قفل تشخیص چهره اندروید روی برنامه های اندروید

با قفل تشخیص چهره اندروید کمتر کسی آشنایی ندارد. روی اکثر گوشی های اندروید بطور پیشفرض این قفل وجود دارد اما قفل تشخیص چهره اندروید روی برنامه ها، توسط برنامه ای که امروز به شما معرفی می کنیم باعث می شود کمتر کسی به سمت هر برنامه ای در گوشی شما نزدیک شود. فرض کنید می خواهید گوشیتان را در اختیار فرزند دلبندتان قرار دهید اما نمی خواهید به برنامه تلگرام شما دسترسی داشته باشد، براحتی می توانید قفل تشخیص چهره اندروید را روی تلگرام فعال کنید و مانع ورود او به برنامه مد نظر شوید. با BigETek همراه باشید.

اپلیکیشنی که از آن صحبت کردیم IObit Applock – Face Lock نام دارد. پس پیش از هر چیزی آن را بصورت رایگان از فروشگاه گوگل پلی دریافت کرده و بر روی اسمارت فون خود نصب نمایید.

دانلود آخرین ورژن اپلیکیشن IObit

قفل تشخیص چهره اندروید

وقتیکه برای نخستین بار برنامه را اجرا می کنید از شما خواسته می شود تا یک پترن برای ورود به این اپلیکیشن انتخاب نمایید. بعد از آن نیز می توانید یک ایمیل را جهت استفاده در مواقع ضروری همچون هنگام فراموشی رمز عبور، وارد نمایید. اگر از اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی یا بالاتر استفاده می کنید همچنین نیاز است تا با ضربه زدن روی دکمه Allow در پنجره هایی که ظاهر می شود، دسترسی های لازم جهت اجرای برنامه را صادر نمایید.

قفل تشخیص چهره اندروید
قفل تشخیص چهره اندروید

اینبار نیاز است گزینه سرپرستی دستگاه را فعال نمایید تا مطمئن شوید که کسی نمی تواند برنامه را از روی گوشی حذف کرده و به راحتی به اپلیکیشن هایی که قفل شده بودند دسترسی پیدا کند. بدین منظور منوی برنامه را باز کرده و وارد بخش Security Center شوید. بر روی دکمه Avoid Being Uninstalled ضربه زده و در صفحه ای که از شما خواسته می شود این کار را تایید کنید کافیست روی Activate ضربه بزنید.

قفل تشخیص چهره اندروید
قفل تشخیص چهره اندروید

به صفحه اصلی برنامه باز گشته و با یک ضربه، اپلیکیشنی که قصد قفل کردن آن دارید را انتخاب نمایید. بعد از آن صفحه را به سمت پایین کشیده تا لیست رفرش شود. هم اکنون شما سه آیکون را در کنار هر کدام از اپلیکیشن های قفل شده مشاهده می کنید. جهت فعالسازی فیس آنلایک برای هر اپلیکیشن، کافیست بر روی آیکون سمت چپی ضربه بزنید. بعد از اینکه چهره شما توسط برنامه تشخیص داده شد می توانید به همان صفحه برگشته و قفل بر اساس تشخیص چهره را فعال نمایید.

قفل تشخیص چهره اندروید
قفل تشخیص چهره اندروید

از این پس هربار که بر روی اپلیکیشن قفل شده ضربه بزنید صفحه تشخیص چهره را مشاهده خواهید کرد. در این موقع تنها کاری که نیاز است انجام دهید قرار دادن صورت در داخل لایه ی دایره ای شکلی است که روی صفحه نمایش داده می شود. سپس بعد از یک یا دو ثانیه مشاهده می کنید که برنامه آنلاک شده و می توانید به کار با آن بپردازید. با این حال اگر شخص دیگری تلاش کند که برنامه اصلی مان یعنی IObit را باز کند و تشخیص داده شود که آن شخص شما نیستید، صفحه رمز اصلی برنامه برای وی نمایش داده خواهد شد. در صورت وارد کردن اشتباه رمز، یک ایمیل حاوی تصویر شخصی که قصد ورود به برنامه را داشته برایتان ارسال خواهد شد و می توانید به راحتی مچ او را بگیرید!

قفل تشخیص چهره اندروید

نیاز است که بگوییم IObit Applock با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود و کسب امتیاز ۴٫۵ در فروشگاه گوگل پلی به عنوان یکی از بهترین و کاربردی ترین اپلیکیشن ها در این زمینه شناخته می شود. امیدوارم که از این آموزش بسیار جالب نهایت استفاده را برده باشید.

2 thoughts on “قفل تشخیص چهره اندروید روی برنامه های اندروید

  • Pingback:گنج من

  • April 5, 2017 at 9:03 am
    Permalink

    سلام عجب برنامه جالبی!!!!!!
    فوق العاده بود، ممنووووون

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد