ردیابی گوشی های هوشمند

از زمانی که گوشی های هوشمند وجود داشته اند، کاربران میخواستند تا بدانند که چگونه میتوان یک فرد را با استفاده از گوشی اش ردیابی کرد. دلایل مختلفی برای انجام این کار وجود دارند. برای مثال افرادی زیادی میخواهند که حسابی مراقب فرزندان و یا همسر خود باشند. یا افرادی که با دوستانشان مسافرت میکنند میخواهند که با استفاده از اینکار کسی گم نشود. بعضی ها هم میخواهند یک گوشی را پیدا کنند. در این مقاله روش های ردیابی گوشی های هوشمند را مورد بررسی قرار میدهیم


روش های ردیابی گوشی های هوشمند

دلیل شما برای اینکه میخواهید یک گوشی را ردیابی کنید هر چه که باشد، امروزه، راه های بیشماری برای ردیابی گوشی ها وجود دارند. انجام این کار هم اکنون بسیار آسان شده. سال ها پیش انجام این کار بسیار سخت بوده است. همچنین هر روز تعداد بسیار زیادی از مردم موقعیت مکانیشان را با دیگران به اشتراک میگذارند.

هر دوی اندروید و آی او اس دارای برنامه هایی برای ردیابی موقعیت مکانی هستند. کاربران در هر دوی این گوشی ها با روشن کردن GPS و اشتراک گذاری موقعیت مکانی میتوانند مکانی که هستند را به دیگران اطلاع دهند. در ادامه مقاله به توضیح روش هایی برای ردیابی گوشی ها میپردازیم.

 

آموزش ردیابی موقعیت مکانی گوشی اندرویدی گم شده

 

ردیابی موقعیت مکانی یک دستگاه با استفاده از Device Manager

ردیابی موقعیت مکانی گوشی های اندرویدی، امروزه بسیار آسان شده است. با روشن بودن GPS در گوشی اندرویدیتان و رفتن به Device Manager و مراجعه به بخش “Find My Device” میتوانید به آسانی موقعیت مکانی تلفن همراهتان را ببینید.

البته قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید وارد اکانت گوگل خود شوید و اجازه دسترسی به اطلاعات راجع به موقعیت مکانی را بدهید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

پس از اینکه گزینه “Find My Phone” را کلیک کردید میتوانید موقعیت مکانی گوشیتان را که به صورت یک ایکن سبز رنگ است در نقشه های گوگل مشاهده کنید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

در سمت چپ نقشه، سه گزینه وجود دارند که به شرح زیر هستند:

1. Play a Sound: با استفاده از این قابلیت گوشی شما حتی زمانی که در حالت Silent قرار دارد، یک زنگ به مدت 5 دقیقه پخش خواهد کرد. بنابراین اگر گوشی در جایی در نزدیکی شما باشد با استفاده از این قابلیت میتوانید آنرا بیابید.

2. Lock: اگر مطمئن هستید که گوشی شما گم شده، میتوانید با استفاده از این قابلیت آن را قفل کنید تا فردی به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشد.

3. Erase: اگر مطمئن هستید که گوشی شما گم شده و نمیخواهی که یک فرد به هیچ وجه نتواند به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد، میتوانید از این گزینه استفاده کنید تا تمامی اطلاعات موجود در گوشی شما پاک شوند.

روشن گذاشتن GPS در گوشی و دادن دسترسی به موقعیت مکانی گوشی به گوگل کار عاقلانه ای است که در بسیاری از مواقع به کار خواهد آمد. با این کار هر بار که گوشی گم شد میتواتن آن را یافت و یا حداقل آن را قفل کرد و یا اطلاعاتش را پاک کرد.

ردیابی گوشی های هوشمند

قابلیت قفل کردن به تنهایی میتواند به شما دریافت گوشی گم شده تان کمک کند. با استفاده از این قابلیت میتوانید یک یادداشت برای فردی که آن را پیدا میکند بگذارید و همچنین یک شماره تماس برای او قرار دهید که با استفاده از آن شماره با شما قرار بگذارد و گوشی را برای شما بیاورد.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

به علاوه صفحه بالا که توسط شرکت گوگل ارائه داده شده، در صفحه اکانت گوگل شما، یک گزینه Find Your Phone نیز وجود دارد که قابلیت های بیشتری در اختیاز شما قرار خواهد داد.

در این لیست تمامی گوشی هایی که در آنها وارد اکانت گوگلتان شده اید نمایش داده میشوند. میتوانید گوشی مورد نظر خود را از این لیست جهت یافتن انتخاب کنید.

ردیابی گوشی های هوشمند

پس از اینکه دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، تعدادی گزینه در مقابل شما قرار خواهند گرفت که به شرح زیر هستند:

1. Check Recent Security Events: با استفاده از این گزینه میتوانید دفعاتی که رمز تغییر کرده و یا درخواستی برای ریست کردن رمز داده شده را مشاهده کنید.

2. Lock Your Phone: با استفاده از این گزینه میتوانید سریعا گوشی را قفل کنید تا دیگر فردی به ان دسترسی نداشته باشد.

3. Try Calling Your Phone: به شما دسترسی به مخاطبین موجود در گوشیتان را میدهد. همچنین دسترسی به  Google Hangoutt نیز میدهد.

4. Sign Out of Google on Your Phone: با این کار شما از اکانت گوگلتان در گوشی مورد نظر خارج خواهید شد.

5. Erase Your Phone: با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات موجود در گوشی شما سریعا پاک خواهند شد.

با کلیک بر روی گزینه “Locate” که در سمت راست در همین لیست وجود دارد میتوانید فورا گوشی خود را در نقشه مشاهده کنید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

با انتخاب گزینه “Lock Your Phone” در بالا سریعا گوشی شما قفل خواهد شد و همچنین میتوانید یک پیغام برای فردی که گوشی را پیدا میکند بنویسید.  همچنین یک گزینه تماس در صفحه نمایش گوشی قرار خواهد گرفت که اگر شماره تماس نیز قرار داده باشید، فرد مورد نظر میتواند با شما تماس بگیرد. با این کار گوشی گم شده تان را میتوانید به آسانی بیابید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند
ردیابی گوشی های هوشمند

به این نکته توجه داشته باشید با انتخاب گزینه “Erase Your Phone” تنها اطلاعاتی در گوشی شما پاک خواهند شد که گوگل به آنها دسترسی دارد و ممکن است که برای مثال اطلاعات موجود در حافظه میکرو اس دی گوشی شما پاک نشوند. همچنین با استفاده از این گزینه تمامی اطلاعات مربوط به اکانت گوگل شما نیز از گوشی پاک خواهند شد و دیگر نمیتوانید از گزینه های دیگر این لیست استفاده کنید زیرا دیگر ارتباط گوشی را گوگل قطع میشود.

بنابراین از گزینه “Erase” به عنوان آخرین کاری که از دستتان برمیاید استفاده کنید و قبل از آن از همه ی گزینه های دیگر استفاده کنید و اگر فایده ای نداشت از این گزینه استفاده کنید.

ردیابی گوشی های هوشمند : ردیابی گوشی آیفون با استفاده از اندروید

 ایا میخواهید یک گوشی ایفون را ردیابی کنید؟ مشکلی نیست. حتی در زمانی که خودتان از یک گوشی اندرویدی استفاده میکنید، شما میتوانید موقعیت مکانی یک گوشی آیفون را با استفاده از سرویس “Find My iPhone” بیابید.

زمانی که با گوشی خود وارد صفحه وب “iCloud” برای یافت گوشی میشوید با پیغام “Your Brwoser is Now Currently Supported” مواجه خواهید شد.

ردیابی گوشی های هوشمند

اپل از این راه استفاده کرده تا کاربران سیستم عامل اندروید نتوانند از این سرویس استفاده کنند. اما بازهم مشکلی نیست زیرا راهی برای دور زدن این صفحه است. تمامی کاری که لازم است کنید این است که آیکن س نقطه بالای صفحه در مرورگر کروم را لمس کنید و سپس گزینه “Request Desktop Site” را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه صفحه مورد نظر لود خواهد شد. در این صفحه وارد اکانت iCloud خود شوید و سپس مشاهده خواهید کرد که گوشی آیفون شما در یک نققشه نمایش داده خواهد شد.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

البته قبل از اینکه بتوانید مراحل بالا که ذکر کردیم را انجام دهید باید GPS گوشی شما روشن باشد و همچنین قابلیت “Find My iPhone” را در گوشیتان فعال کرده باشید. اگر این دو چیز فعال باشند به راحتی میتوانید گوشی ایفون خود را ردیابی کنید.

قابلیت “Find My iPhone” در طی این سال ها به تعداد بسیار زیادی از کاربران کمپانی اپل برای یافت گوشی گمشده شان کمک کرده است. حالا میدانید زمانی که گوشی آیفون شما گم شد چگونه ممیتوانید با استفاده از یک گوشی اندروید آن را ردیابی کنید.

ردیابی موقعیت مکانی گوشی ها با استفاده از دیگر برنامه ها

اگر میخواهید که موقعیت مکانی گوشی های خانواده و یا دوستانتان را به جای گوشی خودتان بیابید هم راه هایی وجود دارند. البته این موضوع را در نظر بگیرید که برنامه ای وجود ندارد که تنها در آن شماره گوشی فرد مورد نظر را وارد کنید و سپس بتوانید موقعیت مکانی آن را ببینید. اگر در جایی شنیده اید که اینچنین برنامه ای وجود دارد بدانید که دروغ گفته اند.

تنها راه ردیابی یک گوشی به غیر از گوشی خودتان این است که یک برنامه که برای انجام این کار است در آن نصب کنید. همچنین دارنده گوشی مورد نظر باید دسترسی به موقعیت مکانی اش را به شما داده باشد.

یافت موقعیت مکانی با استفاده از Facebook

اگر برنامه Facebok را در گوشی خود دارید، بر روی منو در آن کلیک کنید و به پایین صفحه بروید و لینک “Nearby Friends” را د ر آنجا لمس کنید. در این بخش دوست های فیسبوکی تان که موقعیت مکانی شان را توسط فیسبوک به اشتراک گذاشته اند را میتوانید مشاهده کنید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند
ردیابی گوشی های هوشمند

در این بخش میتوانید مشاهده کنید که آخرین باری که دوست شما وارد اکانت خود در فیسبوک شده چه زمانی بوده است. همچنین میتوانید مشاهده کنید در چه جایی هستند. استفاده از فیسبوک راحت ترین راه برای یافت موقعیت مکانی دوستان از طریق تبفن های همراهشان است. البته این قابلیت تنها زمانی کار میکند که انها قابلیت موقعیت مکانی را در فیسبوک فعال کرده باشند.

یک راه دیگر که قیسبوک برای ردیابی موقعیت مکانی ارائه داده است استفاده از برنامه Messenger فیسبوک است. با استفاده از این قابلیت میتوانید موقعیت مکانی تان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

برای انجام این کار آیکن + در مسنجر را لمس کنید و آیکن موقعیت مکانی را انتخاب کنید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند
ردیابی گوشی های هوشمند

با این کار موقعیت مکانی شما برای دوستتان فرستاده خواهد شد.

انجام این کار در مسنجر تلگرام نیز میسر است. برای یادگیری اشتراک گذاری موقعیت مکانی در تلگرام به مقاله زیر مراجعه کنید:

ردیابی گوشی های هوشمند : اشتراک گذاری موقعیت مکانی توسط Google Maps

یک راه بسیار عالی و آسان دیگر جهت اشتراک گذاری موقعیت مکانی با دوستان و خانواده استفاده از Google Maps است. برای انجام این کار برنامه گوگل مپس را اجرا کنید و سپس منوی سمت چپ آن را باز کنید و گزینه “Share Location” را لمس کنید (اگر این گزینه در این بخش وجود نداشت باید گوگل مپس خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید).

 

ردیابی گوشی های هوشمند

در این بخش میتوانید تعیین کنید که اشتراک گذاری موقعیت مکانی تنها برای مدت زمان مشخصب فعال باشد و یا تا خاموشش نکنید فعال باشد. سپس باید افرادی را که میخواهید موقعیت مکانی را با آنه اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. اگر آن افراد هم موقعیت مکانیشان را با شما اشتراک بگذاریند میتوانید یکدیگر را در نقشه های گوگل مشاهده کنید.

 

ردیابی گوشی های هوشمند

این یکی از بهترین راه ها برای کنترل بر روی فرزندان توسط والدین است و زمانی که از خانه خارج میشوند خیالشان راحت باشد. برای توضیح کامل در مورد اشتراک گذاری موقعیت مکانی با استفاده از گوگل مپس، مقاله زیر را مطالعه کنید:

 

آموزش اشتراک گذاری موقعیت مکانی با استفاده از Google Maps 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد