قرار دادن رمز عبور ویندوز ۱۰ اینبار با تصویر

رمز عبور ویندوز ۱۰ اینبار با تصویر خاصیستی است که بر اثر کندو کاو زیاد در منو های تنظیماتی ویندوز ۱۰ به آن خواهید رسید. این رمز ویندوز ۱۰ نیازی به چهره شما ندارد. بلکه از شما رسم الگویی بر روی تصاویری خاص می خواهد. شما با رسم درست این الگو روی تصاویر می توانید بدون ورود رمز هایی خسته کننده، از حفظ کردن رمز ها نیز اجتناب کنید. برای قرار دادن رمز عبور ویندوز ۱۰ بصورت تصویری با BigETek همراه باشید.

پسورد تصویری (Picture password) یک راه بسیار خلاقانه و منحصر به فرد است که برای ورود آسان تر به حساب خود در ویندوز ۱۰ تعبیه شده است. با استفاده از این نوع از قفل های امنیتی دیگر نیازی نیست که چند عدد را جهت دسترسی به حساب ویندوزی خود به خاطر بسپارید بلکه همه چیز بر روی یک عکس اتفاق می افتد.

پسورد تصویری چیست؟

این نوع از پسورد شما را از حفظ کردن کلمه های عبور طولانی بی نیاز کرده و یک راه هوشمندانه تر و همچنین اندکی بامزه را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این اگر از ویندوز ۱۰ بر روی یک دستگاه با صفحه لمسی استفاده می کنید، دیگر می توانید مطمئن باشید که این بهترین و راحت ترین قفل ممکن برای آن خواهد بود. نحوه کار پسورد تصویری بدین صورت است که برای باز کردن قفل نیاز است شکل هایی که از پیش تعیین کرده اید را با ضربه زدن روی نقاط درست تصویر، رسم کنید یا اینکه حرکات دستی که بر روی تصویر تنظیم نموده اید را اعمال نمایید.

پسوردهای تصویری به اندازه ی پین های عبور از امنیت بالایی برخوردار هستند. اطلاعات مربوط به آنها نیز بصورت محلی (Local) ذخیره خواهند شد، بنابراین فرد مورد نظر حتماً باید به دستگاه شما دسترسی داشته باشد تا قادر به باز کردن قفل آن باشد. البته باید توجه داشته باشید که پین ها یا پسوردهای تصویری واقعاً یک لایه ی اضافی برای امنیت دستگاه به حساب نمی آیند. بلکه شما می توانید همواره جهت ورود به جای وارد کردن پین یا پسورد تصویری، از همان پسوردهای عادی تعیین شده نیز استفاده نمایید. تمام چیزی که برای این کار نیاز دارید کلیک کردن روی متن Sign-in options و سپس انتخاب راه موردنظر خود جهت ورود به ویندوز ۱۰ می باشد.

رمز عبور ویندوز 10

بنابراین به زبان ساده تر می توانیم بگوییم که پسوردهای تصویری راحت تر و سریع تر هستند اما یک سطح برابر از امنیت را برایتان فراهم می کنند و نمی توان آنها را قوی تر از پسوردهای عادی دانست.

این را به خاطر بسپارید که اگر صفحه شما لمسی باشد، ممکن است علامت دست شما بعد از کشیدن پسورد تصویری بر روی صفحه جا بماند و شخصی قادر باشد با قرار دادن صفحه زیر نور مناسب، پسورد شما را تشخیص دهد. بنابراین همواره سعی کنید بعد از وارد کردن پسورد تصویری، صفحه را تمیز کنید تا علامت دستتان از روی آن برداشته شود.

رمز عبور ویندوز ۱۰ بصورت تصویری

شما می توانید با طی کردن مراحل زیر در کمتر از یک دقیقه، پسورد تصویری مورد نظر خود را بر روی ویندوز ۱۰ تنظیم کنید. بدین منظور در ابتدا کلیدهای ترکیبی Windows+I را فشار دهید تا پنجره تنظیمات ویندوز ۱۰ ظاهر شود. در داخل این پنجره بر روی Accounts ضربه بزنید تا قسمت تنظیمات حساب های کاربری ویندوز باز شود.

رمز عبور ویندوز 10
رمز عبور ویندوز ۱۰

در پنل سمت چپ بر روی تب Sign-in options کلیک نمایید و سپس در سمت راست صفحه و زیر قسمت Picture Password بر روی دکمه ی Add کلیک کنید.

رمز عبور ویندوز 10
رمز عبور ویندوز ۱۰

ویندوز از شما می خواهد تا با وارد کردن رمز عبور حساب کاربری تان، نشان دهید که صاحب دستگاه هستید. بعد از تایپ کردن پسورد خود کافیست روی دکمه ی OK کلیک نمایید.

رمز عبور ویندوز 10

در پنجره ی Picture Password بر روی دکمه ی Choose Picture در سمت راست صفحه کلیک کنید. به مسیر پوشه ای که تصویر موردنظر شما در داخل آن وجود دارد رفته و با استفاده از دکمه های Open/Save As آن را انتخاب نمایید. سعی کنید از تصویری استفاده نمایید که فول اسکرین بوده و از رزولوشن بالایی برخوردار باشد.

رمز عبور ویندوز 10
رمز عبور ویندوز ۱۰

بعد از انتخاب تصویر، آن را در سمت راست صفحه مشاهده می کنید. در صورت اطمینان از استفاده این عکس برای پسورد تصویری کافیست روی دکمه ی Use this picture کلیک کنید. در غیر صورت اگر می خواهید تصویر دیگری را انتخاب کنید می توانید از دکمه ی Choose new picture استفاده نمایید.

رمز عبور ویندوز 10
رمز عبور ویندوز ۱۰

هم اکنون وقت آن رسیده که سه ژست را بر روی تصویر رسم کنید. شما می توانید بر روی تصویر کلیک را نگه داشته و نشانه گر را حرکت دهید تا اشکالی همچون دایره، مثلث و… را رسم کنید یا اینکه تنها یک کلیک کنید تا فقط یک ضربه بر روی آن ناحیه را تعریف نمایید. همانطور که به کشیدن حرکات می پردازید تعداد آنها را در سمت راست صفحه مشاهده می کنید که به سمت عدد ۳ می روند. به عنوان مثال در تصویر زیر من دو ژست اول را دو دایره در اطراف عینک این آدمک تعریف کرده ام و برای حرکت آخر نیز از یک ضربه بر روی بینی او استفاده کرده ام.

رمز عبور ویندوز 10
رمز عبور ویندوز ۱۰

بعد از اتمام رسم سه حرکت، از شما خواسته می شود تا دوباره همه ی آنها را بر روی تصویر بکشید. این کار به منظور تایید پسورد استفاده می شود و همچنین خیال شما از بابت به خاطر سپردن ژست ها راحت می شود. اگر به هر دلیلی قصد داشتید تا حرکت های تعریف شده را تغییر دهید کافیست روی دکمه ی Start Over کلیک نمایید.

در آخر بعد از اینکه به درستی ژست های تعریف شده را تایید کردید کافیست روی دکمه ی Finish کلیک کنید تا پسورد تصویری شما ساخته و اعمال شود.

از این پس هر بار که باید وارد حساب ویندوز خود شوید، صفحه ای با همان تصویر را مشاهده خواهید کرد. کافیست ژست های از پیش تعیین شده را بر روی عکس کشیده تا ویندوز بصورت خودکار درستی آن را تشخیص و شما را وارد حساب تان می کند.

باز هم خاطر نشان می شویم که اگر در هر موقعی احساس کردید نمی خواهید قفل ویندوز را با استفاده از پسورد تصویری باز کنید کافیست روی دکمه ی Sign-in options کلیک کرده و راه های دیگری همچون وارد کردن پین یا پسورد عادی را انتخاب نمایید.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد