رسید مشتری خودپرداز ATM را چگونه پررنگ یا بازیابی کنیم(خودپرداز – کارتخوان – فروشگاه)

برای هر فردی حتما پیش آمده که نیاز به بازخوانی رسید مشتری خودپرداز داشته باشد مخصوصا افرادی که قبض های پرداختی خود و یا اقساط خود را در محلی نگهداری می کنند. متاسفانه بدلیل جنس کاغذ و نوع چاپ در این نوع خدمات بانکی و الکترونیکی، شاهد از بین رفتن اطلاعات رسید مشتری خودپرداز ها هستیم. اما راه چاره چیست؟ چه ترفندی را میتوان جایگزین مراجعه حضوری به بانک ها جهت گرفتن تراکنش های قبلی و صرف هزینه زیاد کنیم. با BigETek همراه باشید.
حتما با عباراتی چون رسید دستگاه خودپرداز ، پاک شدن رسید خودپرداز و مشکل رسید خودپرداز آشنا هستید. به عنوان مشتری یا فروشنده حتما برای شما هم پیش آمده است بعد از مدتی به رسید خرید یا فروش خود مراجعه کرده باشید و در کمال تعجب ببینید تمام اطلاعاتی که بدان نیاز داشتید محو شده است. گاهی قبض های جریمه هم بعد از مدتی آن چنان کم رنگ می شوند که مطالعه محتوای درج شده روی آن ها عملا غیر ممکن می شود. این در حالی است که اطلاعات موجود روی این رسید ها در برخی از موارد نظیر اثبات پرداخت، جلوگیری از سواستفاده افراد متقلب و حتی به عنوان یک سند حیاتی هستند. در ادامه می آموزید که می توانید در چند ثانیه متن رسید خودپرداز، کارتخوان، فروشگاه و…را به سادگی ظاهر کنید.

براستی علت محو شدن متن روی رسید ها چه می باشد! علت اصلی مربوط به جنس کاغذی است. این کاغذها حرارتی هستند؛ به این معنا که سطح آن ها با مواد شیمیایی پوشیده شده است و به محض قرار گرفتن در معرض حرارت اطلاعات دستگاه روی آن ها نمایان می شود. از آن جایی که این کاغذها به نفت، روغن، رطوبت، گرما و اشعه UV حساس هستند بنابراین قرار گرفتن آن ها در معرض این عوامل باعث کم رنگ شدن جوهر می شود. با این حال به دلیل کم هزینه بودن این کاغذ ها و پایین بودن هزینه تعمیر دستگاه مربوط به آن ها باز هم از این کاغذ ها برای چاپ اطلاعات استفاده می شود.

رسید مشتری خودپرداز
رسید مشتری خودپرداز

از راه حل های عادی برای این مشکل می توان اتصال خط همراه خود به بانک یا چسب زدن روی رسید مشتری خودپرداز اشاره کرد. اما برای محو شدن این اطلاعات می توانید رسیدی را به مدت ۱۰ ثانیه در برابر حرارت اتو قرار دهید تا مشاهده کنید چه قدر سریع این اطلاعات محو می شود.

رسید مشتری خودپرداز ATM را چگونه بازیابی کنیم

اسکن و بازگردانی دیجیتالی رسید

فرض کنید برگه رسید کاملا سفید است ,  هیچ تغییر رنگی در آن رخ نداده است. از آن مشابه با یک عکس اسکن بگیرید و اسکن مربوط را در یک برنامه ویرایش تصویر نظیر فوتوشاپ باز کنید. بخش های پاک شده و غیر قابل خواندن را با استفاده از ابزارهای تعبیه شده در این دستگاه اصلاح کنید. از مطالب مرتبط زیر هم می توانید استفاده نمایید.

مظالب مرتبط : فتوشاپ آنلاین ، عکس ها را در اینترنت ویرایش کنید.

تبدیل عکس به متن قابل چاپ و آماده سازی با ربات تلگرام (بدون فتوشاپ)

و یا ویدیو زیر به خوبی نحوه ظاهر کردن متن روی رسید خودپرداز را با استفاده از برنامه فوتوشاپ آموزش می دهد:

ظاهر کردن متن رسید با استفاده از حرارت

اگر مهارت کافی در استفاده از فوتوشاپ را ندارید می توانید با استفاده از حرارت یک اتو یا لامپ حبابی مطالب را ظاهر کنید. حرارت باید متوسط و به صورت مستقیم به پشت رسید( بخشی که کاملا سفید است) برخورد کند. دقت داشته باشید اگر این حرارت به روی رسید برخورد کند رنگ برگه به سیاهی می رود و همه چیز غیرقابل خواندن می شود. منبع حرارت نیز باید چند سانتی متر با کاغذ فاصله داشته باشد. توجه کنید که رطوبت و روغن در محو شدن اطلاعات رسید موثر هستند. بنابراین بهتر است از یک دستکش برای در دست گرفتن کاغذ استفاده کنید تا رطوبت و چربی سطح پوست با کاغذ تماس نداشته باشد.

بازیابی متن رسید ATM ، فاکتور فروشگاه و.. با استفاده از برنامه موبایل

یک راه ساده دیگر استفاده از برنامه Paperistic است. ابتدا با این برنامه یک عکس از رسید محو شده بگیرید، سپس یکی از دو فیلتر Readable  یا Monochrome را انتخاب کنید تا با تیره کردن متن قابل خواندن شوند. این برنامه برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOSS رایگان است. البته می توانید با اسکن تصویر و سپس قرار دادن آن در فوتوشاپ مقادیری چون کنتراست تصویر و سایر تنظیمات را تغییر دهید تا متن خوانا شود.

و یا آخرین ورژن برنامه Fast Scanner را از گوگل پلی دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

ظاهر کردن متن رسید با استفاده از تنظیمات دستگا کپی

از رسید یک کپی تهیه کنید. دقت کنید حین کپی کردن تنظیمات دستگاه کپی روی تاریک ترین حالت خود قرار داشته باشد. با افزایش این مقدار اعداد، تاریخ و…به تدریج ظاهر می شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد