عکس گرفتن از صفحه در ویندوز 10 (روش ساده)

شاید شما هم جزو آن‎دسته افرادی باشید که بر روی صفحه‎کلید خود دکمه‎ی پرینت‎ اسکرین را ندارید، یعنی نمی‎توانید با استفاده از روش همیشگی و معمول، یعنی فشار دادن این دکمه و پیست کردن تصویر گرفته شده در برنامه‎ی Paint و ذخیره‎سازی با فرمت PNG، از صفحه‎ی نمایش خود عکس بگیرید. ولی روش‎های جایگزین دیگری نیز دیده می‎شوند که با استفاده از آن‎ها در ویندوز 10 می‎توانید عکس بگیرید.

عکس گرفتن از صفحه در ویندوز 10

روش 1: دوباره نقشه‎گذاری کردن دکمه‎ی پرینت‎ اسکرین

ابزارهای خاصی به منظور دوباره نقشه‎گذاری کلیدها در ویندوز دیده می‎شوند نظیر KeyTweak و SharpKeys که شما می‎توانید از آن‎ها استفاده کنید. در این‎جا، شما می‎توانید دکمه‎ی دیگر صفحه‎کلید خود نظیر پاور یا مدیا پلی را به دکمه پرینت اسکرین تبدیل کنید.

عکس گرفتن از صفحه در ویندوز 10

خیلی از افراد این کار را انجام نمی‎دهند مگر این‎که کاملا مطمئن باشند که هرگز از کلید دوباره نقشه‎گذاری شده استفاده نمی‎کنند، و حتی با وجود این قطعیت اکثر اوقات به دنبال روش دیگری هستند.

روش 2: استفاده از ابزار Snipping ویندوز

ویندوز دارای ابزاری به اسم Snipping Tool است. با استفاده از آن، شما می‎توانید از کل صفحه‎ی نمایش، تک تک پنجره‎ها یا منطقه‎ی خاصی از صفحه‎ی نمایش، تصویر بگیرید. این ابزار واقعا مفید است ولی خیلی از افراد اطلاعی از وجود آن ندارند.

عکس گرفتن از صفحه در ویندوز 10

برای استفاده از آن به سادگی منوی استارت را باز و در کادر جستجو عبارت “Snipping Tool” را تایپ و سپس ابزار مورد نظر را باز کنید.

روش سوم: استفاده از یک ابزار شخص ثالث

شاید این روش به روش‎های بالا ارجحیت داده شود. تنها کاری که نیاز است بکنید نصب یک ابزار رایگان گرفتن تصویر است. در این رابطه از ابزاری به اسم Greenshot می‎توانید استفاده و میانبر صفحه‎کلید آن را به هرچیزی که می‎خواهید تغییر دهید.

در تصویر زیر می‎توانید یک‎سری از کلیدهای ترکیبی که برای این هدف مشخص شده را مشاهد کنید:

Ctrl + shift + 3 برای گرفتن تصویر کامل از صفحه نمایش.
Ctrl + shift + 4 برای گرفتن تصویر از پنجره‎ی فعلی که مشاهده می‎کنید.

عکس گرفتن از صفحه در ویندوز 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد