روش صحیح تمیز کردن مانیتور و صفحه تلوزیون

هر چقدر تمیزش میکنیم باز هم لک دارد؟ با ماده تمیز کننده مخصوص تمیز کردیم باز هم تمیز نمیشود! لک و جای انگشت بازم روی صفحه مانیتورمان هست! این جملاتی هست که خیلی ها بعد از تمیزکردن مانیتور سیستم یا لپ تاپ و یا تلوزیون به زبان می آورند. اما آیا می دانید این مشکلات به خاطر درست تمیز نکردن شماست! در اینجا قصد داریم روش صحیح تمیز کردن مانیتور و تلوزیون رو برای شما شرح بدیم لطفا با ما همراه باشید.

روش صحیح تمیز کردن مانیتور و تلویزیون و …

حتی اگر شما در خانه کودک خردسال یا حیوان خانگی هم نداشته باشید باز هم شاهد کثیف شدن صفحه تلوزیون یا مانیتور خود خواهید بود از قبیل گرد و غبار و جای لک انگشت و دیگر چیزها.در این مطلب ما روش درست تمیز کردن صفحه مانیتور و لپ تا پ و تبلت را به شما آموزش خواهیم داد و نکاتی را خواهیم گفت که با رعایت آنها دیگر شاهد لک و کثیفی روی دستگاه های ذکر شده نخواهید بود.

هر چند در راهنمای دستگاه هایی که خریداری میکنید مطالبی در مورد تمیز کردن وجود داشته باشد اما خیلی از نکات در این دفترچه ها ذکر نشده است.

این کار ها را انجام ندهید:

 • از افشانه هایی که گردپاش هستند و همچنین از حلال ها و چیز های سمباده مانند استفاده نکنید.
 • باید بگوییم که از هیچ ماده ی پاک کننده ای جز آب گرم نباید استفاده کنید.
 • مایعات مناسب برای تمیز کردن صفحات را به صورت مستقیم به آنها نپاشید.
 • از پار چه های زبر و خشک برای تمیز کردن استفاده نکنید.
 • از یک جسم سخت و یا ناخن برای برداشتن لک های بزرگ استفاده نکنید.

کارهایی که میتوانید انجام دهید:

 • می توانید در صورتی که لک ها خیلی شدید و عمیق هستند از مخلوط اب و صابون استفاده کنید.
 • از یک پارچه خشک نرم و تر جیحا بدون پرز استفاده کنید مانند پارچه هایی که برای تمیز کردن شیشه عینک به کار میروند و یا پارچه هایی که هنگام خرید تلوزیون یا دستگاه های دیگر برای تمیز کردن همراه آنها است.

اگر توصیه های بالا را مد نظر داشته باشید و انجام دهید دیگر مشکلی نخواهید داشت:و اما یک سری توصیه های تکمیلی هم در ادامه برای شما خواهیم داشت:

ابتدا با یک دستمال خشک و نرم و فاقد پرز اقدام به تمیز کردن مانیتور و یا تلوزیون خود کنید اگر با این کار پاک شد که خیلی هم خوب است اما اگر موفق نشدید در این قسمت به دو دستمال با خصوصیات ذکر شده و یک ظرف اب گرو و صابون نیاز دارید.یکی از دستمال ها را آغشته به مایع آب و صابون کرده و روی لکه ها بکشید به صورت کاملا نرم اما به دفعات این کار راانجام دهید و بعد از انجام این مرحله با پارچه خشکی که در اختیار دارید اقدام به خشک کردن مایع آب و صابون کشیده شده به جای لکه ها کنید و مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

در ادامه دوباره پارچه خیس را به خوبی بشویید و دوباره آغشته به مایع اب و صابون کرده و دوباره صفحه نمایش را از لکه ها به همان روش گفته شده برای دوبار پاک کنید تا دیگر هیچ لکه ای روی صفحه مانیتور یا تلوزیون شما نماند.

در صورتی که روش دیگری میشناسید آن را در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

One thought on “روش صحیح تمیز کردن مانیتور و صفحه تلوزیون

 • February 23, 2017 at 8:46 am
  Permalink

  کاربردی بود.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد