ساخت پرتابل نرم افزار بصورت آنلاین با یک کلیک

اگر جزو شگفتی سازان هستید و دوست دارید همیشه دیگران را متحیر سازید این ترفند را مهمان BigETek باشید. قبلا نحوه ی ساخت برنامه پرتابل را توسط کامپیوتر شخصی ارائه دادیم و حالا نوبت به استفاده از اینترنت در ساخت پرتابل نرم افزار است. حتی نیاز به آپلود سورس برنامه ای که می خواهید پرتابل کنید، ندارید تا مبادا از ترافیک اینترنت شما کاسته شود.

اکثر کاربران حتما با نرم افزار های پرتابل آشنا هستند اما جهت آشنایی برای کاربران تازه آشنا شده با این تکنولوژی نه چندان جدید باید بصورت کوتاه عرض کنیم، امکان دارد در مکان ها(دانشگاه یا کافی نت) یا زمان هایی ضروری نیاز به نصب برنامه ای روی کامپیوتر خاصی دارید اما اجازه این کار را ندارید یا نمی خواهید اثری از کار شما باقی بماند مانند نرم افزار های ضروری چون everything(پیشنهاد BigETek) یا IDM  و …

مطلب مرتبط: سریع ترین جست و جوی پیشرفته هر فایلی در کامپیوتر با everything

مطلب مرتبط: آموزش ساخت نرم افزار پرتابل یا بدون نیاز به نصب

با این مقدمه به سراغ هدف اصلی می رویم یعنی

ساخت پرتابل نرم افزار آنلاین

1- ابتدا باید در سایت زیر ثبتنام کنید. روی لینک زیر کلیک کنید. و مانند شکل زیر ثبتنام کنید. ایمیل و رمز خود را دوبار تکرار کنید.

cameyo.com

bigetek.com-make-portable-app-online

2- سپس به ایمیل خود بروید و روی لینک ارسالی توسط cameyo.com کلیک کنید. تا تاییدیه ثبتنام شما به سایت فعال شود.

bigetek.com-make-portable-app-online-1

3- با کلیک روی لینک تاییدیه وارد پروفایل خود در سایت می شوید و می توانید به نرم افزار های ساخته شده پرتابل دسترسی داشته باشید و آنها را دانلود کنید. کافیست علامت دانلود ظاهر شده در روی برنامه کلیک کنید. اما برای ساخت برنامه توسط شما روی Add App کلیک کنید.

bigetek.com-make-portable-app-online-2

4- با زدن دکمه Add App وارد صفحه زیر می شوید. تیک … Create a new را تیک بزنید سپس اگر می خواهید نرم افزار را در همان اینترنت پرتابل کنید و از کامپیوتر فایلی را آپلود نکنید تیک URL را بزنید و لینک سورس نرم افزار را در باکس زیر URL کپی کنید.(توجه کنید که حجم نرم افزاری که قابلیت پرتابل شدن را داشته باشد باید زیر 50 مگابایت باشد.) اما این URL را از کجا پیدا کنیم(در گام بعدی اشاره شده است). اگر از کامپیوتر خواستید می توانید سورس نرم افزار را با دکمه Choose File آپلود کنید. نهایتا روی Auto Mode کلیک کنید.

bigetek.com-make-portable-app-online-5

5- هر نرم افزاری به احتمال بسیار زیادی یک سایت سازنده دارد که نرم افزار خود را بصورت آزمایشی یا رایگان به اشتراک گذاشته است مانند نرم افزار 7zip.exe که در تصویر زیر نشان داده ایم کافیست این لینک URL را کپی کنید و در باکس URL گام قبلی وارد کنید.

bigetek.com-make-portable-app-online-3

6- بعد از زدن دکمه Auto Mode در گام 4 صفحه زیر باز می شود. که از شما می خواهد که سورس باز شده نرم افزار در کجای ویندوز باز شود.(هر نرم افزار پرتابل بعد از کلیک کردن روی آن یک پوشه در کنار فایل اصلی می سازد بعنوان فایل های مادر و از آنها اطلاعات خود را باز خوانی و خروجی های خود را نیز در آن ذخیره می کند) پس آدرس ساخت این پوشه را انتخاب کنید یا آدرس پیشفرض را قبول کنید. و روی دکمه Inistall را بزنید سپس دوباره روی Inistall done بزنید.

bigetek.com-make-portable-app-online-6

7- برنامه شما آماده است میتوانید آنرا دانلود یا با دوستانتان در Dropbox به اشتراک بگذارید توجه کنید که برنامه ای که ساخته اید تا 7 روز در حافظه سایت مبدا باقی خواهد ماند و سپس پاک می شود.

bigetek.com-make-portable-app-online-8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد