سایت آفلاین باز کردن در کروم(در زمان خاموش یا قطع بودن اینترنت)

اگر به خاطر داشته باشید زمانی که کروم هنوز به محبوبیت خود نرسیده بود و اکثرا از اینترنت اکسپلورر استفاده می کردیم. به طور پیشفرض زمانی که اینترنت قطع می شد، مرورگر اکسپلورر با سوئیچ کردن به سایت آفلاین به نمایش صفحات وب می پرداخت و دست ما را خالی نمی گذاشت و در آن زمان ما می توانستیم به اطلاعات قدیمی یک سایت که زمانی از آن بازدید کرده بودیم، دسترسی داشته باشیم. اما این مزیت در مرورگر کروم بطور پیشفرض غیر فعال است. در ترفند امروز تصمیم داریم نحوه باز کردن سایت ها را در زمان قطع بودن اینترنت و تنها با استفاده از کش ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم باز نماییم. جالب است بدانید که در مرورگر کروم یک قابلیت وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید به وب سایت های که قبلا به آن سر زده اید، بدون دسترسی به اینترنت سایت مورد نظر را به صورت کامل باز کنید.

نکته: برای بازکردن سایت های مورد نظر در حالت آفلاین نیاز است که یکبار سایت مورد نظر را قبلا با مرورگر گوگل کروم باز کرده باشید تا صفحه مورد نظر در مرورگر سیستم شما کش (Cache) شده باشد.

ابتدا مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) را باز کرده و سپس عبارت chrome://flags را در آدرس بار مرورگر وارد کرده و اینتر بزنید(شماره1). سپس در صفحه ی باز شده به دنبال.گزینه Enable Show Saved Copy Button  بگردید( برای جستجوی سریع کلید های CTRL+F را بزنید و سپس Copy را جستجو کنید)(شماره2) و سپس وضعیت آن را بر روی Enable Secondary قرار دهید(شماره3). در ادامه بر روی دکمه ی Relaunch now کلیک کنید تا کروم ریستارت شود. (شماره4)

سایت آفلاین  را در یک نگاه تنظیم کنید

سایت آفلاین باز کردن سایت
سایت آفلاین

اکنون اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید و یک سایتی که.قبلا آن را مرورکرده اید را باز کنید، خواهید دید که در کنار دکمه Reload یک گزینه دیگر به اسم Show Saved copy اضافه شده است. توجه: این روش در اندروید و iOS نیز به همین روش امکان پذیر است. در صورتی که بر روی گزینه Show Saved copy وبسایتی که قبلا آن را مرورکرده اید، به صورت آفلاین برای شما باز خواهد شد.

سایت آفلاین باز کردن سایت
سایت آفلاین

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد