سطل آشغال اندروید چاره حذف ناگهانی فایل ها

بسیاری مواقع پیش می اید که ناخودآگاه دست به حذف فایل هایی می زنیم که اصلا قصد آن را نداشتیم. یکی از دلایل آن کوچک بودن صفحه های لمسی نسبت به صفحات بزرگ کامپیوتر هاست حتی دست شما نیز گاهی جلوی سرعت عملیات را کاهش می دهد. یا گاها پیش می اید که دنبال فایلی بگردید اما نتوانید آن را به هر دلیلی پیدا کنید. چاره چیست ؟ سطل آشغال اندروید چاره حذف ناگهانی فایل هاست. زباله دان ضروری اندروید (همچون ویندوز) یکی از برنامه‌هایی محسوب می‌شود که “باید” از همان ابتدا و همیشه روی گوشی موبایل نصب باشد. با BigETek همراه باشید.

 احتمالا شما هم تجربه‌ی حذف ناخواسته‌ی اطلاعات مهم خود را مانند عکس یا‌… را داشته‌اید. هرقدر هم که کاربر منظمی باشید و همه‌ی امور را با دقت تمام انجام دهید باز هم ممکن است روزی به طور ناخواسته یک عکس مهم، یک فیلم خانوادگی یا حتی یک پروژه‌ی درسی را از گوشی خود حذف کنید. تا پیش از این، اولین و تنها راه‌حلی که برای این مشکل به فکرمان می‌رسید، استفاده از نرم‌افزار‌های ریکاوری و بازیابی‌ اطلاعات بود که هیچ‌وقت آن طور که باید، فایل‌های از دست رفته‌ را به ما باز نمی‌گرداند. اما امروز در BigETek شما با اپلیکیشنی آشنا خواهید شد که با نصب آن دیگر هرگز فایلی را به طور ناخواسته یا اشتباه از دست نخواهید داد. در واقع پیشنهاد ما به شما این است که Dumpster Image & Video Restore را بعد از هربار تعویض رام، فلش کردن گوشی یا خرید یک گوشی جدید روی دستگاه خود نصب کنید تا برای همیشه خیالتان از پاک نشدن اتفاقی فایل‌های مهم راحت باشد.
سطل آشغال اندروید
سطل آشغال اندروید

حتما درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد این برنامه کنجکاو شده‌اید. درواقع شما با نصب Dumpster Image & Video Restore یک فضای موقت، مانند Recycle Bin در ویندوز به گوشی خود اضافه می‌کنید و بعد از آن تمامی فایل‌های پاک شده از هر جای گوشی، ابتدا به این قسمت منتقل خواهند‌ شد و بعد از گذشت چند روز به طور خودکار حذف می‌شوند. برای مثال زمانی که به اشتباه یک عکس یا فایل را حذف می‌کنید و به یکباره متوجه اشتباه خود می‌شوید دیگر نیاز به سرزنش خود و افسوس خوردن نیست چراکه می‌توانید به راحتی هرچه تمام‌تر Dumpster Image & Video Restore را اجرا کرده و فایل حذف شده را که به داخل آن منتقل شده بازگردانی کنید. نگران اشغال فضا توسط این نرم‌افزار نباشید چرا که شما از بخش تنظیمات این برنامه می‌توانید مشخص کنید که چه دسته فایل‌هایی (تصاویر، ویدیو، برنامه و‌… ) با این روش حذف شوند و فایل‌های پاک شده تا چند روز در این قسمت موقت باقی بمانند. برای مثال اگر فقط عکس‌های گوشی برایتان حائز اهمیت است می‌توانید فقط دسته‌ی تصاویر را انتخاب کنید و زمان پاک شدن خودکار را هم روی یک روز تنظیم کنید. در این حالت علاوه بر‌اینکه دیگر هیچ‌ عکسی را به طور اتفاقی از دست نخواهید داد، متوجه فضای اشغال شده‌ی این نرم‌افزار نیز نخواهید‌ شد چرا که در هر ۲۴ ساعت تمامی فایل‌های موجود در این قسمت پاک‌سازی می‌شوند. هرچه زمان نگهداری فایل‌ها را طولانی‌تر قرار دهید، از دست رفتن اطلاعاتتان غیر‌ممکن‌تر خواهد شد. در قسمت تنظیمات نیز گزینه‌ای برای قرار دادن رمز عبور بر روی برنامه وجود دارد تا امنیت فایل‌های حذف شده تا زمان حذف کامل یا بازگردانی تامین شود.

سطل آشغال اندروید

برای استفاده از این برنامه و ویژگی‌های جذاب آن نیازی به دسترسی روت یا ارتباط اینترنتی نخواهید داشت با این حال به نقل از توسعه‌دهنده، در صورت وجود دسترسی روت عملکرد کامل‌تری را از برنامه شاهد خواهید بود. فرمت‌های پشتیبانی شده توسط این برنامه نیز بیش از صدها نوع فایل را در بر می‌گیرد (از جمله تمام فرمت‌های عکس، ویدیو، صوت، فایل‌های متنی، فایل نصب اپلیکیشن‌ها و‌…) و می‌توانید مطمئن باشید که هر فایلی که فکرش را کنید امکان انتقال به این فضای موقت را خواهند داشت. در جدیدترین بروزرسانی برنامه امکان پشتیبان گیری فایل‌های حذف شده در فضاهای ابری نیز به برنامه اضافه شده است تا حتی بعد از حذف کامل فایل‌ها از روی گوشی، یک نسخه‌ی پشتیبان را در فضای ابری در اختیار داشته باشید که البته برای اینکار به ارتباط اینترنتی و ترافیک قابل توجهی نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که تمامی ویژگی‌های این برنامه تنها برای فایل‌ها قابل استفاده است و دیتاهایی نظیر پیامک‌ها یا‌… در این برنامه پشتیبانی نمی‌شوند.

نرم افزار سطل آشغال اندروید

DownloadGooglePlay

 اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید یا سرعت بالاتری را برای دانلود می خواهید لینک بالایی را در این صفحه یا این صفحه  قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

برنامه Dumpster در کانال تلگرام bigetek@ آپلود شده است و کافیست نام Dumpster را در کانال تفریحی سرگرمی bigetek@ جستجو کنید و سپس آنرا دانلود کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد