیکونها را کوچک کردیم)

برنامه قدرتمند Lightning Launcher قابلیت برنامه نویسی نیز دارد و برای توسعه دهندگان اپلیکیشن اندروید فرصتی مناسب جهت تست توانایی های خود است. ما تنها گوشه ای از قدرت این لانچر سبک و کم حجم را نشان دادیم. برای تست بیشتر قابلیت های دیگر می توانید اپلیکیشن Lightning Launcher را از گوگل پلی با لینک زیر دانلود کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد