روش های عکس برداری مخفیانه با موبایل

شما می توانید به صورت مخفیانه با استفاده از گوشی های هوشمند خود عکس برداری کنید. شاید شما بخواهید که یک عکس از فروشنده در فروشگاه های عمومی بگیرید بدون اینکه کسی متوجه شود. یا شاید شما می خواهید به صورت نامحسوس، تصاویری از کودکان خود بگیرید تا تمامی لحظات شادی آن ها را داشته باشید. با استفاده از روش های عکس برداری مخفیانه با موبایل که آموزش داده می شود شما می توانید این کار را انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که هر کاری که شما با این روش انجام می دهید باید قانونی باشد. در غیر این صورت مسئولیت آن برعهده شخص می باشد. پس از این روش ها برای هدف های غیر قانونی استفاده نکنید.

روش های عکس برداری مخفیانه با موبایل

قطع کردن صدای عکس برداری گوشی

اولین کاری که شما باید برای این استفاده از این روش انجام دهید قطع کردن صدای عکس برداری می باشد. برای این کار نیاز به برنامه خاصی نیست. فقط باید صدایی که برای نشان دادن گرفتن عکس است را غیر فعال کنید.

دستگاه های جدید اندرویدی و iOS به شما این اجازه را می دهند تا بتوانید به تنظیمات این صدا وارد شوید. بنابراین به این قسمت وارد شوید و این صدا را غیر فعال کنید.

در گذشته، با وارد کردن هدفون به دستگاه، این صدا فقط درون هدفون پخش می شد. ولی در حال حاضر این کار امکان پذیر نمی باشد. چون این صدا به عنوان هشدار است نه برای پخش شدن در هدفون.

توجه داشته باشید که قطع کردن صدای عکس برداری در بعضی از کشور ها غیر قانونی است. پس اگر در گوشی خود نمی توانید آن را قطع کنید بدانید که گوشی شما ساخت کشوری است که این قانون در آنجا وجود دارد.

غیر فعال سازی فلش گوشی

کار بعدی ای که باید انجام دهید غیر فعال کردن فلش گوشی برای عکس برداری می باشد. حال اگر گوشی شما از فلش برخوردار نیست می توانید به قسمت بعدی مراجعه کنید در غیر این صورت با ما همراه باشید.

اگر شما فلش گوشی را خاموش نکنید با گرفتن عکس، طرف مقابل ممکن است از این ماجرا با خبر شود. برای غیر فعال سازی فلش شما باید در قسمتی که عکس برداری می کنید بر روی آیکونی از فلش که به وضوح معلوم است بزنید تا غیر فعال شود.

پنهان کردن گوشی

لنز دوربین اکثر اسمارت فون ها کوچک و معمولا در یک گوشه از بالای گوشی قرار دارد. این بدین معنا است که شما با بیرون گذاشتن لنز آن می توانید عکس های مورد نظر خود را بگیرید.

اگر هدف شما نتواند این گوشی را ببیند، هرگز نمی تواند که بفهمد که شما در حال عکس برداری هستید. برای مثال اگر شما یک پیراهن یا کتی دارید که دارای جیب جلو است، می توانید گوشی خود را به گونه ای در آن جیب قرار دهید تا قسمت لنز دوربین آن بیرون باشد. سپس از وسیله ای به نام CamKix Bluetooth Remote Control استفاده کنید تا بتوانید به صورت کنترلی عکس برداری کنید. شما می توانید با استفاده از گوشی های اندرویدی یا iOS از این وسیله استفاده کنید.

یکی از مکان هایی که می توانید گوشی خود را در آنجا پنهان کنید کتاب است. یعنی شما می توانید قسمتی از کتاب را به اندازه لنز دوربین ببرید و گوشی خود را در کتاب قرار دهید و سپس آن را در قفسه کتاب قرار دهید و با استفاده از این وسیله عکس های مورد نظر خود را بگیرید.

گوشی را به آرامی در دست بگیرید

اگر شما در حال حرکت هستید و وضعیت مناسبی برای گرفتن عکس ندارید، در این شرایط شما می نوانید با استفاده از دست های خود آن را نگه دارید.

جوری برخورد کنید که انگار در حال دادن پیام به دیگران می باشید. یعنی گوشی خود را به سمت زمین بگیرید، و به یاد داشته باشید که باید جوری آن را بگیرید تا بتوانید عکس برداری کنید. این کار برای مکان هایی مانند کتابخانه، مترو و در هر مکانی که شخص مورد نظر شما در روبروی شما قرار دارد مناسب است.

اگر از دوربین جلوی خود استفاده می کنید، تظاهر به پیام دادن روش خوبی می باشد تا بتوانید کار مورد نظر خود را انجام دهید. ولی در اینجا شاید می خواهید که صفحه گوشی خود را پنهان کنید. تعدای برنامه وجود دارد که به شما این ویژگی را می دهد تا بدون اینکه بر روی صفحه معلوم شود به عکس برداری بپردازید.

شما میتوانید برای اینکه حرکاتتان برای عکس برداری مشکوک نباشد با استفاده از دکمه های زیاد و کم کردن صدا در گوشی خود استفاده کنید. حال قسمت لنز دوربین را به صورتی بگیرید که بتوانید عکس برداری کنید و سپس با استفاده از این دکمه عکس بگیرید.

پس همان طور که گفته شد در مکان هایی که در حال حرکت هستید و می خواهید عکس برداری کنید می توانید از این ترفند استفاده کنید.

استفاده از برنامه های عکس برداری به صورت مخفیانه

اگر تمام کارهایی که در بالا برای شما گفته شد سخت و اذیت کننده است، می توانید در نهایت از این روش استفاده کنید. اما این کارهایی که برای شما گفته شد نیازی به برنامه و تنظیماتی نداشت و می توانید با استفاده از کارهای گفته شده این عمل را به سادگی امکان پذیر کنید.

حال به معرفی برخی از برنامه هایی که می توانید برای این کار از آن استفاده کنید، بپردازیم.

برای سیستم عامل اندروید برنامه Spy Camera OS 3 یکی از برنامه های خوبی است که می توانید از آن استفاده کنید.

این نرم افزار می توانید این امکان را برای شما فراهم می آورد که در حال جستجو در وب سایت ها و یا هر کار دیگری به صورت اتوماتیک می توانید عکس برداری کنید . همچنین این عکس ها به ایمیل شما فرستاده می شود. پس این نرم افزار می تواند کار شما را برای این کاری که می خواهید انجام دهید آسان می کند.

برای سیستم عامل iOS می توانید از نرم افزار Easy Calc Camera Eye استفاده کنید. این برنامه دارای حالت های متفاوتی است. مثلا از جمله حالت هایی که وجود دارد می توان به حالت عکس برداری مرحله ای یا در حال حرکت اشاره کرد. و همچنین این قابلیت وجود دارد که می توانید برای عکس های خود پین بگذارید.

اینها تمام روش هایی بود که که میتوانستید با استفاده از آن ها به صورت مخفیانه عکس برداری کنید. فقط در نظر داشته باشید که قوانین را حفظ کنید و به حریم شخصی افراد احترام بگذارید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد