فتوشاپ آنلاین ، عکس ها را در اینترنت ویرایش کنید. (بهمراه ساخت استیکر تلگرام)

شاید شما نیاز به طراحی سریع داشته باشید اما در کنار کامپیوتر خود نباشید تا بتوانید از فتوشاپ استفاده کنید. امکان دارد برای کاری کوچک فقط به ویرایش یک عکس نیاز داشته باشید و چرا باید بخاطر یک عکس نرم افزار سنگینی مثل فتوشاپ را نصب کنید ؟ ما بهترین ها را به شما یادآوری می کنیم. سایت های آموزش فتوشاپ آنلاین زیادی وجود دارند. ما یک نمونه کاربردی را که مربوط به ویرایش یک عکس برای ساخت استیکر در تلگرام است، به شما ارائه می دهیم.

خود سایت فتوشاپ یک قسمت برای شبیه سازی نرم افزار خود بصورت آنلاین قرار داده است هرچند به قدرت فتوشاپ اصلی نمی رسد اما همین صفحه ساده کارهایی خارق العاده انجام می دهد. برای نمونه ما می خواهیم نحوه ساخت یک استیکر برای تلگرام را که نیاز به چند حرکت ساده برای ویرایش عکس دارد را به شما نشان خواهیم داد.

شما برای این عملیات نیاز به نصب فتوشاپ در سیستم عامل خود ندارید و فکر نکنید که برای لود کردن صفحه فتوشاپ نیاز به مصرف ترافیک زیادی از اینترنت خود دارید. ما دو سایت را به شما پیشنهاد می کنیم. فتوشاپ آنلاین “سایت اول” به فتوشاپ شباهت بیشتری دارد اما نیاز به پلاگین فلش پلیر دارد که نحوه تنظیم کردن آنرا در ادامه توضیح داده ایم. اما اگر نمی خواهید وارد دردسر های پلاگین فلش پلیر شوید از فتوشاپ آنلاین “سایت دوم” استفاده کنید که نیازی به نصب هیچ افزونه ای ندارد. از آنجا که سایت اول شباهت بیش از سایت دوم با فتوشاپ دارد این آموزش برای سایت اول ارائه شده تا اگر روزی آن را در سیستم خود نصب کردید با آمزش هایی که دیده اید تفاوتی نداشته باشد. تصویر زیر نمایش عکس در سایت دوم است.bigetek.com-photoshop-online-12

فتوشاپ آنلاین

گام اول : ابتدا متوجه شوید که آیا فلش پلیر در مرورگر شما نصب است یا نه! اگر فلش پلیر نصب بود سریعا به گام دومبروید و این مراحل را رها کنید.

اما چگونه متوجه شویم که فلش پلیر در مرورگر ما نصب است یا نه ؟ اگر از کروم استفاده می کنید از ورژن 20 به بعد فلش پلیر در آن وجود دارد و فقط کافیست آنرا فعال کنید(در ادامه نحوه فعال کردن آن ارائه شده). لینک زیر را باز کنید. اگر پنجره ای که باز می شود مانند شکلیست که ما در پایین گذاشتیم، پس شما فلش پلیر را در مرورگر خود بصورت نصب شده دارید.

http://www.onlinephotoshopfree.net 

bigetek.com-flash-player-chrome-1

نصب پلاگین فلش پلیر

در غیر این صورت پلاگین نصب نشده یا آپدیت نیست مثل شکل زیر و بهتر است با همان مرورگر به علامت های هشداری که به شما داده می شود دقت کنید زیرا یا به شما اعلام می کند که فلش پلیر را با زدن دکمه ای در همان صفحه دانلود یا آپدیت کنید. مانند شکل زیر
bigetek.com-flash-player-firefox

اما راه حل دیگر این است که به لینک زیر مراجعه کنید و برای مرورگر خود فلش پلیر را دانلود کنید. توجه کنید اگر با مشکل فیلتر مواجه هستید باید به سایت های ایرانی مراجعه کنید مثلا در گوگل عبارت “دانلود فلش پلیر برای فایرفاکس” را جستجو کنید و با مراجعه به سایت فارسی و با توجه به نام مرورگر خود و سیستم عامل 64 یا 32 بیتی خود آنرا دانلود کنید.

https://get.adobe.com/flashplayer

راه اندازی پلاگین فلش پلیر

اگر نصب بود بدون مشکل از شبیه سازخود برنامه فتوشاپ می توانید استفاده کنید. اگر فلش پلیر فعال نیست…

در مرورگر کروم به آدرس chrome://plugins بروید سپس تیک Always allowed to run را که در زیر Adobe Flash Player است، بزنید. مانند شکل زیر

bigetek.com-flash-player-chrome

در مرورگر فایرفاکس پس از دانلود به روش بالا، یکبار از فایرفاکس خارج شوید. سپس طبق شکل زیر منو > Add ons >  فلش پلیر را در پنجره کرکره ای Always Activate  کنید.

bigetek.com-flash-player-firefox-1

گام دوم : حال که از نصب فلش پلیر مطمعن هستید به سایت رجوع می کنیم. با زدن روی لینک زیر به سایت فتوشاپ آنلاین وارد خواهید شد.

http://www.onlinephotoshopfree.net

bigetek.com-photoshop-online

در توضیح عکس بالا بدانیم که شماره

  1. اگر می خواهید کاری غیر از ویرایش عکس را شروع کنید
  2. اگر عکسی که می خواهید ویرایش درون کامپیوتر شماست
  3. اگر عکس را از یک صفحه اینترنت می خواهید بردارید و ویرایش کنید
  4. اگر عکس شما در گالری مثلا فیسبوک شماست و می خواهید آنرا ویرایش کنید

1- کلیک کنید. ما شماره 2 را انتخاب می کنیم و در صفحه ای که باز می شود عکسی را آپلود می کنیم.

bigetek.com-photoshop-online-1
2- حال که عکس آپلود شد. به قسمت های مختلف آیکن ها توجه کنید که چگونه نامگذاری شده اند. منو در هر برنامه ای وجود دارد. نوار ابزار مهمترین بخش برای انتخاب لحظه به لحظه ابزار هاست. اما هر ابزاری که انتخاب کنید یکسری تنظیمات اضافی دارد که می توانید آنهارا در قسمت زیر منو تغییر دهید. در سمت راست آنچه مهم است باکس لایه ها و تاریخچه است. هر عکسی که وارد محیط فتوشاپ می شود یک لایه در نظر گرفته می شود به عکس قفل کنار درون لایه توجه کتید. برای شروع ویرایش عکس باید روی قفل دوبار کلیک کنید تا عکس قابل ویرایش باشد. اما در پنل تاریخچه می توانید به گذشته برگردید و تمامی اشتباهات خود را بر روی عکس جبران کنید.

bigetek.com-photoshop-online-2

3- نوار ابزار ابزار های متفاوتی دارد که اموزش تمامی آنها در یک مطلب نمی گنجد پس بهتر است هر کدام را بتنهایی تست کنید. 5 ایکن اول را ابزار های انتخابی می گویند یعنی به انتخاب هر قسمت عکس لازم می شود. برای مثال چوب جادو را انتخاب کنید و روی قسمت سفید عکس کلیک کنید تا تمامی قسمت های سفید (و متصل به هم درون) عکس انتخاب شود. به بالای نوار ابزار نگاه کنید تنظیمات ابزار انتخابی ظاهر شده است. اگر تیک مثلا Contiguous را برداریم و دوباره با چوب جادو روی قسمت سفید کلیک کنیم اینبار سفیدی های تمام عکس یعنی علاوه بر سفیدی هایی که به هم متصل هستند، سفیدی هایی که به هم متصل نیستند هم انتخاب می شوند. Tolerance میزان قدرت انتخاب رنگ است هرچه بیشتر باشد مرزهای انتخاب سفیدی ها تفکیک پذیرتر می شوند و Anti-alias برای انتخاب از چند لایه کاربرد دارد. همانطور که ذکر کردیم کافیست با هر کدام از ابزارها و تنظیماتش بازی کنید تا به فتوشاپیست تبدیل شوید.

bigetek.com-photoshop-online-3

4- قصد ما ساخت یک عکس PNG با قابیلت شفافیت پشت عکسیست (Transparent ) حال که قسمت های سفید را انتخاب کردیم، از منو cut یعنی برش را انتخاب می کنیم تا قسمت های انتخاب شده، حذف شوند. در عکس می بینید که رنگ سفید پشت عروسک حذف شده است. کلید میانبر این عمل Crtl+X است. یعنی بعد از انتخاب قسمت سفید عکس براحتی از کلید های کنترل و ایکس در کیبورد استفاده کنید. کلید های میانبر را حفظ کنید تا نیازی به رفتن به منو ها نداشته باشید. برای یک فتوشاپیست نقطه قوت اوست.

bigetek.com-photoshop-online-4

5- حال دوباره می خواهیم عکس عروسک را انتخاب کنیم منتها اینبار باید مرزها دقیق انتخاب شوند. اما چگونه؟ کافیست یکبار دیگر چوب جادو را انتخاب کنیم و روی پشت عروسک یعنی جایی که هیچ چیزی وجود ندارد کلیک کنیم. با اینکار فضای خالی انتخاب شده مانند شکل زیر به نقطه چین بین عروسک و چهارچوب عکس توجه کنید

bigetek.com-photoshop-online-6

6- در فتوشاپ دستوری بنام معکوس کردن وجود دارد. یعنی حالا که فضای خالی پشت عروسک انتخاب شده با دستور  Invert selection هر چیزی به جز فضای خالی (که مد نظر ما هم هست) انتخاب می شود. مثل شکل زیر که میبینید نقطه چین فقط دور عروسک است.

به گزینه های دیگر منوی Edit توجه کنید. Undo Redo Cut Copy Clear Paste را همگی می دانیم اما گزینه Free transformation برای کوچک یا بزرگ کردن عکس بکار می رود کافیست آنرا بزنید و گوشه عکس را با موس بگیرید و جابجا کنید تا عکس تغییر اندازه دهد. گزینه Free Distort عکس را از حالت صلبدر آورده و تغییر شکل می دهد. گزینه های دیگر در اینجا مهم نیستند.

bigetek.com-photoshop-online-7

7- حال که مرزهای عروسک بدرستی انتخاب شده است، عکس را کوچک کرده و می خواهیم دور عروسک یک هاله نور بیاندازیم. این تنظیمات طبق دستور تلگرام انجام شده است. برای این کار روی لایه ها کلیک راست می کنیم و گزینه Layer style را می زنیم.

bigetek.com-photoshop-online-8

8- در پنجره ای که باز می شود دو گزینه برای تغییر داریم یکی Drop shadow که باید اعداد و رنگ آن و زاویه بصورت زیر تنظیم شود. (تیک Drop shadow فراموش نشود)
bigetek.com-photoshop-online-9

و یکی دیگر Outer glow که تنظیمات آن بصورت زیر است اوکی بزنید و خارج شوید. (طبق راهنمایی استیکر تلگرام)

bigetek.com-photoshop-online-10

9- کار ویرایش عکستمام شده است و باید ذخیره شود. منتهی اگر می خواهید حالت شفافیت پشت عکس نمایان بماند باید فرمت ذخیره سازی را روی PNG بگذارید و اکی را بزنید. ماننند شکل زیرbigetek.com-photoshop-online-11

10- حال می توانید استیکر های خود را در تلگرام منتشر کنید. در واقع با این کار ما هم فتوشاپ را بدون نصب نرم افزار یاد گرفتیم هم توانستیم برای تلگرام استیکر بسازیم و با دوستان خود به اشتراک بگذاریم. اگر دوست داشتید از استیکر های جذاب Minions (همین عروسک جذاب در محیط فتوشاپ) در گروه خود استفاده کنید ما برای شما بیش از 60 نوع آن را انتخاب و آماده کرده ایم که با کپی کردن لینک زیر در تلگرام می توانید از آنها بهره ببرید.

https://telegram.me/addstickers/bigetekminions

bigetekminions-telegram-stickers

اگر سوالی در زمینه طراحی فتوشاپ یا فتوشاپ انلاین دارید با ما در میان بگذارید. امیدواریم که بتوانیم پاسخگوی خوبی باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد