غیرفعال کردن Sleep هارد اکسترنال و افزایش سرعت استفاده از آن

یکی از مشکلات هاردهای اکسترنال این هست که اگر چند دقیقه ای با آن کار نکنید بصورت Sleep در آمده و در صورتی که با آن کاری داشته باشید کمی باید صبر کنید تا دوباره فعال گردد و به کار خود برسید. دلیل این کار افزایش طول عمر و عدم کارکرد و مصرف انرژی بی مورد است که در مواردی مانع کارکرد و گرفتن وقت بی مورد می شود. در ادامه روش هایی برای غیرفعال کردن Sleep هارد اکسترنال آموزش داده می شود که باعث افزایش سرعت دسترسی به هارد می شود.

حال دو روش را برای شما معرفی میکنیم. یکی روش غیر نرم افزاری و بدون نرم افزار؛ در این روش کافی هست یک فایل تصویری را با یک پلیر پخش کرده و صدای آن را Mute کرده و Minimize نمایید. ترجیحا فایل تصویری بصورت Full HD باشد که همانند فایل MP3 بافرینگ پلیر پر نشده و باز Sleep صورت نگیرد. در روش دوم دو نرم افزار مشهور برای این کار معرفی می کنیم که کمی با هم متفاوت می باشند و بنا به کاربرد آنها و نیاز خودتان انتخاب کنید.

غیرفعال کردن Sleep هارد اکسترنال با نرم افزار KeepAliveHD

این نرم افزار را از این لینک می توانید به رایگان دانلود نمایید. خوبی این نرم افزار رابط کاربری خوب و داشتن امکان فرکانس زیر یک دقیقه روی هارد اکسترنال می باشد.

 

KeepAliveHD

 

از مشکلات این نرم افزار آزمایشی بودن آن می باشد که در طول تست توسط ما مشکلی وجود نداشته ولی شاید در طول کار به مشکلاتی نه چندان بزرگ بر بخوانید.

 

غیرفعال کردن Sleep هارد اکسترنال با نرم افزار NoSleepHD

این نرم افزار ساده ولی پرقدرت را هم می توانید از اینجا دانلود کرده و از آن همانند آنچه در تصویر زیر می بنید استفاده کنید و فرکانسی با دقیقه به آن بدهید. و این را بدانید استاندارد این کار فرکانس بالای دقیقه هست که اگر روی زیر ده ثانیه بگذارید عمر هارد کم می شود و سعی کنید از این دو نرم افزار فقط در مواقعی که لازم هست استفاده نمایید.

 

NoSleepHDv2.0_1

 

باز هم تاکید می کنیم استفاده بی مورد از نرم افزار و بصورت مداوم باعث آسیب دیدن هارد دیسک می شود؛ تنها در صورت نیاز و بصورت یک فاصله نه چندان بلند از آن استفاده نمایید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد