فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

دلایل متعددی وجــود دارد که نیازمند فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک خود باشــید. ممکن اســت بخواهیــد آموزش ویدئویــی دربــاره کار با یــک نرم افزار را بســازید یــا بخواهید خطاهــای به نمایش درآمده هنگام اجرای یک فعالیت در رایانه مک خود را برای دوستتان ارسال کنید تا به شما برای رفع آن کمک کند. فیلمبرداری از صفحه نمایش با هر دلیلی که همراه باشد نیازمند ابزاری برای انجام این کار است. آیا می دانید در سیستم عامل مک او اس ایکس بدون نیاز بــه نرم افزارهای جانبی براحتی می توانیــد از کل صفحه نمایــش یــا هــر بخــش دلخــواه آن فیلمبــرداری و ایــن فیلم هــا را در یوتیوب و دیگر ســایت های اشتراک گذاری فیلم آپلود کنید؟

انجام این کار با استفاده از نرم افزار QuickTime که به طور پیش فرض در سیستم عامل مک او اس ایکس وجود دارد، امکان پذیر است:

screen-recording

۱ـ از پوشــه اپلیکیشــن، نرم افــزار QuickTime را اجرا کنید.
۲ـ روی منــوی فایل کلیــک کرده، New Screen Recording گزینه را انتخاب کنید.
۳ـ بــا کلیــک روی علامــت پیکان کوچکی که در بالا و سمت راست صفحه وجود دارد تنظیمات مربوط به ضبط صدا و صدای کلیک ماوس را مشخص و روی گزینــه قرمــز رنگ ضبــط (Record) کلیک کنید. ممکن اســت پــس از طی مرحله دو، پنجره ای برای مشخص کردن محدوده مورد نظر به منظور فیلمبرداری به نمایش درآید. پس از مشــخص کردن بخشــی از صفحه نمایــش یا تمــام آن، عملیات فیلمبرداری آغاز می شود.
۴ـ بــرای اتمــام فیلمبــرداری کافی اســت روی گزینه Stop از منوی بالای صفحه نمایش کلیک کنید.

نکته: باتوجه به نســخه سیستم عامل رایانه خود فایل نهایی را در فرمت mov یــا دیگر فرمت هــای مورد پشــتیبانی از سوی این نرم افزار روی هارد دیسک رایانه ذخیــره کرده و در ســایت های مورد نظر آپلود کنید.
توجـه: انجام برخــی مراحل با توجه بــه نســخه سیســتم عامل و نرم افــزار QuickTimeروی رایانه های مختلف متفاوت است.

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد