فضای ابری تلگرام به چه دردی می خورد؟

فضای ابری چیست که تلگرام به این زودی به کاربرانش عرضه داشته است؟ فضای ابری تلگرام دقیقا فضایی شخصی برای قرار دادن و ذخیره کردن اطلاعات خصوصی شماست به گونه ای که با وروداطلاعات خود به آن می توانید از امنیت اطلاعاتتان اطمینان حاصل کنید. سیاست جدید تلگرام بر اشغال فضای حداقلی از فضای گوشی شماست بنابراین چاره ای جز اختصاص دادن این فضا به کاربرانش نداشت. و این بر محبوبیتش در میان دیگر برنامه های فضای مجازی می افزاید. برای دلایل بیشتر و فهم بیشتر این فضای ابری تلگرام به ما همراه باشید.

امروزه همه ی ما با فضای ابری به صورت کم و بیش آشنایی مختصری داریم. البته ساده ترین تعریفی که می توانیم از فضای ابری بیان کنیم همان فضای ذخیره سازی آنلاین است. بر همین اساس پیام رسان تلگرام نیز دست به کار شده است و در بروزرسانی جدید خود قابلیت ذخیره فضای ابری را نیز به ویژگی های خوب خود اضافه کرده است. با استفاده از این فضای ابری اختصاص داده به شما در تلگرام می توانید، فایل ها، تصاویر، وویس، استیکر، پیام ها و هرچیزی که در چت های تلگرام وجود دارد را به فضای ابری خود انتقال داده و در مواقع لزوم از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این ، با ذخیره نمودن اطلاعات خود در فضای ابری ، داده های شما از خطر آسیب های فیزیکی مصون مانده و در صورت از بین رفتن کارت حافظه یا گوشی خود، اطلاعات بارگزاری شده ی شما در فضای ابری محفوظ می ماند.

فرض کنیم شما از صاحب کانال یا گروهی هستید که باید آنچه دوست دارید در کانال های دیگر می بینید به کانال خودتان انتقال دهید منتهی این کار را برای بعدا می گذارید. پس بهترین مکان برای ذخیره سازی این مطالب فضای ابریست. قرار دادن رمز های اینترنتی مثل جی میل و یا رمز عابر بانک، شماره شناسنامه و کد ملی و … نیز کاربرد دارد.

مرحله اول: به گزارش ترفندها ابتدا تلگرام را اجرا کنید. سپس در تلگرام بر روی گزینه منو ضربه بزنید.

فضای ابری تلگرام

مرحله دوم: اکنون از منوی باز شده آیکون “ابر” را لمس کنید.

فضای ابری تلگرام
فضای ابری تلگرام

مرحله سوم: اکنون شما وارد فضای ابری اختصاص شده به خود در تلگرام شده اید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، اگر برای نخستین بار وارد فضای ابری شده باشید چند نوشته در وسط صفحه وجود دارد که آن ها را برای شما شرح خواهیم داد: برای ذخیره کردن پیام ها، پیام ها را اینجا فوروارد کنید. برای ذخیره کردن داده ها، فایل ها، عکس، فیلم و … را اینجا آپلود کنید. به این اطلاعات از طریق همه ی دستگاه ها می توانید دسترسی داشته باشید. با استفاده از جستجو می توانید به آن ها را سریعا پیدا کنید.

فضای ابری تلگرام
فضای ابری تلگرام

نکته: پس از اینکه اطلاعات خود را در فضای ابری وارد کردید، یک چت با اسم You در صفحه.اصلی تلگرام ایجاد می شود که همان فضای ابری شما هستش. شما نباید این چت را حذف کنید، چراکه تمامی اطلاعات شما از فضای ابری حذف می شود.

نکته ۲: شما با استفاده از همین چت You که برای شما در صفحه اصلی ایجاد شده می توانید از طریق دستگاه های دیگر مانند تلگرام دسکتاپ نیز به اطلاعات ابری خود دسترسی داشته باشید.

روش دومی که می توانید به ذخیره اطلاعاتتان بپردازید استفاده از ربات send to selfbot است. کافیست روی لینک زیر کلیک کنید تا به فضایی بیشتر دست یابید. تنها فرقی که میان این دو فضا وجود دارد. خصوصی بودن فضای ابری نسبت به فضاییست که ربات در اختیار ما قرار می دهد.

https://telegram.me/sendtoselfbot

One thought on “فضای ابری تلگرام به چه دردی می خورد؟

  • April 20, 2017 at 3:36 pm
    Permalink

    خوشم اومد. مفید در حد شیر.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد