قرار دادن فونت ورد فارسی به عنوان پیش فرض همیشگی Word

اگر کارمندی باشید که هر روز نیاز به تایپ نامه با فونتی خاص دارید یا دانشجویی باشید که در حال تایپ پروژه خود باشد و یا هر فردی که با مایکروسافت ورد بسیار سرو کار دارد، قطعا مشاهده نموده اید که پس از هر بار بستن نرم افزار ورد و ایجاد سندی جدید، فونت به حالت پیشفرض خواهد رفت و نیاز خواهید داشت تا دوباره فونت پرکاربرد مورد نظر را برای استفاده در نوشته خود مورد استفاده قرار دهید. پس حتما به این مطلب توجه کنید در ضمن می توانید تمامی فونت های فارسی را  از لینک دانلود کنید. با یکبار تنظیم فونت ورد فارسی دیگر نیازی به تغییر آن در آینده ندارید. با BigETek همراه باشید.

برای دانلود تمامی فونت های فارسی می توانید از سایت دوست ما بهره ببرید. (کلیک کنید)

نکته: این آموزش برای نرم افزار Word (ورد) نسخه های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۰، و ۲۰۱۳ کاربرد خواهد داشت.

تغییر پیش فرض همیشگی فونت ورد فارسی

برای انجام این کار، یک سند جدید در نرم افزار ورد ایجاد کرده یا پروژه مورد نظر خود را باز نمایید.سپس در قسمت بالایی نرم افزار، بر روی سربرگ Home کلیک کنید. حال از ناحیه Font که در تصویر زیر نیز مشخص میباشد، بر روی شکل فلش کوچک موجود کلیک کرده تا پنجره Font که شامل گزینه هایی برای تغییر حالت فونت (اندازه، سایز، رنگ و..) میباشد باز شود.

فونت ورد فارسی
فونت ورد فارسی

نکته: شما می توانید به جای کلیک بر روی فلش مشخص شده، با فشردن کلیدهای میانبر Ctrl + D این پنجره را به سرعت باز نمایید.

همانطور که گفته شد، اکنون پنجره فونت با تنظیمات آن به نمایش در خواهد آمد. اینک فونت، اندازه و رنگ مورد نظر خود که میخواهید به حالت پیشفرض در آید را انتخاب کرده و برای ثبت تغییرات بر روی دکمه Default موجود در پایین و سمت چپ پنجره کلیک کنید.

فونت ورد فارسی
فونت ورد فارسی

اکنون پیغام هشداری مبنی بر انجام تغییرات انجام شده و ثبت این تغییرات برای همیشه به نمایش در خواهد آمد که شما با کلیک بر روی Yes این کار را تایید میکنید.

بعد از انجام این کار بر روی OK کلیک کرده تا پنجره Font نیز بسته شود. کار تمام شده است. از این پس چنانچه اقدام به ساخت سند جدیدی کنید، فونت پیشفرض نوشتار همان خواهد بود که شما آن را به حالت پیشفرض تنظیم نموده بودید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد