غیر فعال کردن OK Google در اندروید

استفاده از عبارت “OK Google” برای جستجو کردن در وب و یا یافتن چیز ها در گوشی اندرویدیتان بسیار جذاب و کارآمد است. البته این قابلیت برای همه نیز خوب نیست، بعضی از کاربران از صحبت با گوشی شان لذت نمیبرند! برای مثال این کاربران فکر میکنند که صحبت کردن بلند با گوشی برای دیگران خنده دار است. در این مقاله نحوه غیر فعال کردن OK Google در اندروید شرح داده خواهد شد.

آموزش غیر فعال کردن OK Google در اندروید

OK Google چیست؟

خوشبختانه با غیر فعال کردن دستور OK Google هیچ تغییری در کارکرد دستیار صوتی “Google Assistant” ایجاد نمیشود و این دستیار به خوبی به کار ادامه خواهد داد. البته پس از غیر فعال کردن OK Google باید با نگه داشتن کلید هوم گوشیتان Google Assistant را فعال کنید.

دو روش برای غیر فعال کردن OK Google وجود دارند که یکی برای گوشی های دارای دستیار صوتی Google Assistant و دیگری برای گوشی هایی است که این دستیار صوتی در آنها وجود ندارد. غیر فعال کردن این دستور در یکی از این قسمت ها آن را در جای دیگر نیز خاموش خواهد کرد. در این مقاله با روشی این دستور را خاموش میکنیم که برای گوشی همه ی کاربران کار کند، با استفاده از برنامه Google.

برنامه گوگل در هر گوشی اندروید نصب شده است. این برنامه جزو برنامه های سیستمی در گوشی های اندرویدی است. برنامه Google را از طریق لیست برنامه هایتان بیابید و سپس آن  را اجرا کنید.

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

در برنامه گوگل منوی کشویی کناری را باز کنید و سپس وارد بخش Settings شوید.

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

 

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

اگر گوشی شما دارای دستیار صوتی گوگل اسیستنت باشد میتوانید به تنظیمات مورد نظر از همین بخش دسترسی داشته باشید. اما از آنجایی که ما میخواهیم این روش برای همه گوشی ها کار کند، به پایین صفحه اسکرول کنید و سپس وارد بخش “Voice” شوید. با مراجعه به این بخش میتواند این دستور را چه برای گوشی های دارای گوگل اسیستنت و چه برای گوشی های بدون این دستیار صوتی غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

گزینه ی “OK Google Detection” را لمس کنید.

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

در این صفحه گزینه ی ”Say OK Google Any Time”  را خاموش کنید.

غیر فعال کردن OK Google در اندروید

هم اکنون دیگر دستور OK Google در گوشی شما غیر فعال میشود و برای راه اندازی دستیار گوگل باید کلید هوم گوشی را نگه دارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد