کانال تلگرام چیست ؟ آموزش ساخت کانال در تلگرام

شاید شما هم دوست دارید کانال بزنید اما آیا با مزیت های آن آشنا هستید؟ کاربران می توانند پیام های ماندگار خود را به جمعیت های بسیار بزرگ ارسال کنند و دیگر لازم نیست محدودیت های گروه را بپذیرید. اما این پیغام ها در کجا ذخیره می شوند؟ آیا داریم ریسک می کنیم؟ برای یافتن پاسخ و همچنین ساخت کانال در تلگرام با ما همراه باشید.

کانالی مانند کانال‌ های خبری به صورت عمومی و اختصاصی، بدون محدودیت در تعداد اعضا بسازید تا مخاطبین شما را جستجو و در آن عضو شوند.

مزیت ساخت کانال در تلگرام چیست ؟

۱- چند مدیره بودن: افزودن مدیر به گروه تلگرام امکان پذیر نیست ولی برای کانال می توانید مدیر اضافه کنید.

۲- قابلیت حذف پیام: در گروه پیام ارسالی به هیچ وجه حذف نمی شود ولی در کانال مدیر می تواند پیام را هم حذف کند.

۳- تعداد مشاهده: چند نفر مطلب ارسالی شما را خوانده اند؟ در گروه این قابلیت وجود ندارد ولی در کانال تلگرام تعداد خواندن پیام ها نمایش داده می شود آن هم برای تک تک اعضا

۴- لینک عمومی و منحصر به فرد: شما می توانید کانالی داشته باشید که عمومی باشد و مخاطبین عمومی برای خود جذب کنید.

۵-پیغام آزاردهنده عضویت و ترک گروه وجود ندارد: در کانال، اگر کسی خارج شود یا بپیوندد هیچ پیامی برای سایر افراد نمی رود و این گونه مزاحمت نسبی کمتری هم دارد.

۶-غیر قابل مشاهده بودن اعضا: اعضا نمی توانند اعضای دیگر را ببینند! چیزی که در گروه خیلی ها را آزار می داد؛ در کانال فقط مدیریت می تواند اعضا را ببیند.

7- جالبتر اینکه اعضای جدید هر کانال به محض ورود می توانند کلیه پست های ارسالی در آن را مرور نمایند.

آموزش ساخت کانال در تلگرام

1- نرم افزار تلگرام را باز کنید. سپس مانند شکل پایین سمت چپ منو را بزنید و بعد New Channel بزنید.

create-telegram-channels-bigetek.com-1
در BigETek.com حجم عکس ها بهینه می شود جهت مصرف اینترنت کمتر و سرعت بیشتر

2- در صفحه ای که باز می شود 3 قسمت دیده می شود. نام کانال را در Channel name وارد کنید، توضیحاتی در مورد کانال خود را در Description و عکس کانال را با زدن دکمه دوربین انتخاب کنید.

create-telegram-channels-bigetek.com-2

3- بعد از زدن ایکن دوربین برای انتخاب عکس از گالری تصاویر موبایل From gallery را بزنید. عکس را انتخاب و سپس تنظیمات اندازه دلخواه خود را با زدن دکمه Crop برش بزنید و نهایتا Set.

create-telegram-channels-bigetek.com-3

4- پس از تنظیم کردن عکس روی تیک بزنید در عکس وسط دو گزینه کانال عمومی Public و خصوصی Private وجود دارد. مسلما اگر می خواهید کانال را در معرض نمایش عمومی و ملحق شدن افراد بدون دخالت مدیریت شما باشد گزینه اول را می زنید. و لینک دسترسی شما در مستطیل قرمز نشان داده شده است. این لینک را به هر کشی می توانید بفرستید تا وارد گروه شما شوند. برای مثال لینک تلگرام ما  telegram.me/bigetek است و برای ملحق شدن به آن کافیست روی آن کلیک کنید سپس با انتخاب تلگرام از روی تبلت و یا گوشی و یا حتی اگر تلگرام اینترنتی دارید در مرورگر ویندوز نیز می توانید آن را دنبال کنید. آموزش تلگرام اینترنتی در زیر آمده است

مقاله مرتبط : با تلگرام اینترنتی نیازی به نصب برنامه در گوشی، تبلت یا ویندوز ندارید

create-telegram-channels-bigetek.com-5

5- در قسمت بعدی تعداد افرادی را که می خواهید به کانال خود دعوت کنید تیک می زنید و نهایتا تیک بالای صفحه را بزنید. و تمام. تنها توجه کنید هر پستی که قرار می دهید هر چند قابل ویرایش است اما برای تمامی کاربران جدید نیز قابل نمایش خواهد بود. همچنین شما می‌توانید تنها 5 کانال عمومی در این نرم‌افزار بسازید.

create-telegram-channels-bigetek.com-6

اضافه کردن مدیر به کانال تلگرام

 مطمعنا برای اداره کانالی بزرگ به تنهایی به مشکل بر می خورید پس برای نظارت بیشتر دوستان صمیمی خود را به عنوان مدیر انتخاب کنید. روش اضافه کردن Admin بصورت زیر است. عکس از سمت چپ به راست است. در قسمت تنظیمات روی Add Administarators بزنید.

create-telegram-channels-bigetek.com-7
برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

برای حذف کانال تلگرام نیز مانند شکل اول بالایی پس از ورود به صفحه Channel info روی Edit بزنید (3  نقطه بالا سمت راست) و سپس در صفحه باز شده گزینه Delete Channel را انتخاب کنید.

موشکافی هک اطلاعات و سرور تلگرام

اما در مورد امنیت تلگرام شایعات بسیاری وجود دارد، اینکه دسترسی به اطلاعات تا چه حد توسط سرورهای ایران امکان پذیر است. آیا هک آن امکان پذیر است؟

در مورد شایعات هک تلگرام باید عرض کنیم که تلگرام برای هکرهایی که بتوانند تلگرام را هک کند جایزه 200 هزار دلاری گذاشته است و تا کنون کسی موفق به دریافت این مبلغ نشده است.

اما طبق شایعاتی که یکی از خبرنگاران ایرانی در تویتر منتشر کرد مبنی بر این که 30 درصد اطلاعات ایرانی ها در سرورهای ایرانی ذخیره شده است و موجب واکنش سریع حتی بنیانگذار تلگرام شد. به تصاویر زیر دقت فرمایید.

طبق گفته فاندر تلگرام هیچ سروری خارج از هلند برای ذخیره کردن اطلاعات وجود ندارد حتی در ایران و تلگرام به هیچ دولتی پای میز مذاکره نرفته است و قصد همچین کاری را هم ندارد. هر چند طبق آخرین جملهسیاست مدارانه پاول امکان دارد برنامه تغییر کند.  نظر شما چیست؟

iran-telegram-bigetek.com-5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد