فشرده کردن فایلها بصورت آنلاین و ارسال به دوستان

برای برخی افراد پیش آمده که بخواهند یک فایل را برای دوستان خود بفرستند اما اگر همین فایل در اینترنت وجود داشته باشد، می توان یا لینک دانلود را به آنها داد یا فایل را برای آنها فشرده کرد و سپس ارسال کنند. یا گاهی برای حجم ترافیک خود محدودیت هایی داریم، و دلمان نمی خواهد حجم اینترنتمان با دانلود سریع به پایان برسد. در نتیجه بهتر است فشرده کردن فایلها آنهم قبل از دانلود فرا بگیریم. همچنین نحوه ی استفاده از ارسال ایمیل از Dropbox را نیز ارائه می کنیم، فضای ابری که بطور رایگان در اختیار شما قرار گرفته است تا همیشه فایل های خود را در اینترنت به همراه داشته باشید.

ادامه کار را با یک مثال ارائه می دهیم. مثلا شما از یک آهنگ یا کلیپ خوشتان آمده است و می خواهید آنرا به دوستانتان معرفی کنید(مثلا در تلگرام یا در وبسایت خود). پس بهتر استحجم آنرا کاهش دهید تا دوستانتان رقبت بیشتری در شنیدن یا دیدن آن فایل نشان دهند.

طبق مطلب زیر نشان دادیم که چطور آهنگ یا فیلم را از درون سورس سایت ها بیرون بکشید.

مقاله مرتبط: آموزش دانلود آهنگ جدید بدون ورود به سایت آهنگ (در مورد فیلم و مقاله هم صادق است.)

فشرده کردن فایلها بصورت آنلاین

1- پس یک آهنگ و یک کلیپ مانند آنچه از مقاله بالا یاد گرفته ایم، انتخاب می کنیم. و لینک آنرا کپی می کنیم.

bigetek.com-1-دانلود-فایل-فشرده

2- حال به آدرس زیر می رویم و لینک را در باکس نشانداده شده در تصویر Paste می دهیم. سپس روی دکمه Conver file می زنیم. توجه کنید که آهنگ را فشرده کردیم و فیلم را تغییر فرمت دادیم. همانطور که می دانید فرمت avi. بیشترین ظرفیت برای فشردگی در میان فرمت های تصویری را دارد. حجم فیلم قبل از فشردگی 40  مگابایت بود و حجم آهنگ 3 مگابایت.

online-convert.com
archive.online-convert.com/convert-to-zip

bigetek.com-2-دانلود-فایل-فشرده

3- سپس که آپلود به اتمام رسید و تغییرات روی آنها انجام شد حجم آهنگ به 2.2 مگابایت رسید و حجم فیلم به 11 مگابایت(می توانید امتحان کنید). اگر می خواهید آنرا می توانید دانلود کنید اما اگر نیاز به ارسال آن برای دوستان خود دارید بهتر است به سایت  Dropbox.com بروید و ثبتنام کنید (در آینده در مورد این سایت و مخصوصا drive.google.com  مطالب جذابتری خواهید دید). در وسط صفحه دو لینک وجود دارد که برای ذخیره کردن در Dropbox و دیگیری گوگل درایو است. 

bigetek.com-3-دانلود-فایل-فشرده

4- توصیه می کنیم که گوگل درایو را نزنید. بخاطر اینکه ابتدا فایل مد نظر را دانلود می کند سپس به گوگل درایو انتقال می دهد و این باعث کاهش حجم ترافیک شما می شود. پس دکمه Save to Dropbox را بزنید و در صفحه ای که باز می شود آدرسی شبیه شکل پایین سمت چپ است(داخل پوشه ای بنام Save ذخیره خواهد شد) و اگر گوگل درایو را بزنید شبیه سمت راست است.

bigetek.com-4-دانلود-فایل-فشرده

5- اگر در Dropbox ثبتنام کرده باشید با رفتن به آدرس بالایی یکراست فایل خود را مشاهده خواهید کرد.(داخل فولدری بنام Save). حالا روی گزینه Share بزنید تا صفحه زیرینش باز شود و در این صفحه کوچک که نام آن Share link to A … است دو قسمت وجود دارد. قسمت اول لینک خود فایل برای به اشتراک گذاشتن مثلا در فیسبوک، اینستاگرام یا تلگرام و قسمت دوم آن برای ارسال ایمیل به دوستانتان خواهد بود.

bigetek.com-5-دانلود-فایل-فشرده

شکل زیر نمایی از ایمیل ارسال شده است.

bigetek.com-6-دانلود-فایل-فشرده

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد