آموزش عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر و اینترنت

بسیاری مواقع پیش می آید که باید اطلاعاتی را از روی کامپیوتر در جایی ذخیره کنیم اما حس در دست گرفتن قلم را نداریم. اینجاست که براحتی با یک دکمه می توان از صفحه دسکتاپ یا از تمام صفحات اینترنت عکس گرفت. در این آموزش دو ترفند را خواهیم آموخت. عکس از صفحه دسکتاپ و عکس از کل صفحات وب.

آموزش عکس گرفتن از صفحه دسکتاپ بسیار ساده است. کافیست دکمه ای بنام  پرینت اسکرین یا PrtSc که روی بعضی کیبوردها PrtScr یا PrtScn یا PrtScr SysRq نوشته شده است، را روی کیبورد خود بیابید. مانند شکل زیر

howtostart_printscreen

بعد از زدن این دکمه عکسی از صفحه نمایش دسکتاپ شما در حافظه کامپیوترتان ذخیره شده اما هنوز نمیدانیم کجاست. پس باید آن را نمایان کنیم. ساده ترین روش نمایان کردن آن استفاده از نرم افزار paint است. این نرم افزار درون هر ویندوزی که روی کامپیوتر شما باشد، نصب شده.

پس کافیست به دکمه start ویندوز را بزنیم و در باکس بنویسیم paint . تا برنامه پیدا شود.

originalpaint

حال برنامه paint را باز می کنیم و دو دکمه Ctrl+V (کنترل و دکمه وی ) را فشار می دهیم. یا از منوی بالا دکمه past را می زنیم. و عکس ما ظاهر می شود. حال می توانید آن را ذخیره کنید.(با دکمه (Ctrl+S)

paintlast

اما برای گرفتن عکس از صفحات وب چطور عمل کنیم. نرم افزار های بسیاری برای این کار وجود دارند مانند Ashampoo و … . حال روشی که بدون نیاز به برنامه بتوانیم یک سایت طولانی را عکس برداری کنیم چیست. استفاده از اکستنشن یکی از راه حل هاست. مانند FireShotو … گوگل کروم افزونه هایی در اختیار کاربران خود می گذارد که بدون نیاز به نرم افزار های جانبی بتواند بسیاری از کارهای خود را پیش ببرد.

اما راه حل دیگر عکس گرفتن از صفحه اسفتاده آنلاین است. یعنی شما براحتی لینک سایت دلخواه خود را به سایت های زیر بدهید تا برایتان عکس تمام قدی سایت را بگیرید.

سایت اول

سایت دوم

paintlass

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد