ردیابی ایمیل و فهمیدن ایمیل خوانده شده از چند روش متفاوت

در ادامه سری مطالب کسب و کار ترفندی تازه در مورد ایمیل ها با عنوان Email Tracking را ارائه می کنیم. فرض کنید شما در حال ارسال رزومه کاری خود به شرکت های متفاوتی هستید. اگر بخواهید مطمعن شوید که ایمیل شما دیده می شود چه ترفندی را پیش رو می گیرید؟ شما با ردیابی ایمیل ارسال شده متوجه می شوید که ایمیل خوانده شده است یا نه. برای بررسی بیشتر این موضوع با BigETek همراه باشید.
همانند نظارت بر روی فعالیت های سایت ها با استفاده از Google Analytics، ردیابی ایمیل نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که به ما امکان نظارت جامع و کافی را روی تجارت و کار را می دهد.

سرویس های ردیابی ایمیل ویژگی های بسیاری مثل فهمیدن زمانی که ایمیل ارسالیتان باز می شود و یا لینک ارسالیتان را باز می کنند،را در خود دارند.سرویس های ردیابی ایمیل زیادی چه به صورت رایگان و چه غیر رایگان،برای استفاده موجود هستند. در این مطلب قابل اعتمادترین سرویس ردیابی ایمیل را جهت اینکه چطور بفهمیم ایمیل به مقصد رسیده اشاره می کنیم.

ردیابی ایمیل و فهمیدن ایمیل خوانده شده

Yesware ، سرویسی برای فهمیدن خوانده شدن ایمیل

Yesware سرویس محبوبی برای ردیابی ایمیل است زیرا که ویژگی های مثبت فراوانی مثل افزونه هایی برای Gmail،Outlook و قابلیت دانلود از اپ استور را دارد. با استفاده ار این سرویس، به محض باز کردن ایمیل شما توسط افراد چه بر روی دسکتاپ و چه با استفاده از موبایل و با هر آی پی آدرسی،  آگاه میشوید. هم چنین میتوانید برای ارسال ایمیلهایتان در زمان های آتی برنامه ریزی کنید و اینکه چه ایمیلهایی را می خواهید ردیابی کنید.Yeswaree این امکان را می دهد که کاربران مشتاق خود را بشناسید و زمان فرستادن ایمیل های پیگیری را برنامه ریزی کنید.

ایمیل خوانده شده
ایمیل خوانده شده

یکی از مشکلاتی که این سرویس دارد این است که زمانی که ایمیلی را با استفاده از CC برای گروهی از افراد می فرستید،فقط می توانید بفهمید که یکی ایمیل را باز کرده است نه اینکه دقیقا چه کسی، و اگر آنها تصاویر را بارگزاری نکنند ردیابی به شما اطلاعاتی نمی دهد. اما با این وجود Yesware یکی از بهترین سرویس های موجود ردیابی ایمیل است.

گاهی ممکن است پسورد ایمیل خود را گم کنید در مقاله زیر نحوه بازیابی ایمیل نیز آموزش داده شده :

حل مشکل فراموش کردن پسورد یاهو یا هر رمز دیگری در اینترنت

اطلاع از خوانده شدن ایمیل با ToutApp

این سرویس خود را به عنوان پلت فرم پیش رونده می داند و ویژگی هایی مثل زمان باز شدن ایمیل،خوانده شدن پرزنتیشن ارسال شده و غیره را ارائه می دهد. با استفاده از ToutApp به صورت آنلاین نسبت به اتفاقاتی که میفتد، دید کاملی خواهید داشت. اتفاقاتی مثل نرخ کلیک کردن،زمان ارسال مجدد ایمیل شما،صفحاتی که درصورت پیوست شما بازدید کرده اند را متوجه خواهید شد.

ایمیل خوانده شده
ایمیل خوانده شده

این سرویس قابلیت ایجاد و ذخیره سازی قالب ایمیل را برای صرفه جویی در زمان را دارد. هم چنین قابلیت برنامه ریزی برای ارسال ایمیل ها در زمان های آتی  را دارد که باعث آسان شدن برنامه ریزی قرار ملاقات ها می شود شاید این قابلیت ها برای ردیابی ایمیل ضروری نباشند اما بسیار مفید و کارآمد هستند. این برنامه اجازه استفاده از نسخه رایگان را برای مدت کوتاهی می دهد اما پس از آن برای استفاده هر ماه مقدار ۳۰ دلار را باید پرداخت کنید.

فهمیدن خوانده شدن ایمیل با Sidekick

این سرویس که توسط Hubspot ایجاد شده است دارای افزونه برای Gmail,Outlook و AppleMail است و بنابراین میتوانید با گستره ی زیادی از فراهم کنندگان ایمیل کار کند و می توانید ایمیلی را که میخواهید ردیابی کنید به صورت دستی انتخاب کنید. این سرویس به شما می گوید که چه کسی ،چه زمانی،روی چه سیستمی و چندبار ایمیل را باز کرده است.Sidekick سرویسی رایگان است که کاملا دقیق عمل می کند و رابط کاربری ساده ای با گزارشهای متفاوت از جزییات را برای استفاده دارد.

ایمیل خوانده شده

فهمیدن خوانده شدن ایمیل با Mailtrack

Mailtrack یک جایگزین مناسب برای سرویس Sidekick است که رایگان بوده و افزونه ای ساده برای Gmail در گوگل کروم است که درست مثل تیک خوانده شدن پیام در پیامرسان هایی مثل واتس اپ و .. عمل میکند.اگر فقط نیاز به سرویسی دارید که بدانید ایمیلهای شما خوانده شده و نیازی به امکانات جانبی ندارید این سرویس بهترین راه حل و ساده ترین است. با استفاده از این سرویس زمان خوانده شدن ایمیل، تعداد بارهای خوانده شده و اینکه از چه دستگاهی،را خواهید فهمید. هم چنین در قسمتی ایمیلهایی که باز نشده اند را می توانید ببینید.

ایمیل خوانده شده
ایمیل خوانده شده

سرویس Contact Monkey برای اینکه بفهمیم ایمیل باز و خوانده شده

سرویسهایی که تا اینجا به شما معرفی کردیم در زمینه های کاری و فروش محصولات بسیار مفید هستند، اما Contact Monkey برای ردیابی ایمیل به طور اختصاصی و برای کاربران عادی است که به طور مستقیم با Saleforce برای Gmail,Outlook کار میکند و به شما تمامی امکانات برای ردیابی ایمیل را میدهد. این سرویس قبل از ارسال ایمیل داده ای را فراهم میکند. با توجه به نوتیفیکیشنهای آنلاین، این داده ها بسیار با ارزش هستند،مخصوصا زمانی که آنها را در اختیار تیم های بزرگ فروش قرار میگیرند.این برنامه که برای کاربرانی که ردیابی ایمیل به صورت محدود نیاز دارند بسیار کارآمد است و به صورت رایگان ارائه می شود.

اپلیکیشن ردیابی ایمیل WhoReadMe

یک اپلیکیشن برای ردیابی ایمیل است که تصویری را با یک شناسه یکتا همراه ایمیل ارسال میکند. ابتدا باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید. سپس کافی است در ایمیل ارسالی به انتهای آدرس گیرنده “.whoreadme.com” را اضافه کنید مانند: johnsmith@gmail.com.whoreadme.com .تصویر ردیابی از سرور اپلیکیشن بارگذاری میشود و ایمیل حاوی نوتیفیکیشن به فرستنده ارسال می شود. البته خود این اپلیکیشن هم پنجره ای برای ارسال ایمیل دارد.

WhoReadMe زمان دانلود شدن پیوست را به شما میگوید. اطلاعات دیگری مثل مکان گیرنده،مرورگر و یا سیستم عامل،مدت زمان خوانده شدن ایمیل و سایر موارد را نیز برای شما مهیا میکند. این اپلیکیشن به شما اجازه ارسال روزانه ۲۰ ایمیل و دریافت ۵۰ نوتیفیکیشن را می دهد.

استفاده از کوتاه کننده لینک ها برای ردیابی و فهمیدن خوانده شدن ایمیل

کاربرد اولیه کوتاه کنندگان لینک، کوتاه کردن URL برای زمانی که لینکها را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم. اما آنها لینکهای قابل ردیابی نیز ایجاد میکنند و توسط برنامه های آنالیزی پشتیبانی می شوند.در تصویر پایین سرویس کوتاه کننده لینک گوگل نشان داده شده است:

ایمیل خوانده شده
ایمیل خوانده شده

ردیابی URL با کلیک کردن روی لینکها انجام می شود و شما می توانید از این قالیبت در ردیابی ایمیل استفاده کنید اما تضمینی برای اینکه گیرنده روی لینکها کلیک کند وجود ندارد.بنابراین می توانید پیام کوتاهی را بنویسید و از گیرنده بخواهید روی لینک به عنوان تاییدیه دریافت ایمیل کلیک کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد