چک کردن گرامر و لغت جملات و آموزش زبان انگلیسی آنلاین

اگر جزو گروه زبان آموزان نباشید اما  حداقل علاقه ای به ادامه و یادگیری زبان انگلیسی این مطلب مطمعنا روزی به کمک شما خواهد آمد. اکثر کسانی که به کلاس های آموزش زبان انگلیسی می روند تمریناتی برای آموزش زبان انگلیسی آنلاین دارند تا در آینده بتوانند در مهارت نوشتاری تافل و آیلتز و دیگر آزمون ها نمره مطلوبی را کسب کنند. اما آیا معلم زبان شما به کنترل دقیق رایتینگ شما می پردازد؟ اگر جزو خود آموزان زبان هستید یا برای نوشتن نامه های اداری به کنترل نوشته خود نیاز دارید با ما همراه باشید.

در برترین کلاس های آمادگی تافل و آیلتس نیز به شما خواهند گفت که یک نوشته خوب شامل سه مرحله یعنی شروع خوب با عباراتی متناسب با موضوع، بدنه ای قوی جهت آوردن نظریات خود یا دیگران و نهایتا نتیجه گیری از بحث است. اما لازمه رسیدن به این مرحله استفاده از عباراتی صحیح در مکان هایی مناسب است.

حتما می دانید که تا گرامر و دایره لغت شما به اندازه کافی قوی نباشد در بیان مطلب خود چه بصورت شفاهی ، چه بصورت کتبی دچار مشکل خواهید شد. ما در اینجا نحوه ی صحیح خواندن یا فراگیری را ارائه نخواهیم داد، بلکه برای همراهی ما باید یک قدم باید جلوتر باشید یعنی بدنه لغات اولیه را داشته باشید و به گرامر تسلط حداقل. سپس آنچه می خواهید را به زبان یا کاغذ بیاورید. در اینجاست که نقش این مطلب آموزشی پر رنگ می شود. یعنی چک کردن و تقویت نوشتاری زبان انگلیسی توسط معلم آنلاین.

آموزش زبان انگلیسی آنلاین – گرامر

با این مقدمه به سراغ سایت های چک کردن نوشته خود می رویم. فرض کنیم یک نوشته یا homework یا نامه اداری دارید که از درست نوشتن کلمه، قرار گرفتن حروف اضافه یا فعل برای اسم جمع و … کمی شک دارید. برای اطمینان کافیست متن خود را در سایت های زیر قرار دهید و دکمه چک را بزنید و به اشتباهات خود پی ببرید.

آدرس اصلی سایت در زیر آمده با زدن بر روی آن به قدرتمندترین تب سایت یعنی Spell Check هدایت می شوید و می توانید متن خود را در باکس قرار داده و چک کنید. اما از دیگر تب های این سایت غافل نشوید درست است تب Translation این سایت به پای translate.google.com نمی رسد اما نحوه صرف فعل ها و دیکشنری آن نیز قابل قیاس با سایت های برتر آموزش زبان است. 

reverso.net

هر جند بی معنیست اما اگر می خواهید تست کنید می توانید عبارت زیر را بکار ببرید.

I am book. it is a aple . Whot ar yuo

نتیجه را خود مشاهده کنید. جمله اول بی معنیست اما با تغییر فعل به گذشته تبدیل به جمله مجهول با معنی می شود. جمله دوم از لحاظ گرامری و لغوی اشکال دارد و جمله سوم از لحاظ لغوی کلا دگرگون است که همگی در سایت پس از زدن دکمه چک تصحیح می شوند. سایت دیگری که شبیه به این متد را ارئه می دهد در زیر آمده

gingersoftware.com

سایت های دیگر چندان قوی عمل نکرده اند. مانند grammarcheck.net و onlinecorrection.com و textranch.com و sentencestructure.org و …

آموزش زبان انگلیسی آنلاین – لغت

برای تقویت لغات خود نیز می توانید به سایت زیر سر بزنید. اما چرا آنرا معرفی می کنیم. زیرا می دانیم برای گرفتن نمرات بالاتر در تافل و آیلتس عباراتی که جذابیت بیشتری برای مصحح دارد نمره بیشتری را به شما می رساند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید کتاب هایی مانند 504 Absolutely essential words یا Essential Words for the TOEFL یا کتاب هایی از این قبیل بر اساس تحقیقاتی بر روی دایره لغات بسیاری از دانشجویان دانشگاه ها بدست آمده، این یعنی جامعه آکادمیک یا دانشگاهی از چه لغاتی برای موفقیت در آزمون ها استفاده می کنند و مطمعنا حفظ آنها کمک شایانی در کسب نمره بالاتر و بیان بهتر مفهومات و مفروضات ذهنمان می کند.

سایت زیر مانند دیکشنری نیست که برای همه لغات جمله بیان کند. سایتی است که برای کلمات جذاب انگلیسی جملاتی بیان کرده است و عموم مردم با خواندن جمله ای که آن کلیمه در آن به کار رفته می توانند آن را Like یا DisLike کنند. پس شما متوجه جمله ای که از نظر عموم مردم مورد توجه است آگاه شوید. شما می توانید کلمه مد نظر خود را جستجو کنید و جملات مربوط به آن را ملاحظه کنید. حفظ برخی جملات به عنوان پترن در گرفتن نمره بالا تاثیرگذار است.

sentence.yourdictionary.com

در ادامه سایت هایی دیگر که در گوشه و کنار وب برای آموزش زبان انگلیسی آنلاین پیدا می شود ارائه شده است.

livemocha اولین سایت شبکه اجتماعی مخصوص یادگیری زبانهای خارجی در دنیاست . در این سایت دروس خود آموز ، نوشته ، صوت و ویدئوهایی متنوع و گوناگونی در این زمینه ها وجود دارد اما این ، همه قابلیت های این سایت نیست !
مهمترین خاصیت این سایت این است که عده بسیار زیادی از علاقمندان به یادگیری زبان های خارجی در سرتاسر جهان در این سایت گرد هم آمده اند و با امکاناتی که این سایت در اختیار آنها قرار گذاشته است قادر هستند با یکدیگر با زبان پایه مورد علاقه خود ارتباط برقرار نمایند و زبان خود را بهبود بدهند . همچنین افراد بسیار زیادی در این سایت وجود دارند که به زبان مورد نظر شما تسلط کافی دارند و شما را در این زمینه یاری می دهند . نام دیگر آن را فیسبوک علاقمند به یادگیری زبانهای خارجی بگذارید ! lخودم هم به این سایت علاقمند شدم بعد از نوشتن این مطلب حتما به این سایت مراجعه خواهم نمود ! البته جالب است بدانید اگر ایرانی هستید ، اگر در ایران نیستید ولی نمی توانید خوب فارسی صحبت کنید این سایت از علاقمندان به یادگیری زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند .

هر علاقمند با یادگیری زبان انگلیسی آرزو دارد دایره لغات خود را افزایش دهد . تخصص این سایت نیز همین است . در ورژن رایگان این سایت فایل های mp3 و فیدهای پرباری علاوه بر آموزش های معمول به شما می دهد و متدهای گوناگونی را برای یادگیری به شما معرفی می نماید .

3-BBC

قسمت اموزش زبان های خارجی بی بی سی که شامل زبان انگلیسی نیز هست یک سایت آموزشی قوی و پربار است که مطالب آن روزانه با موضوعات روز بروز می شود . صوت و تصویر بسیار در این سایت بکار رفته است .

این سایت هم یک سایت بسیار مفید برای کسانی است که دوست دارند زبان انگلیسی را بعنوان زبان دوم خود بیاموزند ! در این سایت مجموعه کاملی از قوائد ، لغات ، آزمون ها و مباحث ESL و یک انجمن فعال گفتگو و همچنین استادان راهنما همگی به رایگان آماده خدمت به شماست .

این سایت هم آموزش خود را بر مبنای زبان انگلیسی زبان دوم قرار داده است . این سایت درس های خود را به هشت نرحله تقسیم نموده است و از یک انجمن فعال گفتگو نیز بهره می برد .

خب این سایت برای کسانی مفید است که پایه بسیار ضعیفی در انگلیسی دارند . یازده مرحله دارد و در هر مرحله ممکن است درس های مشابه باشند پس در مجموع بیش از 50 درس در آن وجود دارد.

سایتی دیگری که در اینجا معرفی می کنم در حقیقت یک دایرکتوری مخصوص یادگیری زبان انگلیسی است که در آن می توان لینک های بسیار زیادی به فیلم های آموزشی ، سایت های آموزش زبان ، گرامرها ، تلفظ ها و سایت هایی از این قبیل یافت.

این هم نرم افزار خو آموز زبان انگلیسی شامل مقاله ، بازی و دانلود است . همچنین برای راحتی کاربران واژگان این نرم افزار به 100 زبان دنیا ترجمه شده است .

این سایت نیز در کنار آموزش ویدئوهای صوتی و تصویری بسیار زیادی در کنار چت و گفتگوی ان لاین به شما می دهد .

این سایت که بر پایه وب 2 ساخته شده است به شما کمک می کند تا با دوستیابی ، شرکای خود برای یادگیری زبان انگلیسی را بیابید . همچنین صدها مقاله ، ویدئو ، صوت و تصویر در این سایت اجتمی یافت می شود .

در این سایت می توانید ازمون های زبان انگلیسی در همه مراحل از پایه تا پیشرفاته و به تفکیک موضوع از قبیل واژگان ، گرامر ، سطح را بیابید .

در این سایت با بازی های متنوع به شما زبان انگلیسی را اموزش می دهد.

این سایت بر پایه صوت بیش از بیست زبان مختلف را آموزش می دهد . شما می توانید فایل ها را بصورت mp3 دانلود نمایید و هر مکان که مایلید از آن استفاده نمایید .

برای قوی کردن دایره لغات در سه زبان انگلیسی ، فرانسه و اسپانیایی در درس های 90 روزه

گاهی اوقات گوش دادن بهترین شیوه آموزشی است . در این سایت بیش از چهل درس بر پایه صوت می توانید بیابید .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد